[1M] Kontrolka akumulatora

Wszystko o elektryce w aucie
airvolf

[1M] Kontrolka akumulatora

Post autor: airvolf »

mówisz ze iskrzy a nie zauważyłeś czy czasami wentylatory sie nie załanczały ???? Sprawdz też przekaznik R13 pod osłoną nad nogami kierowcy ostatni przekaznik czli pierwszy z prawej patrząć w środkowym rzędzie
marekm17
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 30 gru 2009, 19:01

[1M] Kontrolka akumulatora

Post autor: marekm17 »

Niestety regulator nowy (jak się okazało po zamontowaniu nie był w 100% sprawny) po 2 tygodniach padł. Wymiana regulatora na nowy oraz dwóch łożysk w alternatorze uszczuplił portfel o 350zł :cry: Koniec problemów z ładowaniem!!!
maras
airvolf

[1M] Kontrolka akumulatora

Post autor: airvolf »

Życie jest okrutne
Power
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2010, 11:43

[1M] Kontrolka akumulatora

Post autor: Power »

Podobną inwestycję zrobiłem miesiąc temu, tylko mi skolei paliły się nonstop żarówki i to obojętnie jakie, a co najgorsze najczęściej H7 (15 zł) i po wymianie chyba 6 skolei wkurzyłem się i zainwestowałem 400zł w alternator i spokój :-)
I nie będą skoki napięcia pluły mi w twarz :P
*Power* Toledo II 1,9 TDI 110 KM AHF
janek12

[1M] Kontrolka akumulatora

Post autor: janek12 »

Witam u mnie tez byl problem z ladowaniem kupilem regulator napiecia i po rozebraniu alternatora nie bylo sensu go naprawiac po pierwsze wirnik do wymiany lozyska tez kupilem nowy i mam z glowy trudno troche kosztowal ale nowy to nowy
Power
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2010, 11:43

[1M] Kontrolka akumulatora

Post autor: Power »

No jasna sprawa że jak alternator rozebrany to już pasuje z regulatorem i komutator wymienić bo jak szczotki nowe to wypada, poza tym niewiele kosztuje, no łożyska też wypada i się robi te kilka stóweczek od razu, ale jaki komfort potem :D
*Power* Toledo II 1,9 TDI 110 KM AHF
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Kontrolka akumulatora

Post autor: siwy_a1 »

Podepnę się pod temat :)
Kilka dni temu u mojego ojca w tolku 1L padł akumulator. Kupiliśmy porządną Centrę i po zamontowaniu nie zgasła kontrolka ładowania. Od razu wymieniliśmy regulator napięcia i... dalej nic :-( Ładowanie jest, bo voltomierz pokazuje 14,3V. Czy to padają diody prostownicze jak pisał SZUBAR, czy ktoś ma jeszcze inny pomysł?
siwy_a1
SebaR
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Zielina

Miga kontrolka akumulatora

Post autor: SebaR »

Zdarzyło się jakiś czas temu, wczoraj miałem powtórkę. Przy dużych obrotach pow 4K i nie powiem dość znacznej prędkości, (nie wiem co tu będzie wyznacznikiem) zaczyna mi migać kontrolka akumulatora. Nie wiem czym jest to spowodowane. Czy to może być kolejny symptom końcówki tej baterii samochodowej ? Jeśli ktoś miał taki przypadek proszę o konsultacje.
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Kontrolka akumulatora

Post autor: SZUBAR »

Kontrolka nie pokazuje rozładowania akumulatora lub jego złego stanu, informuje o problemach z ładowaniem. W 90% jeżeli pali się lub mruga kontrolka jest problem z regulatorem ładowania lub szczotkami. W naszych alternatorach szczotki są w umieszczone w jednym module z regulatorem ładowania i pewnie trzeba będzie wymienić ten moduł. Można jeszcze zmierzyć prąd ładowania ale myślę że powinieneś mieć objawy słabego akumulatora.
SZUBAR
SebaR
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Zielina

[1M] Kontrolka akumulatora

Post autor: SebaR »

Objawy słabego akumulatora są jak najbardziej widoczne, choćby przy postoju i włączeniu migacza widać przygasające lekko światło oświetlenia kabiny, czy tez zapalający sie wciąż konrolka ABSu przy starcie silnika.

Ale czy to będzie wina akumulatora czy tez jak wcześniej wspomniano modułu. Dodam że po jakimś dłuższym okresie jazdy również przy wysokich obrotach kontrolka nie miga. Co najpierw zrobić ?
Sprawdzić prąd ładowania czy tez zmieniać aku, lub może ten moduł ?
ODPOWIEDZ