[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

Pytalem na Wielkokackiej, przy CH Witawa (pkt.1, tel. 512642362), drugi namiar to JB SERVIS (Gdansk, tel znajdziesz w necie), dodatkowo namiar od kumpla ktory ma to za soba: poczatek Karwin, przy parkingu (tel.604574494), bede dowiadywal sie jeszcze w VASS SERVICE, podbno dobry warsztat na Dabrowie.

Gosc z Witomina konkretnie gadal, podjade tam w tygodniu i dam znac.
R20
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2010, 21:38

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: R20 »

reanimacja turbiny (czyszczenie kierownic), nowa grucha- 450 zeta, wymiana zaworka N75 (orginal nówka) + czujnik temperatury (orginal nówka) i pelen servis na VAG-u + błogosławieństwo fachowca - 300 zeta, nowe przewody gumwe GatesA 40 zeta, jazda Tolkiem szatanem - bezcenne :)
Awatar użytkownika
kryhh
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2010, 00:50

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: kryhh »

podziekował. Spróbuje ogarnąć temat po sesji:)
Awatar użytkownika
kajtek110
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:28

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: kajtek110 »

Ja dałem turbinę do Czyszczenia (nie regeneracji,bo wystarczyło czyszczenie)
i płaciłem 500zl
Za turbinkę po regeneracji zapłacił bym u niego około 1000zl-1500zl
Oddawałem ją rok temu i jak narazie ok :-)
W warsztacie w Gdyni,jak ktoś by chciał to podam namiar Polecam
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

Dawaj namiar.
Awatar użytkownika
kajtek110
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:28

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: kajtek110 »

Auto Lucek ul przemysłowa 9 tel 880-880-404
lukasz1983
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 03 paź 2010, 16:59

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: lukasz1983 »

Też miałem problem z wkręcaniem powyżej 3 tys. Do teraz :D
Miałem mechaników którzy chcieli już mi turbine wykręcać, regenerować itd bo wg nich turbo musi być zregenerowane.
Całe szczęście, że perspektywa wydania ponad tysiąca mnie zmartwiła i dostałem namiar na gościa, który naprawia tylko grupe VW ( chociaż mechanicy u których wymieniałem olej do tej pory też ponoć byli szpecami od VW). Okazało się, że bardzo często to nie turbina pada ale taka gumowa część która nazywa się '' grucha''. Koszt wymiany z robocizną na nową 300 zł + spradzenie turbo na ostro tzn na trasie z podpiętym komputerem :D
200 tys km na liczniku i ponoć turbo wytrzyma jeszcze 200 tys bez problemów.
Tak wieć uważajcie na regeneracje i znajdzcie sobie mechanika który potrafi odczytać dane z kompa a nie tylko wymieniać.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

Silownik turbiny nazywamy "grucha", gumowa to moze on ma membrane w srodku, ale z zewnatrz jest caly metalowy. Wg. kompa nie mozna postawic jednoznacznej diagnozy, ze do wymiany jest grucha.
lukasz1983
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 03 paź 2010, 16:59

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: lukasz1983 »

Pewnie i masz racje, jak zresztą każdy mechanik ma swoje racje:D
Ja mechanikiem nie jestem i zdaje się na to co mówią mi inni. No i pewnie masz racje, że sam komputer może tego nie zdiagnozować bo mój mechanik oprócz kompa sprawdził- hmm jak to nazwać- ręcznie,mechanicznie,wzrokowo wyglad tej części i połączył fakty. A dobry mechanik jak detektyw musi umieć łączyć fakty a nie wskazywać winnego bez dochodzenia prawdy :D
Pozdrawiam fanów Toledo i licze na inne wrażenia i diagnozy
Awatar użytkownika
Hubertuss_91
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2010, 00:23

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Hubertuss_91 »

Witam, pozwólcie, że wtrące sie w temat. Kolega 'Gruszczak' ma racje jak podepniecie VAG'a, najlepiej podczas jazdy to po diagnozie wyskoczy błąd: 'Przekroczona granica doładowania' i wtedy do 2000 lub 3000 tys. obr. jedzie normalnie, a póżniej zaczyna przeładowywać turbinkę. Wtedy takie zwykłe czyszczenie podczas jazdy moze nie pomóc, niestety trzeba zdemontowac turbo, przeczyscić kierownicę, przesmarować i powinno być ok ;-) Pozdro dla posiadaczy Toledziaków ;-)
ODPOWIEDZ