Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: sroczkin »

po uszczelnieniu drzwi, dodam ze owocnym , kombinowałem jak pozbyć sie tej wody z dywaników i wpadlem na pomysl zakupienia czegos takiego http://allegro.pl/item1014325180_henkel ... tki_2.html ja zakupu dokonalem w OBI za 27 zl po 2 dniach propszek z saszetek zamienil sie w kisiel dokupilem jeszcze jedna paczke i ta po tygodniu na wpol zamienila sie w kisiel ale banan na twarzy wykladzina sucha teraz z pomoca rad kolegi SONY walcze z niemilym zapachem jaki pozostal po wodzie planuje jeszcze jedno opakowanie polozyc pod mata gobkowa zobaczymy czy to tez pomorze SONY masz u mnie piwko jak uda sie nam kiedys spotkac :lol:
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

sroczkin może na którymś zlocie :roll:

Ja muszę kurde poprawić uszczelkę przy drzwiach kierowcy i wsio na tip top będzie.

A co do tego pochłaniacza to świetny pomysł, nikt na to jeszcze raczej nie wpadł :564:
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

sroczkin, wysypałeś ten pochłaniacz pod wygłuszenie podłogi ?
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: sroczkin »

w tym pudelku sa 2 saszetki z proszkiem w srodku trzeba je polozyc strona biala papierowa do gory na wykladzinie ale ja dla przyspieszenia sprawy pierwsze 2 polozylem tym papierem w dol a nastepne 2 jedna po mojemu jedna jak kaza na opakowaniu cala wode zebraly idealnie tak wiec polecam to ustrojstwo zobacze jak sie sprawdzi pod gabka wygluszenia jutro jade do OBI i do Rossmana po pochlaniacze zapachow
marc27
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: marc27 »

Kitaj pisze:A ja dopiero dzisiaj zauwazylem pewną ciekawostke :-D
Jak składacie juz drzwi i wsadzacie linke z tym cypelkiem w zewnętrzną klamke to nie naciągajcie jej... ja ją na początku załozyłem za luzno i drzwi sie dosyc ciezko otwierały a pozniej na maxa naciągnełem tam na tych ząbkach, sprawdzam i chodzi idealnie wiec zostawilem. Dzisiaj rano pojechalem do miasta zamknełem centralnym zamkiem przychodze z powrotem otwieram i d*** :lol: Ciągne za klamke ale lata luzno jakby były zamkniete. Próboje z drugiej strony i to samo tez sie nie da, troche sie wystraszylem ale otworzylem tylne drzwi i wlazłem do auta przez tył. Drzwi nie mozna było równiez otworzyc ze srodka. Zajechałem tak jakos do domu i domyśliłem sie że to moze ta linka ale zeby ją wyregulowac to musze mieć drzwi otwarte a sie nie da :mrgreen: Juz taki lekko podłamany nie wiem co robic ale przyszedł tato i z piąchy jeb w drzwi i wiecie ze zadziałało :shock: :-D Najpierw jedne a potem drugie tak otworzył. Tak ze pamiętajcie na przyszłosc ze jak wkładacie ten cypelek w klamke to wystarczy tylko tak zeby linka nie była luzna, poprostu ją leciuśko naciągnijcie tak tylko zeby nie wisiała i mozna zakładac i po robocie dla pewnosci zamknijcie centralnym i sprawdzie czy po otworzeniu drzwi centralnym da sie je otworzyć. Chwała Bogu ze robiłem tylko przednie drzwi bo jakbym robił tez tylne to by mi pozostała chyba tylko szmata na ręke i rozprawienie sie z szyba :mrgreen: Mina przechodniów pewnie byłaby bezcenna :-D I tak pewnie mieli niezły ubaw jak sie przeciskałem do auta przez tylne siedzenia ;-)
Koniec wykładu dziękuje dobranoc :mrgreen:


Święta prawda, zrobiłem dokładnie to samo. Jeśli macie opory przed nawalaniem z piąchy w drzwi, to należy odkręcić tylne drzwi, żeby dostać się kluczykiem do śruby mocującej bębenek zamka. Po jego wyjęciu wystarczy trochę pomanipulować linką i drzwi powinny się otworzyć, a wy poczujecie niezłą ulgę :)
Marek
barf
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:23

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: barf »

A ja zaczynam walkę z wodą w prawych przednich drzwiach, dziwne odkręciłem tapicerkę i czekałem na deszcz no i cieknie spod uszczeleczki blachy poniżej głośnika, wcześniej polewałem wodą z 5 butelek 1,5 litrowych po szybie i nic, a deszczyk taki średni a woda się pojawia zakleiłem wiec taśmą uszczelkę szyby drzwi, okleiłem plastik od lusterka, kapie mniej ale nadal przez otwory montażowe szyby nie widać strumienia wody ani lejących się kropel, czy wina to leży po stronie uszczelki szyby, jak uszczelniacie ta blachę to nie ma obawy że woda będzie się po prostu gromadzić w drzwiach, czy udało się komu ś jednoznacznie postawić diagnozę???
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: koti »

barf pisze:woda będzie się po prostu gromadzić w drzwiach


Nie ma takiej możliwości bo na dole drzwi są kanały odpływowe. No chyba że masz je zawalone błotem.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartek »

barf, to normalne, że woda dostaje się do środka drzwi, uszczelka szyby nie ma za zadanie jej zatrzymać w 100%. Wodę, która dostanie się do drzwi odprowadzają otwory na dolnej ich części.
Diagnozy są postawione, trzeba poczytać temat.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

barf, rozbierz drzwi wykreć głośnij i reka przeczyść kanały na dole :) daj pod tę czarną blachę uszczliki ( ten temat był już wałkowany poczytaj podstrony dowiesz sie o co biega) no i problem powinienes miec z głowy:)
barf
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:23

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: barf »

głośniki mam przynitowane, nie bardzo mam obecnie warunki robiłem to dziś w parku zajęło mi 2 h ale podkleiłem uszczelkę i teraz czekam na deszcz i zobaczymy jaki efekt pomagał mi dziewczyna he he niech się uczy ...
ODPOWIEDZ