Podłokietnik Toledo II

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
damikr
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 06 maja 2011, 11:19

Podłokietnik Toledo II

Post autor: damikr »

Mam pytanie co do podłokietnika.
Wszystko w nim działa ok ale jest jeden mały problemik.
Otóż mam w nim założony prawdopodobnie oryginalny uchwyt na telefon ale jakiś średniowieczny :)
I stąd moje pytanie... czy to idzie jakoś przerobić żeby działało pod telefony z XXI wieku albo jak to ustrojstwo wywalić bo mi to plac zabiera
oto zdjęcie tego czegoś :

Obrazek
Awatar użytkownika
Myrcek
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2010, 12:52

Podłokietnik Toledo II

Post autor: Myrcek »

O to faktycznie zabiera plac... widzę tam takie zaślepki, podważ je nożem czy śrubokrętem i pewnie sa jakies srubki do odkręcenia...powodzonka
"I wtedy Bóg stworzył Toledo i uznał że było piękne"
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Podłokietnik Toledo II

Post autor: Roxon40 »

Na moje oko to wygląda jakby było to zamontowane na plastikowych wciskach do boku podłokietnika. Spróbuj to podważyć może wyskoczą i będziesz mógł to badziewie wyjąć.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

Podłokietnik Toledo II

Post autor: mcsurf »

Teraz i ja wziąłem się za montaż podłokietnika, jednak nie posiadam śrub.. :( wpadłem na pomysł aby odwiedzić ASO i je dokupić jednak można je dostać tylko z podłokietnikiem czy może ktoś z Was pamięta jakie idą śruby mocujące podłokietnik ??
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
Awatar użytkownika
Myrcek
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2010, 12:52

Podłokietnik Toledo II

Post autor: Myrcek »

jeśli nie miałeś wogóle podłokietnika to masz dużo roboty, bo musisz cały tunel zdemontować żeby stopke przykręcić do podłogi-ona jest przykrecana na 3 śruby (chyba 17). Następnie do tej stopki pasuje taki bolec z nogi od podłokietnika, który przykręca się jedną długą śrubą (10 imbus) od strony zapalniczki...powodzonka
"I wtedy Bóg stworzył Toledo i uznał że było piękne"
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Podłokietnik Toledo II

Post autor: Roxon40 »

Wiesz co ja dałem nakrętki w otwory montażowe a od góry skręciłem śrubami. Trzeba było użyć płaskiego klucza 17 (bo takie śruby zamontowałem). Śruby te nie mogą być za długie muszą kończyć się delikatnie przed blachą podłogi tunelu. Musisz przymierzyć podstawę podłokietnika zmierzyć długość śruby jaką można tam wkręcić i kombinować. Od strony ręcznego nie przykręciłem bo śruba trzymająca ręczny była za krótka. Ale jak dobrze skręcisz to będzie ci się na tych dwóch trzymać :)
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

Podłokietnik Toledo II

Post autor: mcsurf »

nie no jakiś podłokietnik był, gdyż jest owtór. Stopkę też przymierzałem i ładnie pasyje do śruby od ręcznego więc raczej nie będzie problemu złapać. Kupiłem śruby w sklepie "metalowym" jednak okazały się za krótkie i jutro podjadę kupić coś dłuższego :) oby tylko pogoda dopisała to pozałatwiam wszystko co mam do zrobienia z autkiem :) Dzięki za porady
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
K@mil
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 29 lip 2011, 19:11
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Toruń

Podłokietnik Toledo II

Post autor: K@mil »

Witam :) mam do was pytanko ile moze być warty podłokietnik w pełni sprawny do Tolka razem z uchwytem + srubkami + gumą która jest pod stopką :)
Tapicerka nie wytarta nic :)

No i jeszcze pytanko czy ten podlokietnik jest z tolka ? Mi sie wydaje ze taka tapicerka była montowana własnie w Tolesławach/Leonach

Obrazek

I ostatne pytanko jak trzyma sie tapicerka do podłokietnika ? czy ciezko ją odkrecić, a moze jest to nie możliwe :D

pzdr.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Podłokietnik Toledo II

Post autor: Roxon40 »

K@mil pisze: ile moze być warty podłokietnik w pełni sprawny do Tolka razem z uchwytem + srubkami + gumą która jest pod stopką :)
Tapicerka nie wytarta nic :)


Za swój dałem 120 zł zobacz na allegro

K@mil pisze:czy ten podlokietnik jest z tolka ? Mi sie wydaje ze taka tapicerka była montowana własnie w Tolesławach/Leonach


Co za różnica pasuje i do tego i do tego były różne wersje i Toledo i Leona po samym podłokietniku ciężko stwierdzić
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Podłokietnik Toledo II

Post autor: dominik »

co do tapicerki to targałem już ową. Jest to zajebiaszczo cięzki temat. Tapicerka jest przyklejona do plastiku. Ja odcinałem to struną ale trzeba uważać żeby plastiku nie przeciąć. I nie robił bym już tego drugi raz....
ODPOWIEDZ