[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Tygrys_79
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2010, 23:08

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Tygrys_79 »

Ja zalałem Motul'a 5W40 wymiana przy 56tyś następną planuję przy 70tyś Moja 1-wsza wymiana od zakupu autka :)
Tygrys
Awatar użytkownika
Exotic
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 17 maja 2010, 15:44

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Exotic »

Po przeczytaniu całego tematu sam już nie wiem na jaki olej zmienić. Na początku myślałem o CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W40, jednak w temacie zachwalacie Motul, więc może MOTUL 8100 X-CESS 5W40 będzie lepszy?
Silnik ASV.

Od razu może macie jakieś namiary na sprawdzonego sprzedawcę z allegro?
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
lipton1977
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 maja 2010, 09:40
Auto: Octavia
Model: 1.4 Tsi
Skąd?: piaseczno

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: lipton1977 »

miałem to samo odczucie po lekturze,ale zostaje przy swoim shell heliks ultra 5w40. jak przejechał stówe i działa nic się nie dzieje to jeszcze pojeżdzi,okresy wymiany stanowią istotny element.
lipton1977
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Szymek08 »

Ja też sie zastanawiałem nad olejem... Pozstanowilem Zostac przy Castrolu 5W-40 a Tolek zawsze jezdził na Castrolu i tak już zostanie. Olej kupuję u naszych zachodnich sąsiadów...
maro93
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 01 cze 2010, 12:51

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: maro93 »

Ja leje Castrola 15W40, wcześniej Lotus 15W40 i mocno się pocił...teraz dolewam tylko benzin do baku ;D
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sony »

Panowie od pewnego czasu planuję przejście z pół-syntentyka na pełen syntetyk.

Ostatnio zalałem Mobile One 10W40 jakieś 8 tysięcy km temu. Ku mojemu zaskoczeniu zeżarło mi 0,6l oleju, bo tyle dolałem... No i zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej zostawić 10W40 tak jak jest.

Zapewne jest opcja taka, że z turbiny gdzieś olej mi ucieka ? Ogółem wycieków nigdzie nie przyuważyłem. Auto max ciągnie mi do 160-170km/h i ni cholerki więcej :/ Nie wiem co się dzieje...

Ale wracając do sedna. Pytanie jest następujące:
- Jak sądzicie czy przy takiej dolewce oleju zmieniać go na pełen syntetyk ? Mi się to zaczyna kiepsko widzieć i chciałem poznać Wasze opinie.

Silnik: ASV
Przebieg: 178 000km
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Martinez »

A wracając do dyskusji to...
Sony pisze:Auto max ciągnie mi do 160-170km/h i ni cholerki więcej
to powiem ci Sony że coś musisz poprawić w swoim Toledo. Ja ostatnio jechałem w Lubelskie i na obwodnicy Garwolina pociągnąłem swojego do 190km/h (jest fotka :D) i czułem ze do 200 jeszcze by doszedł. Ja mam półsyntetyk Mobil one, zmiana była też jakoś 9 tyś temu i do tej pory trzyma stan bez żadnej dolewki. Auto o przebiegu 200k i ten sam silnik... Ja osobiście odradzam zmianę na pełen...
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sony »

Martinez co do prędkości to ja turbinę podejrzewam. W zeszłym roku bezproblemowo mi dobijał do 190-200km/h. Gdzieś musi tkwić przyczyna...

Przeszedłbym na pełen syntetyk, ale martwi mnie ta ostatnia dolewka :/ Może turbina gdzieś olej mi przepuszcza :-? ? Nie wiem kurde co robić...
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: kornat »

To 0,6L na ile km? czy w tym samym czasie zaczął brać olej co zaczął osiągać 160km/h?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sony »

kornat 0,6l na 8 tysięcy km. No można by powiedzieć, że pi razy drzwi w tym samym czasie. Tak czy siak chyba jednak zmienię olej na pełen syntetyk.

Polecam każdemu ten artykuł -> http://docs.google.com/gview?embedded=t ... /oleje.pdf
ODPOWIEDZ