Jak dbać o lakier?

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Jak dbać o lakier?

Post autor: vwir »

Zakryje do pierwszego mycia. A później cały ten kolor spłynie i zostanie na czarnych listwach...
barthez1184

Jak dbać o lakier?

Post autor: barthez1184 »

Witam mam toledo arl mam pytanko skad sie biora odpryski lakieru na masce wiadomo od kamieni ale na dachu np.wyglada jak by sie lakier luszczyl dodam ze auto bylo sprawdzone wczesniej dobrym miernikiem lakieru i wiem gdzie bylo pukniete chodzi mi o dach czy to znaczy ze bedzie rdza?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Jak dbać o lakier?

Post autor: Sony »

barthez1184, ja ostatnio wracałem z panną z Wrocławia i w pewnym momencie jak coś nie pierdzielnie mi w dach :shock: Zjechałem na pobocze, wyszliśmy z auta, ale nie widać, żeby coś się stało. Pomyślałem, więc że kamyk jakiś albo meteoryt hehe ;) :mrgreen: Ostatnio jak myłem auto to znalazłem niemiły odprysk na dachu po tym co walnęło. Poszła zaprawka na to miejsce i po kłopocie :)

Zatem może się to wziąć od:
- kamyków
- dziobów/pazurów ptaków
- gradobicie (choć tutaj raczej mogą występować wgniecenia drobne)

Jak poszło do blachy to ruda się pewnie wpierniczy, więc zaprawkę trza zrobić :)
barthez1184

Jak dbać o lakier?

Post autor: barthez1184 »

Sony Dzieki za odpowiedz wlasnie tam na dachu i i na tylnym slupku do blachy raczej nie doszlo ale z przodu na masce i blotniku mam dosc glebokie maciupenkie dziurki i juz rudego widzialem przerazilem sie ciekawe jak zniesie 1sza zime mam pytanko skoro juz odpisales to wiesz moze czy toledo2 to maja w koncu ocynk czy nie bo rózne wersje slyszalem z góry dzieki i pozdrawiam
GangstaMarc

Jak dbać o lakier?

Post autor: GangstaMarc »

barthez1184, oczywiście MAJĄ ocynk.

Wszelkie głupie uwagi o rudzie Toledo 1M zawdzięczają raczej swojemu poprzednikowi. Mojemu już 11 rok mija i ani śladu rudego :)
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

Jak dbać o lakier?

Post autor: olinek2 »

Tak, ale listwy na dachu trzeba kontrolować, bo tam ruda lubi wyłazić, skopali zabezpieczenie spawów, a woda stoi...
barthez1184

Jak dbać o lakier?

Post autor: barthez1184 »

Kurde zastanawiam sie czy lakierem bezbarwnym to potraktowac doraznie poprzedni wlasciciel chyba po jakiejs szutrowej drodze jezdzil bo dól m,aski jest wlasnie taki posiekany tymi kropeczkami a rdza jest tylko w kilku nawet nie mialbym jak je wyczyscic bo sa bardzo male
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Jak dbać o lakier?

Post autor: vwir »

Jedyne sensowne wyjście to kupić lakier w kolorze auta, wykałaczka w dłoń i do dzieła ;)
Ważne, żeby auto nie było przed tym nawoskowane, bo wosk w tych dziurkach potrafi się trzymać nawet kilka miesięcy.
barthez1184

Jak dbać o lakier?

Post autor: barthez1184 »

tak tez wlasnie zrobie bo szkoda normalnie auta a zima juz calkiem nie tak daleko
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Jak dbać o lakier?

Post autor: damian1231795 »

Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
ODPOWIEDZ