[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: spec »

Wydaje mi się, że ten typ tak ma i tyle. Ja w ciągu roku lutowałem go dwa razy bo przestawał działać. Najlepiej wymień na scyzoryk i będziesz miał spokój. W max 150zł się zmieścisz a będziesz miał duży zasięg i spokój :)
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Dawid1992P »

1C0 959 799 F - v vagu pokazuje mi taki moduł komfortu . Auto jest z 2001 zatem jaka będzie częstotliwość ? 434 ?
http://allegro.pl/vw-kluczyk-pilot-oryg ... 82447.html
takie cos bedzie dzialac ?
lukasz86
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 26 lis 2010, 16:25
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AGR
Skąd?: Skarżysko-Kamienna

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: lukasz86 »

Witam.
Koledzy jaki scyzoryk najlepiej 3 przyciskowy będzie pasował do modułu 1J0 959 799 S ??

Bo podczas kodowania starego pilota (standardowe jajko) cały czas pokazuje mi błąd
01179 - Incorrect Key Programming 35-00--
Dioda miga po naciśnięciu, baterie są nowe, dodam że nie działał odkąd kupiłem auto więc podejrzewam że będzie popsuty.
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: dropsik9977 »

kluczyc z tego co wiem mzoe byc od byle jakiego auta z VAG byle by mial taka sama czestotliwosc :) i ilosc przycioskow :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Sony »

Panowie, a ja w sprawie pilotów do Naszych aut POLECAM tego użytkownika allegro: http://allegro.pl/my_page.php?uid=15403271

Jest z Opoczna, jak dla mnie ma mega podejście do klienta i super wiedzę!
2 miesiące temu zakupiłem u Niego kluczyk z wyglądu identyczny jak mój, po czym adaptacja się nie powiodła i moduł komfortu mi zdechł. Była zima, więc nie miałem zbytnio warunków do grzebania przy aucie, więc do wiosny postanowiłem poczekać. Aż w końcu ostatnimi czasy rozebrałem deskę rozdzielczą, wyciągnąłem moduł komfortu i go sprawdziłem. Coś musiało nie stykać, bo moduł zaczął się z powrotem komunikować z VAGiem. Zatem ucieszony znów adaptację wykonałem z myślą, że się uda. A tu GUZIK!

Napisałem do tego allegrowicza (ZAZNACZAM, że po 2 miesiącach od zakupu) i opisałem problem. Pilot wyglądał jak nówka, więc jego nie winiłem. Zaproponował mi wysyłkę pilota na mój koszt i sprawdzenie go. Zgodziłem się, wysłałem i okazało się, że pilot jest sprawny. Pogadałem sobie dzisiaj z Panem Leszkiem i co się okazało z pilotami u Nas są jaja jak berety, ponieważ tak naprawdę pilotów to jest kilka rodzajów i kwestia nie jest taka, żeby wyglądał pilot identycznie, ale żeby numer rezonatora (takie szare coś największe na płytce drukowanej) był identyczny z tym, który mieliśmy wcześniej. Owy Magik zaproponował mi początkowo, że wyśle do mnie 5 pilotów i metodą prób i błędów będę adaptował, aż któryś załapie. Jednak znalazłem właśnie ów rezonator, który z obecnego pilota mi odpadł, podałem numery i w dniu jutrzejszym mam mieć wysłany pilot z takim samym rezonatorem, który powinien działać na 100% :)

Jak dla mnie podejście do klienta REWELACYJNE (tylko koszty wysyłki pokrywam). Jednak ja tak czy owak na jakiś czteropak będę chciał się zrewanżować, bo nie spodziewałem się takiej chęci pomocy w mojej sprawie :)

Zatem zwracajcie uwagę na numer rezonatora, bo to on jest najważniejszy! A najlepiej zgłoście się do wspomnianego przeze mnie specjalisty :) Polecam w ciemno.
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: WOLF69 »

Zanim go znalazlem , kupilem normalny bo po prostu mi padl. Podaje link http://www.ebay.co.uk/itm/151010951497? ... 1423.l2649

ma 433 MHz i dwa przyciski, jest gladki.
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
sochotoledo
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 28 paź 2012, 17:56

kluczyk jak naprawić ??

Post autor: sochotoledo »

Wiem że taki temat już był ale czytałem go w całości i jeden z kolegów napisał że to wina kluczyka i go sam naprawił ale nie napisał jak i co zrobił !!! a zatem proszę napiszcie co zrobić !!

A chodzi tu o centralny nie zawsze sie zamyka i otwiera muszę stać , machać kluczykiem i szukac pola !! a może załapie i się zamknie !!! zamyka się lepiej bo łapie częsciej ale przy otwieraniu jest gorzej czasami już wymiękam i otwieram siłą z kluczyka ręcznie napiszę że jest coraz to gorzej !!!!
sochotoledo
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Dawid1992P »

Witam Koledzy, będzie mi to działać z modułem komfortu
http://allegro.pl/pilot-hlo-1j0-959-753 ... 71685.html

1C0 959 799 F
?:)
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: piotrek148 »

Panowie czy każde 1M w standardzie dostawało sterowanie centralnym z kluczyka??
Jak sprowadzałem auto to jeden kluczyk miałem z pilotem, drugi zwykły.
Czy po numerze modułu komfortu sprawdzę czy mam tą funkcję ??
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: peter174 »

piotrek148 pisze:Jak sprowadzałem auto to jeden kluczyk miałem z pilotem, drugi zwykły.

i tak ma byc

piotrek148 pisze:Czy po numerze modułu komfortu sprawdzę czy mam tą funkcję ??

nie bardzo ... szybciej po rozkodowaniu nr VIN
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
ODPOWIEDZ