[1M] Szyberdach

Tematy ogólno-techniczne
GrzechuC
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 29 sie 2015, 08:24
Auto: 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Bydgoszcz

Re: Zblokowana zasłona szyberdachu.

Post autor: GrzechuC »

irocket pisze:Mam u siebie szyberdach, ale w 1L, rozbierałem go nawet, ale nie pamiętam dokładnie jak to było. Ale coś w stylu takiej blaszki powinno być w szynie, w której przesuwa się zasuwa ( :D ). U mnie były bodajże 4 takie.

edit: czyli musisz spróbować to schować bodajze do środka tego elementu, na którego górę wyskoczyła blaszka


No tego się domyślam, ale te blaszki są lekko zdeformowane i chciałbym chociaż zobaczyć ich właściwy kształt. Dalej bym sobie poradził nawet bez zdejmowania podsufitki.
Obrazek
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Zblokowana zasłona szyberdachu.

Post autor: irocket »

Z tego, co widzę i znalazłem w necie, to masz uszkodzoną tą blaszkę, jej numer to bodajże 8D5877165A albo 4B0877165 i wygląda tak:
Obrazek
U mnie w 1L jest coś takiego, jak niżej, więc myślałem, że tutaj też jest w miarę kompletne:
Obrazek
A i jakbyś chciał szukać w etce (albo etce online - carprog2) to obraz 877-00
Obrazek
GrzechuC
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 29 sie 2015, 08:24
Auto: 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Bydgoszcz

Zblokowana zasłona szyberdachu.

Post autor: GrzechuC »

Dzięki wielkie!
Przed chwilą skończyłem się bawić Etką i Elsą najprościej zdjąć podsufitkę, przednie szyny bym dał radę wymienić przez uchylony szyber, ale nie znam stanu tylnych. Czyli szykuje się pracowita niedziela...

Powiedz mi jeszcze, czy jeśli dałbym radę cofnąć szyber to czy samą zasłonę da radę zamknąć?
Obrazek
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Zblokowana zasłona szyberdachu.

Post autor: irocket »

U mnie zasuwa z tyłu jest wyprofilowana do góry, także jak odsuwam szyberdach to od ciągnie ze sobą zasłonę. Więc (przynajmniej u mnie) nie da się mieć zasuniętej osłony i odsuniętego dachu (na odwrót się da ;) )
Obrazek
GrzechuC
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 29 sie 2015, 08:24
Auto: 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Bydgoszcz

Re: [1M] Szyberdach

Post autor: GrzechuC »

@irocket Dzięki wielkie za pomoc. Czas na wyprawę do ASO
Obrazek
ODPOWIEDZ