Rozrząd - wymiana, części

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: igi84 »

nic mu się nie stanie śmiało możesz zakładać chyba że chcesz ale myślę że nie ma to jakiegoś znaczenia podobno mówią że dwa razy tego samego paska rozrządu się nie napina ile w tym prawdy nie wiem. Co do szklanek wsadź odpowiednie bo są dwa rodzaje słabsze i mocniejsze u mnie jest tak jak i u Ciebie silnik AHF szklanki INA 420 0043 10 podobno pierwszy montaż :) no i oliwkę przy tym przydało by się zmienić :)
Hubert
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:43
Auto: -
Model: -
Skąd?: Katowice/Gliwice

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Hubert »

37tys. km na pasku, żaden mechanik pod tym by się nie podpisał.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: spec »

Gdzie najtaniej kupie kompletny rozrząd + osprzęt do AHF? Ma ktoś zaufanego sprzedawce żeby od razu całość kupić? Firmy z górnej półki mnie interesują.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: igi84 »

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-audi-a3 ... 59149.html

szukaj, może masz jakiegoś znajomego w Inter Cars-ie co ma zniżki lub pogadaj ze sprzedawcą niech da Ci na paragon jakiegoś dobrego klienta ze zniżkami :D INA szły na pierwszy montaż, napinacz mimo że kupisz INA będzie Litens-a też pierwszy montaż.
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Koszi »

Ja kupiłem u tego użytkownika na podobnej aukcji: http://allegro.pl/rozrzad-tdi-vw-audi-s ... 44409.html
Taniej nie znalazłem (za czesci które szły na pierwszy montaż) a czesci u siebie miałem praktycznie na drugi dzien po wplacie na konto.
Dzisiaj u niego zamowilem jeszcze amory Bilstein'a których ceny miał najlepsze a naprawdę sprawdzałem u wielu osób.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: spec »

Jeszcze sprawdzę ceny w intercasie. A coś oprócz napinacza pk, paska pk i jednej rolki wchodzi w skład napędu osprzętu? Chce od razu wsio wymienić.

[ Dodano: 2013-03-11, 22:22 ]
I jeszcze jedno, ktoś pisał wcześniej że do wzmocnionego paska CT1044 trzeba rolkę z metalową bieżnią. Ma ktoś jej numer?
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: igi84 »

spec pisze: trzeba rolkę z metalową bieżnią


Wszystkie rolki na rozrządzie są metalowe więc nie wiem kto Ci tą bajkę wcisnął, czy ori czy dobry zamiennik SHF INA zawsze są metalowe nie spotkałem się z plastikiem, co innego z wieloklinem przy rolce napinacza.

spec pisze:A coś oprócz napinacza pk, paska pk i jednej rolki wchodzi w skład napędu osprzętu?


coś mało wymieniłeś tych części potrzebujesz 2 rolki prowadzące małe (INA 532 0161 10, INA 532 0165 10). jedną dużą prowadzącą (INA 532 0111 10), pompę wody (SKF VKPC 81623), napinacz (INA 531 0440 30) i pasek (u mnie jest GATEZ K5543XS)
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: spec »

Wyczytałem to kilka postów wcześniej.

Chodzi mi nie o sam rozrząd ale pasek i resztę części do napędu alternatora, klimy itp. Coś tam więcej niż pasek, napinacz i rolka potrzebne jest?
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: igi84 »

są 2 rolki prowadząca i zwrotna nie spotkałem zwrotnej metalowej tylko plastik lecz w napinającej jest metal lub plastik, napinacza nie musisz wymieniać jak nie jest uszkodzony chyba że masz trafiony amortyzator napinacza, w tedy wymień cały napinacz. Na wieloklinie prócz dwóch rolek i paska nie ma nic więcej ja kupiłem do siebie rolkę ARDOR ARD 0201 metalowa. Przy okazji sprawdź czy sprzęgło alternatora nie jest zapieczone, jeśli tak wymień je bo będzie Ci napinacz nadmiernie drgał i wybije Ci łożyska w altku.
mario100
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 12 lis 2009, 23:31

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: mario100 »

Jakiej firmy polecacie rozrząd + pompa wody. Silnik 1.6 16V BCB
ODPOWIEDZ