[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: marek_igor »

Dziś założyłem antenę magnesową Hustler o długości 1m.
Jak widać nie ma takich szumów jak to zaprezentował ten gość http://www.youtube.com/watch?v=5GUbEM-F2Vc

film nakręcony w mieście, okolice Oświęcimia przy drodze przelotowej na Śląsk. Odbiór czysty, wyraźny i nic nie świeci, nic nie szumi. Brak uciążliwych zakłóceń a niewyraźne rozmowy wycisza się bez problemowo minimalnym przekręceniem SQ. Zwróćcie też uwagę, że tu tego gościa wogóle nie działa filtr ANL - różnicę zobaczcie na moim filmie
http://www.youtube.com/watch?v=5GUbEM-F2Vc
mozerow
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:37

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: mozerow »

kolego vwir, bylem jakiś czas temu w sinadzie i dopytywałem się o ta modyfikacje i sam nie wiem czy jest to opłacalne...100 zł za to, że radio będzie trochę głośniej odbierać przekaz to ciut za dużo. A dodanie opcji automatycznej regulacji szumów nie jest aż tak potrzebne.
Seat Toledo 01' 1.9TDi ASV 110km
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: vwir »

No mnie brak automatycznej redukcji szumów coraz bardziej drażni i właśnie to jest głównym celem tej modyfikacji. Głośniej nie muszę mieć bo i tak nie daję głośności na maksa. Zastanawiałem się nad wymianą na Harry/Johnny z ASC, ale tamte radia mają skopane ASC i na dzień dobry trzeba je poprawić za jedyne 70. Równie dobrze mogę dołożyć 100 do mojego i mieć to samo.
mozerow
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:37

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: mozerow »

Tsamo co harry to już masz. Na pytanie co to w ogolę jest za radio ten m-tech odpowiedziano mi, że jest to dokładnie to samo co harry tylko właśnie bez wbudowanego ASC. Jaka masz antenkę, ze wkurza Cie brak ASC? Ja jeżdżę na Sirio Ml-145 bo taka mi polecili w sinadzie i naprawdę nie narzekam. Mogę dać Ci mała wskazówkę co do jazdy z tym radyjkiem, zrób sobie gotowe ustawienia na miasto i na tereny nie zabudowane, oznacz sobie je jakoś na pokrętłach i skali widocznymi punkcikami i po problemie z szukaniem odpowiednich ustawień:))
Seat Toledo 01' 1.9TDi ASV 110km
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: vwir »

Wiem, że dłuższa antena by była lepsza (teraz mam helikala - pirat sie nazywa) ale z różnych względów nie chcę jej zmieniać. Zasięg mam na niej więcej niż wystarczający - używam cb tylko antymiśkowo. Ale czasami radio potrafi sobie poszumieć i drażni mnie to. Zainwestuję tą stówkę i zobaczymy. Opiszę wrażenia :)
Awatar użytkownika
skaza24
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2009, 22:50

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: skaza24 »

vwir pisze:teraz mam helikala


Helikalne anteny są bardzo dobre mają o wiele lepszy zysk przy mniejszej długości w porównaniu do standardowych .
Jedyna wada trzeba uważać żeby nie złamać ale przy króciutkich nie grozi

Zawsze chorowałam na taką ale nie kupiłem ze względu na kruchość materiału
BCB 1.6 16V 105 KM

Komp: STAG-4 eko
Reduktor: AC R01
Wtrysk: HANA 2000

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1249

Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: vwir »

Pirat ma u podstawy taką sprężynę i to właśnie ona się ugina w przypadku dużych prędkości lub otwarcia klapy bagażnika.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: dude88pl »

Radyjko Yosan Pro 120 + Sirio Omega 27 już na pokładzie, zestrojone i zamontowane zdjęcia wkrótce. Pierwsze wrażenia z kilku dni jazdy z nim:
Pokrętło którego się tak obawiałem (wszystko w jednym) działa bardzo dobrze, jest intuicyjne w obsłudze, zmiana kanałów w gruszce też bardzo dobrze działa i jest wygodna. Zasięg mimo anteny na klapie bagażnika a nie na dachu - w miarę dobrze słyszę z ok 10km. Radyjko wystarczająco głośne nie ma potrzeby montażu głośnika zewnętrznego.
Narazie jestem zadowolony:D
Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 14:07 przez dude88pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maestro_86
Forumowicz
Posty: 574
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:40
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Kielce

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: Maestro_86 »

Ja jeżdze już od roku na President Harry II ASC + Sirio turbo 8000 200W (82cm) i jak najbardziej chwale. Mały zgrabny zestawik z malutką gruszką w sam raz do osobóweczki ;-)

Wcześniej kultowy Uniden 520 + President Missouri. Radyjko OK anteny nie polecam... (Cholernie droga, kiepski zasięg i uwielbiana przez złodziei. 2 straciłem :-/ ) Jedyny jej plus to chyba wygląd.)

[ Dodano: 2012-03-05, 13:54 ]
skaza24 pisze:Helikalne anteny są bardzo dobre mają o wiele lepszy zysk przy mniejszej długości w porównaniu do standardowych .
Jedyna wada trzeba uważać żeby nie złamać ale przy króciutkich nie grozi


Są grube i strasznie "świszczą" przy większych prędkościach.
Fuck false, true love, and enjoy life ! ;
Moja Seacina :) http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=4758
I Audiczka... http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=7432
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: vwir »

Z tym 'strasznie' to nie przesadzaj. Może na dachu tak, ale na klapie to muszę się dobrze wsłuchać, żeby ją usłyszeć. I tylko w okolicach 90km/h - szybciej i wolniej już nie hałasuje.

[ Dodano: 2012-03-11, 22:01 ]
No i jestem już po testach m-techa zmodyfikowanego w sinadzie. Powiem tyle - warto było. ASC działa całkiem sprawnie, szumy ustały. Czasami zdarza się, że rwie odbiór ale to tylko dla słabo odbieranego sygnału.
Po modyfikacji zrobiłem ponad 600km więc mam już jakieś porównanie w stosunku do tego co było wcześniej.
ODPOWIEDZ