[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

ozio21, to się nie wyklucza. U mnie bywało tak, że nie miałem światła w drzwiach i brzęczyk nie działał, ale drzwi się same zamykały po 30s. Miałem tak, że brzęczyk działał, a drzwi się nie zamykały po 30s. Chyba kurka wszelkie możliwe opcje... Jak mi kluczyki zamknęło w centrum handlowym, razem z dokumentami, telefonem i kluczykami w stacyjce to wkurzyłem się i wymieniłem zamek. Teraz po kłopocie :)
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: DzieX »

@Sony
Ty to jesteś sprytny, nie ma co...

@topic
W takim razie to zimne luty. Polecam przelutować wszystko co jest na płytce w zamku a w szczególności pozostałe 4ry mikrostyki ktróre są w środku.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

DzieX, każdemu się może zdarzyć. A co do wymiany zamka... Z racji tego, że nie chciało mi się babrać to wolałem kupić nowy zamiennik. Teraz przy oryginale sobie mogę pogrzebać :)
kri591
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:36

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kri591 »

Koledzy mam problem:) ogólnie kopiłem już w październiku zamiennik zamka ale ostatnio zaczął coś się sypać wiec postanowiłem wysłać go na gwarancje... no i dzisiaj z racji ze miałem wolny poranek i ładna pogodę postanowiłem go wymontować i zamontować na ten okres stary zamek... jakież było moje zdziwienie gdy po zatrzaśnięciu drzwi nie można ich otworzyć i teraz pytanie zna ktoś jakiś sposób żeby otworzyć drzwi? jakoś "odhaczy" ten zatrzask z rygielka?
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: misiekbig »

Witam serdecznie
Przeczytałem cały temat ale niestety nie znalazłem rozwiazania wiec napisze o co mi chodzi.
Otórz nie działa mi centralny z pilota ani zamykanie ani otwieranie :-( po kupnie auta było ok ale musiałem bardzo blisko podchodzić wiec wymieniłem baterie, pilot działa bo dioda sie swieci a centralka nie. z kluczyka jest wszystko ok to znaczy otwieraja sie i zamykaja drzwi i bagaznik razem. Wszystkie swiatła kabiny i drzwi działaja elektryka też, zauwarzyłem tylko że brzęczek od świateł nie działa a działał. próbawałem adaptowac kluczyk ale nic nie pomogło(mam tylko jeden kluczyk). jeszcze taka sprawa że podczas podłączania radia wywaliło bezpiecznik od niego i to chyba właśnie wtedy centralka padła. CZy mogło wtedy zrobic jakąś zware w centralnym? Bardzo prosze o jakieś rady. Dodam że bezpieczniki obok lewego kolana sprawdzone.

[ Dodano: 2012-04-23, 06:01 ]
Koledzy czy naprawde żaden z was nie ma zadnych pomysłów? Czy mój przypadek jest aż tak beznadziejny?
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

misiekbig pisze:Witam serdecznie
Przeczytałem cały temat ale niestety nie znalazłem rozwiazania wiec napisze o co mi chodzi.
Otórz nie działa mi centralny z pilota ani zamykanie ani otwieranie :-( po kupnie auta było ok ale musiałem bardzo blisko podchodzić wiec wymieniłem baterie, pilot działa bo dioda sie swieci a centralka nie. z kluczyka jest wszystko ok to znaczy otwieraja sie i zamykaja drzwi i bagaznik razem. Wszystkie swiatła kabiny i drzwi działaja elektryka też, zauwarzyłem tylko że brzęczek od świateł nie działa a działał. próbawałem adaptowac kluczyk ale nic nie pomogło(mam tylko jeden kluczyk). jeszcze taka sprawa że podczas podłączania radia wywaliło bezpiecznik od niego i to chyba właśnie wtedy centralka padła. CZy mogło wtedy zrobic jakąś zware w centralnym? Bardzo prosze o jakieś rady. Dodam że bezpieczniki obok lewego kolana sprawdzone.

[ Dodano: 2012-04-23, 06:01 ]
Koledzy czy naprawde żaden z was nie ma zadnych pomysłów? Czy mój przypadek jest aż tak beznadziejny?

1.Sprawdź wszystkie bezpieczniki
2.Masz vag`a ?
Jeżeli tak to w vag`u --> moduł komfortu (46)--> bloki pomiarowe (08)--> grupa 014
W oknie 1 i 3 po wciśnięciu którego przycisku w obu pozycjach z no Value powinno zmienić się na OK. Jeżeli będzie not OK to nastąpił zgon pilota.
3.Próbowałeś zakodować kluczyk od nowa?
Black gold
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: misiekbig »

Bezpieczniki sprawdzone wszystkie i dobre kluczyk próbowałem kodowac pare razy i nic :-( dziś podjade do znajomego podłącze auto pod kompa i zobacze co i jak bo nie mam juz siły na wymyslanie co mu jest.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

misiekbig pisze:Bezpieczniki sprawdzone wszystkie i dobre kluczyk próbowałem kodowac pare razy i nic :-( dziś podjade do znajomego podłącze auto pod kompa i zobacze co i jak bo nie mam juz siły na wymyslanie co mu jest.

Sprawdzi to co napisałem w drugim punkcie, ja miałem zepsuty pilot niby dioda migała ale nie działa, przy dodawanie niby moduł go przyjmował był klakson... ale kicha po zmianie pilota wszystko śmiga.
Black gold
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: misiekbig »

A ile zmiana takiego pilota? wczoraj nie miałem czasu na podjechanie do znajomego moze dziś mi sie uda i sprawdze to vagiem.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: OMEGA »

misiekbig pisze:A ile zmiana takiego pilota? wczoraj nie miałem czasu na podjechanie do znajomego moze dziś mi sie uda i sprawdze to vagiem.

Zależy jaki moduł i jaki pilot np 2 lub 3 przyciskowy.
np. ori 1J0 959 753 DA jest za 69zł (+ grot ~20zł i frezowanie) na allegro :D (dla modułu z F na końcu)
Black gold
ODPOWIEDZ