Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: jonson22 »

..."takich jak tu chodzą "....
ballance

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: ballance »

Poprzedni sezon jezdzilem na juz zajechanych CONTINENTAL ContiWinterContact z bierznikiem 4mm i nie najgorzej sobie radzily chociaz w wiekszych zaspach mozna bylo sie zakopac.Przelozylem je na tyl a zakupilem nowe CONTINENTAL ContiWinterContact TS 830 195/65R15 91T (204zl szt).
Z poprzednich bylem zadowolony mimo ze juz nie byly nowe-komfort 1sza klasa.Dzis zalozylem nowe(8mm bierznika) i rogal jeszcze wiekszy na twarzy.Czekam na snieg zeby cos wiecej o nich powiedziec.
Pozdro
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: dziubek6 »

Ja tej zimy będę sprawdzał Goodyear-y Ultra Grip 7+ 195/65/15 91T, podobno bardzo ciche, zmiana w weekend.
1.9 AHF
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: jonson22 »

ballance, nowe opony(lub o lepszym bieżniku) zaklada sie na oś tylnia, nie ma znaczenia na jaka oś samochód jest napędzany.
zzimny
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwie 2010, 09:37

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: zzimny »

jonson22 pisze:ballance, nowe opony(lub o lepszym bieżniku) zaklada sie na oś tylnia, nie ma znaczenia na jaka oś samochód jest napędzany.


dziwne, pierwsze słyszę. od kiedy pamiętam zawsze zakładano lepsze opony na przód, bo przodem sterujesz i masz wtedy lepsza przyczepność, tak mi sie wydaje,
a poza tym zakupiłem niedawno nóweczki oponki w rozmiarze 205/55R16 marki continental contiwintercontact TS 830 91H w cenie 340zł/szt. w niedziele wracam do polski to zakładam i zoabczymy jak bedzie autko latało..pozdrawiam
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: jonson22 »

zzimny, to jest jeden z mitów :P oś tylnia to oś prowadząca samochód w zakręcie, wolisz przyładować np w drzewo bokiem czy przodem? odpowiedz jest jednoznaczna ze przodem wieksze strefy zgniotu itp.
Arti Bully

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Arti Bully »

dziubek6 pisze:Ja tej zimy będę sprawdzał Goodyear-y Ultra Grip 7+ 195/65/15 91T, podobno bardzo ciche, zmiana w weekend.

Ja kupiłem na Allegro takie same oponki za komplet 850 PLN z przesyłką (podobno bardzo dobrze oceniane), teraz łatwię obręcze...
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Kitaj »

A mi sie wydaje ze to bardziej zalezy od tego jak kierowca sobie radzi z poslizgami... Jezeli bardziej czuje sie pewnie w poslizgu nadsterownym to zakłada lepsze na przód a jak bardziej czuje sie na siłach w poslizgu podsterownym to zakłada lepsze na tył... Wiem ze nikt nie jest mistrzem w panowaniu nad pojazdem bo i rajdowcą sie zdarzaja wpadki(wypadki :mrgreen: ) ale jeżeli ktoś pi razy drzwi mial juz do czynienia z jednym czy z drugim poslizgiem i wie w którym czuje sie pewniej to nie bedzie aż tak bardzo zaskoczony jak ktoś kto sie spotyka z takim poslizgiem po raz 1 i pewnie jedynie co to wciśnie hamulec i będzie czekał aż :573: ...

Dobra nie róbmy bałaganu ;-)
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Szymek08 »

I tu musze poprzeć kolede jonsona22 - Zakładanie lepszych opon na przednią os w samochodzie przednionapedowym jest bledem. Przod Auta jest dociazony wiec moze miec troszke gorsze opony z przodu. A tył w porownaniu z przodem jest leciutki wiec jak nie ma go co trzymac to niech to beda chociaz opony (praw fizymi nie da sie oszukać). Bo co z tego ze przod bedzie trzymal jak tyl bedzie latał jak Żyd po pustym sklepie. Ale i tak kazdy załozy jak bedzie chciał
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: jonson22 »

Kitaj, umiejętności maja dość mały wpływ na to na łysej oponie za wiele nie zdzialasz trzeba pamiętać ze opona to jedyna rzecz która styka nas z droga, polecam zima na jakimś parkingu wyznaczyć sobie jakiś łuk i przejechać go na lepszej oponie z przodu i na lepszej oponie z tyłu i porównać promień jazdy:P

Szymek08, kwestia napędu nie ma tu znaczenia:)
ODPOWIEDZ