[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Marianoo

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Marianoo »

wychodzi na to ze masz zimne luty w zamku lub uszkodzoną krańcówke drzwi i dlatego tak się dzieje. Co do krancowki to mozna wejsc na vagu w modul komfortu lub centralnej elektryki o ile masz i tam podejrzeć w jakiej pozycji sądrzwi
ap05

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: ap05 »

Manikspm intensywna lektura forum powinna podnieśc cię duchu. Problem z zamkami, sterowaniem z pilota czy otwieraniem ręcznym to jakby normalna choć uciążliwa przypadłośc w toledo II. Sam to przerabiałem chyba ze dwa lata temu i tak jak ty otwierałem auto przez klapę bagażnika. Mi w moim problemie pomógł znajomy, magik-elketryk, problemu nie ma. Nie chcę sugerować abyś zrobił to samo - poszukaj w moich starych postach - sugeruję jedynie odwiedzenie dobrego fachowca.
pozdrawiam ap
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Romano »

Dzisiaj zaczął mi szwankować centralny. Po ruszeniu nagle centralny się zamknął (nie, nie mam tej opcji żeby mi się drzwi zamykały po przekroczeniu określonej prędkości), trochę mnie to zdziwiło ale myślałem że może to jeden taki wybryk :) Popołudniu znowu mi się to stało, i chciałem otworzyć centralny przyciskając odpowiedni knefel na panelu drzwi, i tak zamki się otworzyły po czy znowu zamknęły i nie chciały już się otworzyć tym przyciskiem (musiałem klamką otwierać. Pod wieczór to samo :/ Ktoś wie co to może być?
badplace

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: badplace »

Witam wszystkich miałem podobny problem z centralnym raz zamykał z pilota raz nie to samo było z klucza aż powiedziałem dość tego ileż można naprawa pilota 200 wymiana microstyków 30 nowe wiosełka 50!!!!!!!!!!!!! Sprawę rozwiązał montaż uniwersalnego sterownika cen.zamka koszt 100 i godzinka roboty wszystko działa ok
Bocian

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Bocian »

Romano pisze:Dzisiaj zaczął mi szwankować centralny. Po ruszeniu nagle centralny się zamknął (nie, nie mam tej opcji żeby mi się drzwi zamykały po przekroczeniu określonej prędkości), trochę mnie to zdziwiło ale myślałem że może to jeden taki wybryk :) Popołudniu znowu mi się to stało, i chciałem otworzyć centralny przyciskając odpowiedni knefel na panelu drzwi, i tak zamki się otworzyły po czy znowu zamknęły i nie chciały już się otworzyć tym przyciskiem (musiałem klamką otwierać. Pod wieczór to samo :/ Ktoś wie co to może być?


Ja mam podobny problem.

Otóż. Mam kluczyk z przyciskami do otwierania drzwi i zamykania oraz pilot do alarmu z 3 przyciskami (1 przycisk największy do otwierania/zamykania drzwi i włączenia alarmu, 2 przycisk OPT i 3 przycisk z rysunkiem klapy bagażnika). Problem wygląda tak że gdy otworze drzwi i obojętne czy z pilota czy z kluczyka to automatycznie się zamykają. Wymieniłem baterię bo pomyślałem że może jest na wyczerpaniu ale to nie pomogło a baterie były dobre (sprawdzałem miernikiem). Od czasu do czasu zadziała alarm i centralny prawidłowo ale tylko od czasu do czasu. Dodatkowo raz działa otwieranie drzwi (wszystkich) z kluczyka przekręcanego w zamku a raz tylko otwiera drzwi kierowcy. Oczywiście piszę tu o włożeniu kluczyka w drzwi kierowcy bo w drzwiach pasażera i bagażniku problem ten nie występuje i otwierają się wszystkie drzwi i wszystkie zamykają. Jedynie w drzwiach kierowcy czasem otworzy wszystkie ale rzadko. Ktoś wie co można byłoby zaradzić? Spotkał się ktoś z podobnym problemem i rozwiązał? Jeżeli wyszło masło maślane to przepraszam :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Bocian, podepnij auto pod VAGa i zobacz co Ci za błędy pokaże. Może Ci siadać mikrostyk albo coś z zamkiem masz nie tak (zaśniedziałe styki na płytce etc.)...
Opcji jest sporo.
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Pawcio3city »

Lampka to najprawdopodobniej zimne luty w zamku. A co do problemu z otwieraniem kluczem to mi mechanik stwierdził (zamek od drzwi kierowcy otwiera, a nie zamyka) że ktoś najprawdopodobniej próbował się włamać do auta i zamek nie działa prawidłowo.
badplace

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: badplace »

Bocian mój brat miał podobny problem w passacie ja zaczołem od naprawy zamka czyli przelutowałem wszystkie luty w zamku i ywmieniłem micro styki i dalej nic co się okazało przetarte kabelki w przelotce drzwi po wymianie wszystko działa ok!!!
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: rysiekkk1 »

Koledzy, mam pytanie, odkąd kupiłem Toledo przy zamykaniu/otwieraniu auta przyciskami z kluczyka nie migają mi kierunkowskazy, widziałem w innych Toledo, że mrugną zawsze przy zamykaniu/otwieraniu. Ja niestety nie widzę czy zamknąłem auto, muszę nasłuchiwać. Można to w jakiś prosty sposób "włączyć"?
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: koti »

rysiekkk1 pisze:Można to w jakiś prosty sposób "włączyć"?

Można poprzez VAG.
Moduł komfortu 46 adaptation i w zależności co chcesz wybierasz:
kanał 03
Auto lock/unlock: Vehicles will be locked when a speed of 15 km/h is reached
on=1
off= 0

kanał 04
Auto lock/unlock: Vehicles will be unlocked when the ignition key is withdrawn from the ignition lock
on=1
off= 0

kanał 05
IM switch-off: Interior monitoring is activated or deactivated by operating central locking closed twice
on=1
off= 0

kanał 06
Horn sounds when unlocking: Confirmation signal when unlocking
on=1
off= 0

kanał 07
Horn sounds when locking: Confirmation signal when locking
on=1
off= 0

kanał 08
Turn signals flash when unlocking: Unlocking is confirmed by turn signals flashing twice
on=1
off= 0

kanał 09
Horn sounds when locking: Locking is confirmed by turn signals flashing once
on=1
off= 0

kanał 10
Setting for alarm horn: Programming the horn operation when the alarm is triggered appropriate to the legislation
of the countries
1= Rest of
Europe
2= Germany
3= Great Britain
Ostatnio zmieniony 20 lut 2011, 21:52 przez koti, łącznie zmieniany 1 raz.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
ODPOWIEDZ