[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: friger »

tak mam podgrzewacz, czyli jak to wlacze powinno sie pojawic napiecie na koncowkach przewodow, doczytalem gdzies ze to jeszcze nie tak do konca dziala bo tam musza byc jeszcze inne kryteria jakies spelnione cos z ladowaniem, temperatura cieczy i jakies tam jeszcze inne... a ten podgrzewacz dziala tylko jak sie da nadmuch na szybe czy w iinych przypadkach tez?
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Nadmuch na szybe, do tego wlasnie sluzy ;)
Na forum jest konkretny temat o nim,z grubsza alternator nie moze byc obciazony, temp. <+5st. i nadmuch, w vagu grupa 016 pokazuje czy parametry sa spelnione, wyprowadz auto z garazau, poczekaj na mrozy, a dogrzewacz ruszy ;) Chodza sluchy,ze wlaczenie dogrzewacza opoznia rozgrzewanie auta do temp roboczej, z tego co pamietam to kornat jest w temacie i moze poda nam nowosci ;)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: kornat »

To więc tak, temperatura płynu chłodzącego nie może przekraczać 70*, temp. na zewnątrz nie większa niż 5* i obciążenie akumulatora nie większe niż 50%. Zależności od temp. i obciążenia altka załączają się te świece. W grupie 16 w pierwszym polu masz obciążenie alternatora. Jak ktoś się kiedyś wypowiadał, że temp. miał 3,5* a podgrzewacz się nie załączy więc może u Ciebie jest podobnie. Być może jest to sterowna jak klima że niby poniżej 5* się nie załącza. Na początek zrób jak pisze szymekgd. Jak nie to pozostaje sprawdzić czy dochodzi napięcie do przekaźników na ścianie grodziowej.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

I mnie dopadla przypadlosc puszczajacych termostatow :(

Wszystko dobrze dzialalo do czasu dalszego wyjazdu przy -20st.,silnik sie ladnie rozgrzal i nagle ogrzewanie ucieklo,a temp.silnika spadla do 55st.,od tego czasu silnik dluzej sie nagrzewa, wyzsze jest srednie spalanie,po wskazowce temp.widac,ze ogrzewanie bardzo skutecznie zabiera cieplo,a przy wyzszych obrotach silnik wiecej jego oddaje,z wylaczonym ogrzewaniem 90st.lapie teraz po ok.12km i wlaczaja sie wentylatory (+1st.).
Rok temu zalozylem wahlera,teraz na alledrogo kupilem behra,podobno oryginal,tylko,ze w aso jest w woreczku,a tu w kartoniku,no i nie kosztuje 98zl,a 56zl.Kumpel kupowal niedawno w aso i wytypowal mi podobny z wygladu,nie wiem dlaczego,ale termostaty roznia sie gruboscia trzpienia z bimetalem,ten kupiony w aso ledwo miesci sie w sprezynie.
ozio21
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 26 gru 2011, 10:38
Auto: 1M
Model: 1.9 ASV
Skąd?: Mińsk Mazowiecki

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: ozio21 »

Rozumiem, że jak przy temp -20 po 12 km mi się nagrzeje i jak jadę w trasie to trzyma ładnie, ale jak się zatrzymam na 2 minuty to wskazówka potrafi sporo opasć, to jest normalne ?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Temp.powinna co najwyzej ´drgnac´,w przeciwnym wypadku termostat do sprawdzenia.
lenio
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 24 maja 2009, 14:34
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Kętrzyn

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: lenio »

Koledzy jak sprawdzić czujnik G62 Vagiem ? Na odpalonym silniku ? Wiem ze dobrze jest z rana na zimnym ale czy po podpięciu kompa silnik uruchomić do sprawdzenia tego czujnika czy nie ?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Sony »

szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

lenio, nie odpalasz, wlaczasz tylko zaplon do komunikacji z vagiem.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Szymek08 »

A ja mam drodzy koledzy taka przypadłość bo powiedzieć problem byłoby "nadurzyciem". Na początek dodam że mam zaślepiony zawór EGR i wymieniłem czujnik temp. cieczy na orginalny. A teraz do rzeczy.
Jak odpale Tolka 1.9 TDi AHF to nawet jak jest zimno to dosyć szybko zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem. W mieście jak się rozgrzeje to trzyma 90stopni. Jak jadę w trasie tak w granicach 120-140km/h w 4 osoby na pokładzie to równierztrzyma 90stopni albo schowam sie za jakimś samochodem i nie wieje w chłodnicę. Ale jak tylko zwolnie albo stanę to temp. spada o jedna kreseczkę czyli tak do ok 75stopni - nigdy niżej. Jeśni na zewnątrz jest temp. powyżej 10 stopni to zjawisko to nie występuje. Zwiększonego spalania też nie zauważyłem. I tu mam pytanie czy to może termostat a może poprostu tak ma być.
ODPOWIEDZ