[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Duże turbo, chip, napisz o tym tutaj.
ODPOWIEDZ
Kiziak
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 10 kwie 2010, 19:41
Auto: Toledo 2 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Warszawa

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Kiziak »

Mi kat jak się posypał to "zwykły" tłumikarz nie chciał mi się za to brać bo dwie sondy są i będzie problem na kompie - tak mi powiedział. Więc oddałem do mechaniora co zajmuje się tylko grupa WV/AUDI i tam mieliśmy wstawić kata od wersji Turbo ale coś nie pasowało i wspawaliśmy kata z normy EURO3 od jakiegoś mercedesa.

Ani tłumikarz ani mechanior znajomy nie polecał kombinować z katalizatorem na dwie sondy bo trzeba coś na kompie emulować potem i może się dziwnie auto zachowywać ze względu na odczyty z sond bo napięcia nie będą "grać"

na pewno po wywaleniu kata będzie problem z błędem sprawności katalizatora z drugiej sondy.

Sprawdz jeszcze czy rozsypany katalizator nie zapchał Ci środkowego oraz końcowego tłumika bo u mnie trzeba było oba wymienić bo w drugiej rurze nawet w końcowym był tłumior zapchany.

Ja mam teraz kata wspawanego podobno od merca od tej pojemności i dwa nowe tłumiory i nie mam żadnych problemów.

A i sonda podczas operacji niestety tez pierwsza była do wymiany bo były małe problemy żeby ją z tamtąd wyjąć i trzeba było nową wstawić bo po tygodniu się uszkodziła że napięcia nie podawała.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Danielek. »

Ja mam AGN i w nim wystepuje sonda tylko przed kat wiec i mniejszy problem,wstawie tlumik przelotowy albo rurke w obudowe kata.
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: leeon »

Panowie, jakiej średnicy rurkę wspawać w miejsce kata (ASV) i +/- ile cm bd jej potrzebowal ? (Zakładam że to pytanie już padło, ale 23 str... :D - wole spytać :D)
:mrgreen:
Łojek
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 07 paź 2012, 11:10
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Łojek »

U mnie wyszło około 40cm rurki fi 60mm
Każdy tłumikarz ma tego pełno na stanie
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Było 123KM, 264 Nm, było 143KM i 314Nm, jest 165KM,365Nm
Moja replika dakarowej Yamahy...
https://picasaweb.google.com/108651862641483365846
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Szymek08 »

Właśnie szkoda sobie tym głowę zawracać żeby wyszło z 10 zł taniej. mnie wyszło wycięcie kata i wspawanie tłumika przelotowego w obudowie kata 100zł (tłumik kupiłem od gościa który mi to robił).
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: gimmesomo »

Tolek:^^: pisze:
tom005 pisze:w 1.8 20v sonda jest przed katem


kolego jest przed i za ...

W silniku AGN masz jedną sondę przed katem, dwie sondy dotyczą wersji silnika APG. Tydzień temu wyciąłem kata w AGN przez co sondą nawet się nie przejmowałem, wstawiłem tłumik przelotowy w obudowie przypominającej kata i spokój. Autko trochę odżyło, lepiej ciągnie z dołu.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Danielek. »

gimmesomo pisze:
Tolek:^^: pisze:
tom005 pisze:w 1.8 20v sonda jest przed katem


kolego jest przed i za ...

W silniku AGN masz jedną sondę przed katem, dwie sondy dotyczą wersji silnika APG. Tydzień temu wyciąłem kata w AGN przez co sondą nawet się nie przejmowałem, wstawiłem tłumik przelotowy w obudowie przypominającej kata i spokój. Autko trochę odżyło, lepiej ciągnie z dołu.


Zrobiłem dzisiaj dokładnie tak samo,moja dupohamownia nie odczuła różnicy,najważniejsze że z tłumikiem nie jest głośniej bo tego się obawiałem.
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: gimmesomo »

Pojeździj kilka dni, ja różnicę odczułem po 2-3 dniach. Pierwszego dnia miałem podobne wrażenia - żadnej różnicy nie odczułem, na drugi dzień nie poznałem toledziaka :>
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: leeon »

No i kat wczoraj poleciał ;) wstawiłem piękną rurkę fi 60 (jakąś nierdzewną cienkościenną dostałem od brata) oraz wymieniłem złącze elastyczne. Było tak przepalone że spaliny miały swobodne ujście w 70% obwodu rury:D

Tolek nie ten, mam wrażenie ze troszkę wcześniej i szybciej się wkręca:D turbo fajnie gwiżdże (jednak nie zrobiło się zbyt głośno, powiedziałbym nawet ze na rzecz złącza elastycznego które pierdziało jest teraz ciszej ;) ) :D
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Danielek. »

Mam takie pytanie do osób które wycinały kata z 1.8 20V w jakiej cenie go później sprzedawaliście? W okolicy proponuje mi śmieszne pieniądze 100zł.
ODPOWIEDZ