[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
GangstaMarc

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: GangstaMarc »

Czołem.

Jest taki problem. W weekend po wymianie termostatu chciałem sobie "polepszyć" i przeczyścić preparatem do styków złącze czujnika - aby wszystko było cacy. Jak to zwykle bywa jak się rusza coś co jest dobre to się to popsuje.
Nie wiedziałem jak to odpiąć ale zobaczyłem zawleczke, wyjąłem, pociągnąłem no i oczywiście wyszedł cały czujnik - byłem pewny że czujnik powinno się wkręcać :!: Pomijając fakt, że poparzyłem sobie trochę łapy, wepchnąłem szybko czujnik , ale dupa! Czujnik teraz przepuszcza wodę. No więc tu moje pytania:

Jak to jest zabezpieczone? Zwykła uszczelka czy jakiś simmering? Co tam siedzi i czy można to coś kupić osobno bez czujnika, gdyż on sam jest ok.
Gdzie jest zawór do spuszczania wody z układu chłodzenia? Rzuciłem okiem, ale nie zauważyłem nic szczególnego.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Jest ogolnie dostepny oring, w 1L nie ma mozliwosci spuszczenia wody, w 1M pewnie tez nie, sprobuj poszukaj przy chlodnicy.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2011, 08:09 przez szymekgd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: koti »

GangstaMarc pisze:Gdzie jest zawór do spuszczania wody z układu chłodzenia?

Jak stoisz przodem do auta to po prawej stronie na dolnym wężu chłodnicy powinien być zawór spustowy.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: siwy_a1 »

Nie wiem, czy w dieslu będzie tak samo, ale u mnie jest dokładnie tak, jak pisze koti
Z kanału dostęp jest idealny ;)
siwy_a1
GangstaMarc

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: GangstaMarc »

Dzięki... tak myślałem, że to właśnie zawór. Wolałem jednak już nie próbować bo znowu bym coś popsuł :) Lepiej spytać

siwy_a1 pisze:Z kanału dostęp jest idealny ;)

No właśnie... Gdybym tylko to ja miał kanał :roll: Niestety mieszkam na takim terenie, że nie mogę zrobić bo bez przerwy by go zalewało. Myślałem kiedyś nad jakimś najazdem :idea:

No to pozostaje mi popytać w motoryzacyjnych o ten oring. Ciekawe czy będą mieli coś takiego i czy będą znali rozmiar.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

GangstaMarc pisze:No to pozostaje mi popytać w motoryzacyjnych o ten oring. Ciekawe czy będą mieli coś takiego i czy będą znali rozmiar.


Nie doceniasz sprzedawcow, prosisz o oring pod czujnik i masz, zawleczke tez mozna kupic ;)
GangstaMarc

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: GangstaMarc »

Aby nie zaśmiecać forum spytam w tym temacie, chyba pasuje...

Czym najlepiej zalać układ chłodzenia? Trochę przejrzałem neta ale większość porad z 2006 i różne pierdoły ludzie piszą. Podobno płyny Petrygo/Borygo mogą "zeżreć" chłodnicę albo zatrzeć pompę. Prawda? Na czym wy jeździcie? Czym zalać?
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: tony »

tym co wcześniej zalewane było
a jak na nowo to G12 :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
GangstaMarc

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: GangstaMarc »

tony, no właśnie ostatnio miałem przygodę z wymianą termostatu i wyciekło mi więcej niż myślałem. A, że nie starczyło tego co miałem w zapasie, a była sobota wieczór i samochód bardzo potrzebny następnego dnia to musiałem coś wymyśleć. Jedyne co udało mi się kupić to jakiś Koncentrat o wdzięcznej nazwie "Pan Samochodzik", który niby można mieszać z G12.

Nie chce jeździć na jakiejś wybuchowej mieszaninie dlatego chce wylać wszystko i zalać na nowo. Tylko czym najlepiej? Pewnie tym G12?
Wyczytałem, że aby spuścić całą wodę trzeba najlepiej wyjąc termostat, odpiąć dolny wąż chłodnicy i jeszcze ewentualnie zakręcić silnikiem, żeby pompa resztę przekręciła. Obym nic nie popsuł :-?
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: tony »

wg mnie spuść wszystko i zalej G12.
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
ODPOWIEDZ