[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: bartekmk »

sprawdz sobie vagiem reszte temperatur. u mnie tez wskazowka szaleje, na climatronicu pokazuje 90 a na vagu temp. robocza silnika waha sie od 79-80 takze kazdy instrument pokazuje cos innego. masz pewnie zielony czujnik czterostykowy ktory w aso seat 112,5 a w skodzie 108 zł. na allegro zamienniki od 30 zł latają. czytałem różne fora i w 80% przypadków wymiana czujnika rozwiązywała problem. mnie czeka to samo tylko zastanawiam sie ktory czujnik kupić.. słyszałem z wielu różnych źródeł że czujnik jest tym elementem który lepiej brać z aso..
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Sony »

rysiekkk1, ja miałem bardzo podobne objawy i po wymianie czujnika temperatury ręką odjął. Polecam jednak zainwestować w oryginał, bo ja zamiennik założyłem i łapie mi dość późno temperaturę silnik przy zimniejszych dniach.
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: rysiekkk1 »

Dzięki za odpowiedzi, dziś problem minął sam, trzyma równo 90 ale pewnie się pojawi za jakiś czas na dobre. Wtedy wiem gdzie szukać:)
laska1193
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 02 kwie 2011, 19:55

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: laska1193 »

Panowie gdzie ten czujnik jest w silniku AHF????
Turkusowy Leoś AHF

Obrazek
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Szymek08 »

Jak otworzysz maskę i po prawej stronie silnika jak i po twojej masz jeżyka (3 świece od podgrzewacza płynu chłodzącego i za nim jak włożysz rękę masz wtyczkę do tego czujnika – zazwyczaj jest problem z jej ściągnięciem bo jest słaby dostęp. Powodzenia
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: rysiekkk1 »

Czujnik temperatury wymieniony, 53 zł EPS, 10 zł robocizna i 2x 11 zł za płyn do chłodnic dynagel 2000 bo uciekło podczas wymiany sporo. No i wskazóweczka ładnie trzyma 90 stopni, mam nadzieję, że problem zażegnany.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: bartekmk »

u mnie wymiana samego czujnika również pomogła ale kumpel ma podobny problem w leonie arl. vag pokazał czujnik, wymienilismy. czujnik działa ale niestety jest chyba jeszcze termostat uwalony, wskazówka pokazuje to co vag no ale niestety są to wahania od 68-82.
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: rysiekkk1 »

No to trzeba wymienić bo jak silnik pracuje w takich temp. to nie zdrowo dla niego. U mnie mechanik po objawach stwierdził, że termostat, ale ja się upałem na czujnik i mam nadzieję że ja miałem rację :-)
Damian0991

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Damian0991 »

jak odpalam auto, przejade jakieś 300 metrów i węże w których jest płyn chłodniczy są nie do dotknięcia , czasem po odpaleniu auta kontrolka odrazu pokazuje przegrzanie a czasem wgl nic nie pokazuje - wymieniłem juz czujnik temp. i nic ..
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Pompa wody sprawna?
ODPOWIEDZ