[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: martimer »

chodzi konkretnie o reflektory TYC. czytałem że mają bardzo dobre opinie ale wolałbym usłyszeć to od kogoś kto na takowych jeździ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: DzieX »

Świecą też połowę mniej.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
tomas1911
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 02 sie 2011, 20:28

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: tomas1911 »

Montował ktoś z was zestaw xsenonów do tradycyjnych kloszy w tolku 1m? Jesli tak to jaki efekt i czy nie spowoduje to stopienia jakis plastików w kloszach? Tak wiem ze wymagane sa spryskiwacze i samopoziomowanie ale wczoraj przez calkowity przepadek dowiedzialem sie ze zaslepki w przednim zderzaku to jednak nie zaslepki :-D
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Sony »

tomas1911, było już o tym na forum nie raz maglowane, więc poszukaj.
Ksenon + nieprzystosowana do tego lampa = zły pomysł, oślepianie innych kierowców oraz ostra chęć utracenia dowodu rejestracyjnego. :592:
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: dominik »

http://moto.allegro.pl/zarowka-xenon-pa ... 71160.html co myślicie ?? za takie coś wezmą dowód jak by coś (np4300)?? bo fakt jest taki że nie pisze nigdzie o homologacji :/
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Sony »

dominik, a masz lampy przystosowane do ksenonu :624:
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: dominik »

no nie.... jak by nie było jest to żarówka ( czytając opis) i nie dokładasz żadnych przetwornic tylko podpinasz pod 12 V. Więc suma sumarą nie jest to chyba typowy xenon lub hid
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Sony »

Dla mnie to jakoś grubymi nićmi szyte i nie pakowałbym się w coś takiego, bo niby jak bez przetwornic wytworzyć taką barwę światła :P ?

Aż zacytuję co to jest ksenon:
Jest to nowoczesny rodzaj oświetlenia stosowany w samochodach i nie tylko. W klasycznym rozwiązaniu źródłem światła jest żarówka, wynalazek tak stary jak mało wydajny, zużywający większość pobieranej mocy na wytworzenie ciepła zamiast na emisję światła. Oprócz tego żarówki ulegają zużyciu po stosunkowo niedługim czasie, przepalają się i konieczna jest ich wymiana. W oświetleniu ksenonowym źródłem światła jest palnik/żarnik, czyli wypełniona szlachetnym gazem, ksenonem, szklana bańka. Kiedy przyłożymy do elektrod żarnika napięcie emituje on bardzo silne światło. Jego natężenie jest 3 razy większe aniżeli światła emitowanego przez żarówki, a pobór mocy potrzebny do jego wytworzenia o jedną trzecią mniejszy. Znacznie mniejsza jest także emisja ciepła. Do rozpalenia łuku elektrycznego pomiędzy elektrodami potrzebne jest bardzo wysokie napięcie, rzędu kilkunastu tysięcy volt, a do jego podtrzymania około 85V. Służą do tego przetwornice wytwarzające odpowiednie napięcia.
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: dominik »

hmmm.... czyli dalej wychodzi że to ani nie xenon ani nie zwykła żarówka :P

to dla spokoju i kieszeni lepiej będzie jak pójdę do tesco i kupie żarówki :) kupiłem wczoraj jakąś h7 za 13 zł i lepiej świeci niż ta za 6 euro :)
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: olinek2 »

Przecież to jest sam palnik xenonowy bez przetwornicy, jak niby ma śmigać na 12V ?
ODPOWIEDZ