[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Sony »

szymekgd, nie zgodzę się. Ten oczyszczacz leje się do STAREGO oleju! Nowy 5W40 wtedy ma już wszystkie syfy z głowy :) A zastosowałem to jedynie przy przejściu z pół na pełen syntetyk i nie żałuję ;)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: szymekgd »

Sony, ale 5w40 ma juz w skladzie te "czysciki", teraz tloki swieca sie jak... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Sony »

szymekgd, mam wrażenie, że nadal nie rozumiesz tego co piszę.

Załóżmy, że mamy obecnie olej 10W40 w silniku i zbliża się wymiana.
Przy wymianie chcemy przejść na 5W40.

W tym celu:
a) Nie stosując oczyszczacza nowy olej 5W40 musi silnik ze wszystkich syfów oczyścić i to wszystko krąży tak razem do następnej wymiany.
b) stosujemy dodatkowo przed wymianą oczyszczacz silnika, który dodajemy do starego oleju i zostawiamy silnik na 10-15 minut, żeby sobie tak pochodził. W międzyczasie ten oczyszczacz zbierze Nam wszystkie syfy i razem ze starym olejem to spuszczamy. Tym samym nowy olej 5W40 ma już silnik czyściutki :)

Gawarisz :P ?
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: migacz1981 »

Przepraszam za OT,ale
Sony pisze:Gawarisz :P ?
a powinno być "Paniał" czy jakoś tak,bo gawariat to znaczy mówić (w tym przypadku "gawarisz" znaczy "mówisz") i jest to bez sensu towarzysze ;-)
GangstaMarc

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: GangstaMarc »

Też mnie korciło aby się odezwać w tej sprawie, ale nie chciałem robić offtopu :)

Powinno być...

Panimajesz?
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: koti »

Sony pisze:Nie stosując oczyszczacza nowy olej 5W40 musi silnik ze wszystkich syfów oczyścić i to wszystko krąży tak razem do następnej wymiany.


A to myślisz że 10W40 nie ma w swoim składzie żadnych środków czyszczących? Jak się popatrzy na właściwości myjące 10W i 5W to wielkiej różnicy nie ma.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: szymekgd »

Sony, rozumiem o czym piszesz.

koti, pewnie podobne, ale to nie o 10w pisza, ze potrafi tak wyczyscic nagary w silniku, ze ten zaczyna olej brac...
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Sony »

migacz1981, nie znam ruskiego a ten tekst zapodałem od "gawarisz paruska" czy jakoś tak ;) Sądziłem zawsze, że to znaczy rozumieć bądź coś w ten deseń.

No, ale nie o tym temat, więc nie róbmy offtopu :P

A to myślisz że 10W40 nie ma w swoim składzie żadnych środków czyszczących? Jak się popatrzy na właściwości myjące 10W i 5W to wielkiej różnicy nie ma.
Oczywiście, że ma takowe właściwości, jednak to nie jest to samo co pełen syntetyk. Przy przejściu warto ten 10W40 wspomóc oczyszczaczem ;) Poza tym łapiesz za słówka :P Celem mojej wypowiedzi było uświadomienie co mam na myśli odnośnie oczyszczacza.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: vwir »

Oczywiście, że ma takowe właściwości, jednak to nie jest to samo co pełen syntetyk.


Mała uwaga: 10W to jak najbardziej może być pełen syntetyk. 10W oznacza tylko klasyfikację oleju (lepkość w niskich temperaturach). Dla przykładu:
Motul 300V Chrono 10W/40 to pełny syntetyk.
Pennzoil Motor Oil with Z-7 10W/40 to olej mineralny.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Sony »

vwir, a czy ja gdzieś napisałem, że nie może być ?? Kurde człowiek chciał wyjaśnić o co mu chodziło, a towarzystwo teraz się czepia jak nie wiem :537:

Tak się składa, że w większości przypadków 10W40 jest półsyntetycznym olejem, wiem że nie zawsze tak jest, ale przyjęło się że 10W40 = pół syntetyk i dlatego właśnie zastosowałem ten skrót w moim przykładzie... ;]
ODPOWIEDZ