Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Exotic
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 17 maja 2010, 15:44

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Exotic »

Lucas pisze:Poza tym ,moim zdaniem jak ktoś robi poniżej 20 tysięcy rocznie to raczej nie kupuje diesla.
Nikt z rodziny i znajomych nie robi więcej niż 15tys rocznie a wszyscy mają diesle, od D poprzez TDi po dCi. Więc takie podejście stereotypowe nie jest prawdziwe. Na zachodzie też da się kupić z dosyć małym przebiegiem :-) (nie po firmowe - a te są najtańsze). Co nie zmienia faktu że bardzo dużo samochodów ma kręcone liczniki - niestety.
EOT
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Tomas »

Jak na prawie 10letniego diesla ten przebieg jest akuratny. Tak jak przedmówcy pisali, normalne użytkowanie diesla to 20-25tys km/rok. Ja bym się bał tego sterylnie wyczyszczonego silnika hehe ;)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
rs-32
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:01
Auto: -
Model: -
Skąd?: Mielec

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: rs-32 »

dzięki wielki za info bo pewnie bym sie wykłócał dlaczego klima nie startuje :mrgreen:
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Bonbini »

Exotic pisze:Nikt z rodziny i znajomych nie robi więcej niż 15tys rocznie a wszyscy mają diesle, od D poprzez TDi po dCi. Więc takie podejście stereotypowe nie jest prawdziwe.

Mój ma 16 lat i przebieg 220 222 km, co daje średnią roczną 13 764 km. Można?-Można :-) Licznik nie jest cofany, bo jestem pierwszym właścicielem.

Lucas pisze:zdecydowana większość ma cofane liczniki, bo "Panie, kto by mi kupił z przebiegiem 200 tysięcy ..."

Ten tekst mnie położył :lol: Lucas, jak będę swojego sprzedawał to też tak powiem i cofnę licznik na 150 000 km :-D
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Lucas »

No taki tekst niestety usłyszałem :P

Wiadomo, są wyjątki od reguły, np mój wujek który jeździ Almerą z 5kkm rocznie ...

Niestety, zdecydowana większość diesli, które przyjeżdżają zza Odry potwierdza moją regułę :P
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: koti »

Bonbini pisze: kto by mi kupił z przebiegiem 200 tysięcy

Kiedyś koleś miał 3 Audi do sprzedania. W dwóch przebieg coś koło 100tys w trzeciej ponad 200tys ale super utrzymana, lepiej niż tamte dwa. Pierwsze poszły od ręki, trzeciej nikt nie chciał kupić. Zszedł ostro z ceny i sprzedał jednemu kolesiowi. Koleś przekręcił licznik o 100tys i sprzedał od ręki.
Niestety u nas patrzy się na stan licznika a nie na stan auta.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Tomas »

Bonbini pisze:Mój ma 16 lat i przebieg 220 222 km, co daje średnią roczną 13 764 km. Można?-Można :-) Licznik nie jest cofany, bo jestem pierwszym właścicielem.


Czyli mamy rozumieć, że skoro masz 33 lata (dane z profilu) i autko 16-letnie, to jako pierwszy właściciel kupiłeś je w salonie jak miałeś 17-lat? :mrgreen:
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
87jaca

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: 87jaca »

Niestety taka jest mentalność polaków. Jakiś czas temu zajmowałem się poważnie handlem sprowadzanych samochodów (dorabiałem do remontu mieszkania) teraz od czasu do czasu aby dorobić.
Przekonałem się że ludzię chętnie kupują właśnie auta z przebiegiem 200tysi. Początkowo starałem się klijentom marudzącym wytłumaczyć w przypadku gdy auto miało wiecej niż 200 że auto średnio rocznie robi 20tys ale to jak grochem o ściane było. Raz miałęm 2 auta jendo ponieżej 200 a drugie 230tys z książką serwisową, oczywiście gdy sprawdzili przebieg nie chcie;i tego z ksiazka tylko ten ktory mial mniejszy przebieg.
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: goomis86 »

Krótko mówiąc - naród taki a nie inny jesteśmy :-| aż żal jest, płakać się chce i śmiać jak się widzi ludzi szukających diesli a ich głównym kryterium jest przebieg i są ślepi i zapatrzeni w cudowną jakość i stan samochodów "igiełek" z zagranicy.
A zresztą szkoda słów...
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Tomas »

No niestety tak jest. Ludzie wolą "okazjonalnie" kupić zjeżdżonego diesla ale skręconego na przebieg 120tys km niż kupić auto zadbane ale z przebiegiem 250tys km. Nie dociera do nich, że zadbany diesel z przebiegiem 250tys km spokojnie przejedzie jeszcze drugie tyle.
Osobiście znam jednego taksiarza, co swoim Mesiem 124 2.0D zbliża się już do zamknięcia licznika ;) Jak z nim rok temu gadałem, to miał coś ponad 800tys km. To jest dopiero przebieg :mrgreen:
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
ODPOWIEDZ