[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Szymek08 »

A powiedxcie mi koledzy czy czujnik temperatury płynu chłodniczego moze być przyczyną gorszego odpalania po np. zimnej nocy? Tak ptyam bo moj Tolek tak ma czasami... Aku sprawdzony i jest OK, świece żarowe tez OK (sprawdzałem dzisiaj). kąt wtrysku 51 wiec OK. Ale niedawno jak skanowalem auto Vagiem to wyskoczył mi taki błąd 17664 - Czujnik temperatury płynu chlodniczego - zwarcie do plusa/przerwa
brak osprzętu/nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY.
narazie po skasowaniu bład nie powraca. Ale czy moze byc tak ze daje on zła temperature do kompa i auto zle pali???? Tak pytam bo wymiana go nie jest droga dzis dzwonilem do sklepu i maja taki czujnik za 28 zł :-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Szymek08 pisze:A powiedxcie mi koledzy czy czujnik temperatury płynu chłodniczego moze być przyczyną gorszego odpalania po np. zimnej nocy? Tak ptyam bo moj Tolek tak ma czasami... Aku sprawdzony i jest OK, świece żarowe tez OK (sprawdzałem dzisiaj). kąt wtrysku 51 wiec OK. Ale niedawno jak skanowalem auto Vagiem to wyskoczył mi taki błąd 17664 - Czujnik temperatury płynu chlodniczego - zwarcie do plusa/przerwa
brak osprzętu/nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY.
narazie po skasowaniu bład nie powraca. Ale czy moze byc tak ze daje on zła temperature do kompa i auto zle pali???? Tak pytam bo wymiana go nie jest droga dzis dzwonilem do sklepu i maja taki czujnik za 28 zł :-)


Na podstawie odczytu czujnika G62 komp ustala czas grzania swiec, odlacz czujnik i odpal auto, a sie przekonasz ;)
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Szymek08 »

dzieki za odpowiedź :-)
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: gimmesomo »

jak go sprawdzic VAGiem ? ktore bloki wskazuja G2 i G62 ? dzisiaj odpalilem swoje auto az na zegarach mialo 90 stopni, odpalilem vag coma i mi pokazal cos takiego:
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: koti »

grupa 007 w grupie 01-Engine - temperatury paliwa, powietrza oraz płynu chłodzącego [G62]
grupa 003 poz. 1 w grupie 17-Instruments - poznamy odczyt z czujnika G2
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: gimmesomo »

OK, w takim razie jutro go znowu odpale az sie zagrzeje do 90 stopni wskazanych na zegarach licznika i odpale VAG-COMa. Na screenie widac blok 003 w sekcji engine, czyli wskazanie G2 ? 75 i 25 stopnie gdy na zegarach bylo juz 90 :/

[ Dodano: 2010-12-28, 13:11 ]
Dziwne bo w grupie 7 w 01 Engine pokazuje mi wartosci napiecia itp. sondy lambda :/ Poza 003 w 01-Engine sprawdzilem jesszcze 003 w 17-instruments. Wartosci podaje takie same w przedziale 91-94,5 stopnia a przy ostatniej wartosci wlacza sie wentyl i chlodzi do 91. Wychodzi na to ze czujnik zamiennik ktory wstawilem jest sprawny. Fakt faktem wskazowka na zegarach duzo wczesniej pokazuje 90 stopni niz w blokach ktore podalem: 01-003 i 17-003. Roznica jest ok 5-10 min zanim temperatura silnika dobije do 90stopni jak na zegarach.
lenio
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 24 maja 2009, 14:34
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Kętrzyn

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: lenio »

A może jeśli chodzi o te obroty u mnie to ma to związek z alternatorem ? Sprzęgiełko alternatora ? Co myślicie ?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

lenio pisze:A może jeśli chodzi o te obroty u mnie to ma to związek z alternatorem ? Sprzęgiełko alternatora ? Co myślicie ?


Zacznij od sprawdzenia termostatu, kontrola wezy przy chlodnicy, temp. w vag'u i pewnie wymiana.
Awatar użytkownika
Tyber
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2010, 22:26

Termostat - Nie wiem jaki kupić.

Post autor: Tyber »

Witam.

kupiłem 2 tyg temu Toledo I 1.6SI z 1997r . Zauważyłem, że temperatura silnika baaaardzo wolno sie podnosi, Na 90* jakie powinny byc wskazówka czujnika podnosi sie może o 1-2*.
Teraz mam pytanie do was, jaki kupić termostat, bo nie chce wydać pieniędzy na coś co się okaże nie pasujące. Czy taki będzie odpowiedni?? http://allegro.pl/termostat-cordoba-ibi ... 19089.html

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2010, 08:19 przez Tyber, łącznie zmieniany 1 raz.
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Bonbini »

Tyber, jak jest bardzo zimno na dworzu, to silnik długo się nagrzewa :-) Na forum masz gdzieś o termostacie, musisz poszukać.
ODPOWIEDZ