[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: jonson22 »

cube5, sprawdz lape silnika, przebub to jak na skreconych kołach ci stuka, jesli ruszasz dynamicznie i tracisz przyczepnosc to załącza sie EDL ( uboga wersja ESP) działa na zasadzie zwolnienia koła slizgajacego sie (poprzez pompe abs) i slychac wtedy i stukot i skrzypienie zgrzyty itp
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: bartek »

U mnie kiedyś przy hamowaniu i przyspieszaniu odzywał się zawias drzwi kierowcy. Takie pojedyncze stuknięcie. Pomogło nasmarowanie zawiasu dolnego .
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
cube5
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:27

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: cube5 »

jonson22 pisze:cube5, sprawdz lape silnika, przebub to jak na skreconych kołach ci stuka, jesli ruszasz dynamicznie i tracisz przyczepnosc to załącza sie EDL ( uboga wersja ESP) działa na zasadzie zwolnienia koła slizgajacego sie (poprzez pompe abs) i slychac wtedy i stukot i skrzypienie zgrzyty itp


To na pewno nie EDL, wiem jak to brzmi (lub jak brzmi abs).
Chodzi o to, że to nie koniecznie przy skręcie ale przy ruszani z górki na przykład lub hamowaniu...
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: vwir »

Sprawdz klocki hamulcowe. Teoretycznie sa przy nich takie blaszki, ktore zapobiegaja ich stukaniu w prowadnicach, ale czasami i tak stukaja. Poruszaj klockiem do gory i w dol i bedziesz wiedzial, czy to to.
cube5
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:27

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: cube5 »

vwir pisze:Sprawdz klocki hamulcowe. Teoretycznie sa przy nich takie blaszki, ktore zapobiegaja ich stukaniu w prowadnicach, ale czasami i tak stukaja. Poruszaj klockiem do gory i w dol i bedziesz wiedzial, czy to to.


Dzięki. Hamulce są ok. Myślę, że to na 90% gumy wahacza. I teraz pytanie, czy łatwiej jest wymienić gumy czy cały wahacz? Samemu oczywiście:]
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: jonson22 »

cube5, gumy wahacza to musisz na prasie wcisnąć i wycisnąć stare, raczej kup dobre gumy i wsadź w oryginalne wahacze, od razu wymień sworznie wahacza za jednym zdjęciem zrobisz wszystko, po co masz płacić za metal. ja miałem je do wymiany ale nie miałem takich objawów co ty.
cube5
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:27

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: cube5 »

jonson22 pisze:cube5, gumy wahacza to musisz na prasie wcisnąć i wycisnąć stare, raczej kup dobre gumy i wsadź w oryginalne wahacze, od razu wymień sworznie wahacza za jednym zdjęciem zrobisz wszystko, po co masz płacić za metal. ja miałem je do wymiany ale nie miałem takich objawów co ty.


Na 99% potwierdziłem, że chodzi o przednie gumy wahacza, czyli te poniżej:

Obrazek

Czy robiliście je kiedyś sami? Większa czy mniejsza robota? Dzięki!
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: jonson22 »

cube5, kup odrazu tylne bo i tak wahacz musisz zdjac, bez prasy wcisnac sie nowych nie da, jedyne co to mozesz je popsuc stare wybijesz sam mlodkiem i srubokretem :P nowych nie wsadzisz chyba ze zrobisz na nie nacisk ok 2t (bynajmniej u mnie tyle praasa pokazywala jak sie je wciskało, robilem to u kolegi ktory tym dysponowal) do tego jak juz zakladasz wahacz to musisz go skrecic na podniesionym w takiej pozycji jak samochod jest opuszczony by tuleja dobrze sie osadziła:) no i uwarzac na oznaczenia na kazdej tulei masz kropki ktore musisz imiejscowic wzgledem kropek na wahaczu, w warszawie koszt wymiany tulej w wahaczach to 100zł strona (sama robota nie liczac czesci) ja kupilem febii te małe po 8 zł sztuka i duże po 16 zł (jeśli Pamięc mnie nie myli)

[ Dodano: 2010-11-04, 16:08 ]
to sa tylne
Załączniki
tylne
tylne
cube5
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:27

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: cube5 »

Dzięki jonson, zostawię to w takim razie fachowcom:) pozdrawiam!
maso01
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 05 gru 2009, 11:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Białystok

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: maso01 »

Przyłączam się do tego co kolega Tomas, napisał. Sprawdź poduszki silnika. Miałem coś podobnego w Audi A4 i okazała to się poduszka silnika. Miałem zerwaną śrubę mocującą poduszkę.
ODPOWIEDZ