Dziwny problem z hamulcami

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Dziwny problem z hamulcami

Post autor: Danielek. »

Reczny odbija tez myslalem ze to jego wina,jak pukam mlotkiek w zacisk to trzyma ale juz mniej tak ze reka moge swobodnie zakrecic tarcza ale zatrzymuje sie w jednym miejscu,natomiast po wcisnieciu hamulca znow trzyma. Czyli wina tloczka? Da sie go zregenerowac? czy moze wystarczy go przesmarowac,i pytanie jak roizebrac jarzmo zeby dostac sie do klockow?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dziwny problem z hamulcami

Post autor: szymekgd »

Musisz zdjac kolo, odkrecic 2y sruby trzymajace klocki (zacisk) i 2a imbusy trzymajace tloczek/zacisk zeby go przekrecic i wyjac klocki, pozniej przeczyscic wnetrza tloczkow i przesmarowac smarem grafitowym/miedzianym/srebnym, bedziesz mial problem z wcisnieciem tloka..najlepiej dorobic sobie klucz i krecic jednoczesnie wciskajac.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Dziwny problem z hamulcami

Post autor: Danielek. »

Dzieki kolego w sobote bede dzialal bo auto narazie stoi w warsztacie bo zakladam gaz.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dziwny problem z hamulcami

Post autor: szymekgd »

Powodzonka ;) Koniecznie zaopatrz sie w wd40 i dobre klucze.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Dziwny problem z hamulcami

Post autor: Danielek. »

Temat ogarniety okazalo sie ze tloczek stoi i nawet nie drgnie.
Potrzebne byo dorobienie fachowego klucza pomoc drugiej osoby i duzo wd 40 aby rozruszac tloczek jak narazie problem zniknal mam nadzieje ze nie powroci
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Dziwny problem z hamulcami

Post autor: maniekmc »

Sony- do śmieci z nim :d

Jaja sobie na Wielkanoc robisz :) ?
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2011, 10:25 przez Ahrefs [Bot], łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Obrazek[/center]
toledo77398
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2011, 20:57

Dziwny problem z hamulcami

Post autor: toledo77398 »

witam panowie ja mam problem z tyłem dokładnie z lewą strono . zaciągne ręczny i tłoczek nie odbija . wcześniej chciałem go przesmarować i skończyło się to rozebraniem całego tłoczka mósiałem odpowietrzać cały układ i od tamtej pory jak zaciągnę ręczny to tłoczek nie odbija ,może żle go złorzyłem , co dwa dni muszę go wkręcać i wraz to samo .
1.6 16v 2001 1M
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

Dziwny problem z hamulcami

Post autor: martimer »

Witam! chciałbym zapytać mądrzejszych użytkowników tolków II generacji czy w tym aucie z ABSem jest korektor siły hamowania. w etce znalazłem owy korektor ale dla pojazdów bez ABS, natomiast z ABSem jest wzmacniacz... proszę o pomoc...
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

Dziwny problem z hamulcami

Post autor: OMEGA »

Nie będzie, bo tą role pełni ABS, czujniki prędkości koła które to dają sygnał do abs-u i ten rozdziela siłę hamowania.
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

Dziwny problem z hamulcami

Post autor: martimer »

na to liczyłem. chociaż słyszałem o starszych modelach aut z ABS i korektorem... ale uspokoiłeś mnie. dzięki wielkie i pozdro
ODPOWIEDZ