[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
rogal996
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2010, 23:14

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: rogal996 »

Ale drzwi od kierowcy się zamykają z centralnego jak zamykam bagażnik to jak może to być siłownik?? W środku jak zamykam z panela to też wszystkie drzwi się zamykają. Tylko jak przekręcam od kierowcy i pasażera to zamykają się odpowiednio jedne drzwi.

[ Dodano: 2010-10-15, 10:55 ]
Już doszedłem przyczyny. Kostka w drzwiach była słabo włożona :D . Tyle zachodu a taka głupota.
Manikspm
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2009, 01:20

elektryka centralnego zamka

Post autor: Manikspm »

Seat Toledo II 99r 1.9 TDI
A wiec wszystko zaczelo sie jakies 2 miesiace temu najpierw siadla mi bateria w pilocie wymienilem ja ale central nadal nie dzialal zakodowalem kluczyk wszystko blo ok przez tydzien po czym znowu kluczyk mi sie rozkodowal nie mialem czasu jechac do elektryka to uzywalem recznego otwierania po czym reczne otwieranie sie zepsulo i juz bylem zmuszony jechac do elektryka ktory po wielu probach odaptacji kluczyka w kanale 01 nic to nie dawalo centrany zamek dziala tylko przez tylko klape i przez przycisk w drzwiach chcociaz nie zawsze zamyka bo zamyka i odskakuja rygle w calej lewej stronie jestem zalamany samochod mam od 4 miesiecy aaaa moduł konfortu nie pokazuje zadnych bledow co mam zrobic ??
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: migacz1981 »

W modelu 1L siłowniki nie są zintegrowane z zamkiem wiem bo dziś rozkręcałem i zdiagnozowałem problem z jednym z nich
edek

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: edek »

Ja tez mam problemy z centralnym. Przyzwyczaiłem sie juz do otwierania bagażnikiem, wkładka zamka od kierowcy sie zepsuła. Ostatnio jak zamykam bagażnikiem to od razu sie otwieraja drzwi i szyby :lol: teraz musze zamykac od prawej strony tym przyciskiem na drzwiach kierowcy. To troche uciązliwe. Straszne jaja sa z ta elektryka, zauwazyłem ze u mnie reaguje na zmiany pogody, po deszczu czesto swiruje. :-)
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: rafik »

Mam pytanko do szanownego forum!
Kupiłem Tolka kilka dni temy. Wszystko super itp.itd.
Podczas zakupy centralny zamek na pilota działał ok. Wkładałem kluczyk i ręcznie otwierałem, też działał. Wczoraj chciałem spróbować otworzyć auto samym kluczykiem i nie mogłem przekręcić kluczyka (drugim też). Centralny na pilota działa super! Ale nie ręcznie? Dziwi mnie to i to bardzo, co może być powodem - zima?
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: siwy_a1 »

Ja bym stawiał na zamarznięte wkładki. Potraktuj je jakimś odmrażaczem ;-)
siwy_a1
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: peter174 »

lub jest jeszcze opcja uszkodzenia tzw "wiosełka" .. tak to wyglada
Obrazek
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
kuryl87
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 16 lis 2009, 10:55
Auto: Toledo 1L
Model: 1.9 tdi 90 km
Skąd?: Krapkowice/Otmęt

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kuryl87 »

87% że zamki zamarzły kup odmrażacz i po sprawie, albo chuchaj w samek przez 2 min :P tez czasem opomaga
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: rafik »

Dziękuje Panowie.. :mrgreen: Kupie odmrażacz i spróbuje. Mam nadzieje, że to, bedzie to! Po sprawdzeniu zdam relacje.. ;-)

[ Dodano: 2010-12-05, 18:47 ]
Centralny działa! :mrgreen: Potraktowałem go odmrażaczem i jest ok! Jestem zaskoczony, ponieważ auto stało w murowanym garażu. Najważniejsza, że działa! Dzieki Pozdro :mrgreen:
Misiek271
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:30

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Misiek271 »

nie wiem czy dobrze zrozumiałem tylko prawa strona normalnie działa a lewa odskakuje czsami?

[ Dodano: 2010-12-13, 17:50 ]
a masz drugi kluczyk? zeby sprawdzic czy działa adaptacja ? bo jezeli nie zadziała to moze być pzerwa w przewodah kl co jest mało prawdopodobne bo raczje nie wykryło by sterownika wiec albo kluczyk albo sterownik

[ Dodano: 2010-12-13, 17:51 ]
ja miałem cos podobnego w audi a 4 zamykałes szybe a ona sie sama otwierała czasami do polowy czasamu troszke no i sterownik do wymiany był
ODPOWIEDZ