[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
ODPOWIEDZ
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: dude88pl »

jak kogoś interesuje sama antena z radiem to 395zł
miało być taniej ale doszedłem do wniosku że to ma być na dłużej a nie że za rok będe zmieniał znowu :-P

tu jest cennik sklepu jednego z forumowiczów dla użytkowników forum www.cb-forum.pl

http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?t=12766


Dziś podpiąłem wszystko w samochodzie i przeprowadziłem testy:
SWR na kanale 1 - 1,1 na 20 - 1,2 na 40 1,4 jak dla mnie wsio oki nie będe skracał anteny

Radio spisuje się rewelacyjnie, nic nie szumi, filtry działają bardzo dobrze. Jeden minus że nie wchodzi między tunel a fotel pasażera ale jak będzie ładniejsza pogoda (pada wieje ogólnie hu&*^@) to coś tam z nim wymyśle :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 10:57 przez dude88pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
mozerow
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:37

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: mozerow »

Witam. Widząc spore zainteresowanie radyjkiem M-Tech Legend II wypowiem się na jego temat. Radyjko posiadam od roku i muszę stwierdzić, że był to strzał w dziesiątkę. Kupiłem je na alledrogo w zestawie z antena willsona 100cm. Dla ciekawskich powiem, że jest to ten sam model co President Harry tylko bez ANL. Fakt mógłby łapać troszkę mniej śmieci z eteru ale da się to wystroić i z tym żyć. Z antenka wilsona radyjko spisywało się tak na 3+, po wymianie antenki na ML-145 radyjko dostało kopa:) Zasięg w trasie hmm 10-15km (skuteczny) z większymi szumami da się dogadać z kimś odległym o dużo większy dystans.
Ja w swoim radyjku zastosowałem stary głośniczek od zestawu głośnomówiącego Nokia. Umieszczony jest w schowku pod kolumna kierownicy i jest dużo lepiej:) Zdecydowanie polecam CB M-Techa, gdyby ktoś miał jakieś pytania na jego temat z chęcią odpowiem.
Seat Toledo 01' 1.9TDi ASV 110km
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: marek_igor »

osobiście radia M-tech nie użytkowałem ale opinie słyszałem dobre, lecz kolega loockas, już powyżej napisał, że do Unidena mu daleko... trochę mnie to zdziwiło, że nowsze radio nie ma takich filtrów jak stary,dobry Uniden. Mój w wersji 510 już posiada ANL...
mozerow
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:37

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: mozerow »

Ale to nie jest nastepca unidena. Kiedyś widziałem porównanie środków tych radyjek czyli M-techa, harrego i unidena, także widać, że to całkiem inna konstrukcja. Harry i m-tech jest na tych samych podzespołach a uniden to całkowicie inny model...
Seat Toledo 01' 1.9TDi ASV 110km
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: marek_igor »

kolego we wszystkich radiach siedzi płyta Unidena

a oto cytaty zapożyczone z innego forum (dyskusja na temat porównania właśnie Presidenta, Unidena i M-Techa):

"President to jest handlowa nazwa Unidena na Europę! President jet przystosowany do warunków europejskich, natomiast Uniden nie odpowiada normom europejskim (m. in. 5 watów moc nadawania, w Europie dopuszczalne 4 Waty). M-TECH to jest również nazwa handlowa ale to jest Uniden!

Zajrzyj do środka to zobaczysz napisy Unidena na płycie..."



to o radiu M-tech
"Płyty te same , elementy te same, scalaki te same no może inne kolory rezystorów
Daleko mu do płyty unidena 510/520 ... inna bajka"


No i jeszcze różnica czy mowa o orygilnale Unidena z Filipin czy o modelu z Chin ;)
loockas

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: loockas »

Miałem Unidena 510 made in China. Mimo wszystko działał lepiej od MTECH'a pomimo braku RF Gaina. Z tym, że ja go oddałem zaraz po zakupie do przestrojnie, bo chodził w rastrze 5, zamiast 0. Podejrzewam, że wielu ludzi kupując Unidena tego nie wie.

Na MTECHa nie mam w sumie co narzekać. Jeżeli komuś nie przeszkadza, że wjeżdzając do miasta trzeba mocno kręcić RF Gainem i SQ, to będzie zadowolony. Jakość odbioru i zasięg jest bardzo przyzwoity. Omega na tej samej antenie działała jednak znacznie lepiej. Tam poza ANL bardzo dobrze działał filtr NB. W życiu nie byłem tak zadowolony z niemarkowego radia. Przy pierwszej lepszej okazji zamieniam MTECH'a na Omegę. No chyba, ze znajdę coś ciekawszego.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: marek_igor »

Między Unidenem oryginałem a tym Chińskim, też jest kolosalna różnica. Niestety dziś trudno wogóle znależć prawdziwą sztukę. Ten Chiński już nie wygląda w środku tak jak President, ma też pomarańczową płytę głowną a nie zieloną i jest zdecydowanie biedniejszy....
Chcąc teraz coś kupić zbliżonego do Oryginału Unidena, weszły nie tak dawno radia firmy STABO, jest to dokładnie to samo w środku co President i dawny Uniden . Z zewnątrz tak samo.
Koszt jest większy niż w przypadku chińskego Unidena lub M Techa, kosztuje powyżej 300zł, ale jest naprawdę dobre :) z tego co się orientuję można go oddać do jakiejś poprawki i działa jeszcze lepiej...

Dla porównania, poniżej foto radia President i Uniden made in China
no i co ważen, radio Stabo wygląda w środku identycznie jak ten President

Obrazek
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: dude88pl »

Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: marek_igor »

fajny film, pokrywa się z nim to co mówiłem na temat anteny Sirio która ma słaby magnes i sztywny bat (widać na początku filmu jak się przewraca)

natomiast o radiach... gość właśnie przestawia Unidena Chińskiego. Trochę przesadził z tym, że to wogóle co innego niż President, bo te wszystkie radia (z Presidentem włącznie) pochodzą od Unidena właśnie a nie na odwrót, że uniden pochodzi od Presidenta. Powinien zaznaczyć, że pokazuje chińską wersję.

Druga rzecz, ciekawe czy w teście w samochodzie, za każdym razem podłączał tą samą antenę i za każdym razem stroił.
Trochę to niemożliwe, że przy próbie na Unidenie nikt nie nadaje, sam szum a świecą mu 2 kreski. Albo ma coś z anteną albo coś innego, bo jest to w tym radiu niemożliwe.
To radio tak nie ściąga syfu jak on to pokazał, a filtr ANL praktycznie wogóle mu nie zadziałał. Świecące 2 kreski i sam szum, to nie jest normalne funkjonowanie tego radia i gość ma coś nie halo ustawione.

Mi się włamali do samochodu i ukradli oryginał Unidena i niestety nie mogłem nigdzie znaleźć takiego samego i mam tego z Chin :/ jest różnica, ale po mieście (np. Kraków), na dobrze dostrojonej antenie nie łapie syfu i nie świeci mi żadna kreska jeśli nikt nie nadaje, a jak już coś łapie i świeci 1-2 kreski (słychać słabo jakiegoś mobila z dalszej odległości) to skręcam SQ trochę jest cisza. Poza miastem nie ma opcji żeby świeciło od samego szumu...

Także będę się upierał, że gość miał coś nie tak, u mnie taka sytuacja się raz zdarzyła, że świeciły prawie ciągle 1-2 kreski niezależnie gdzie byłem a nikt nie nadawał i okazało się, że mam oberwany kabel w antenie



[ Dodano: 2012-02-25, 15:21 ]
żeby nie być gołosłownym nagrałem film jak to wygląda w praktyce
antena magnesowa na klapie, Wilson Little Will 1m (ale antena ma nieorginalny kabel)

http://www.youtube.com/watch?v=a816aseSrpw

SQ jak widać skręciłem maksymalnie w pozycję 1/3 z całości możliwej więc stąd trochę szumu, ale wiadomo - Kraków. Celowo nie wyciszałem bardziej, aby pokazać że nie ma czegoś takiego, jak widać u gościa na filmie w poprzednim poście.
Czyli jak na miasto, odbiera dobrze i nie ma problemu z wycieszeniem szumów. Gdybym skręcił SQ na 1/2 to byłby spokój i słyszałbym tylko to co dzieje się w pobliżu :)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2012, 18:15 przez marek_igor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: vwir »

No i ten test z antenami to właściwie nie wiem, co ma pokazać. Chyba tylko co się stanie przy wjeżdżaniu do garażu, bo nijak się to ma do dużych prędkości. Przy dużych prędkościach długa antena stawia większe opory więc potrzebuje większą siłe magnesu, a w tym co on pokazał to najmocniejszy magnes jest potrzebny dla najbardziej sztywnej anteny.
Z innej beczki - mam radio m-tech i bardzo mnie kusi ta aukcja: http://allegro.pl/legend-ii-modyfikacje ... 65240.html
Jak już zmodyfikuję to zdam relację z rezultatów ;)
ODPOWIEDZ