Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

matti, postaw równo samochód bo moj jak jest trroche przechylony to przeciekaja pasażera dzwi bo jeszcze ich nie uszczelniłem tez czekam na wolny dzien i dobra pogode:D:)
olop76

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: olop76 »

Panowie i Panie piszę to bo mam 100% pewności skąd się bierze woda w tolku - ale jak obejść problem nie mam pojęcia. U niektóych jest to filtr pyłkowy a raczej jego osłona. U mnie niestety jak i u większości problem jest dużo poważniejszy.
Uszczelnienie blachy w drzwiach nic nie daje - niestety, bo nie tam tkwi przyczyna - owszem woda może się przedostać ale to jest pare kropli a to autka nie zaleje. Problem tkwi w uszczelce drzwiowej - jest zaprojektowana jak rynna. I teraz prosty test. Osuszczcie dokładnie uszczelkę w drzwiach, szczególnie dokładnie pod nią za tą powieką czy jak to nazwać. Zacznijcie lać wodę w połowie wysokości drzwi. 100% pewności że będzie sucha na dole całkowicie. Wystarczy że zaczniecie lać po górze a dokładnie po stronie między kierowcą a pasarzerem macie pewnosć że progi mokre i woda w kabinie :). Jak się wtedy przyjzycie uszczelce to zobaczycie że to rynienka która prowadzi wode prosto do autka a nie na zewnątrz :/ Jak to obejść - nie mam pojęcia. Ogólnie - tak mi sie wydaje że dolna część drzwi zbyt mocno przylega zamykając uszczelkę i nie pozwalająć iodejść wodzie z pod płatka , no to ta znajduję inne wyjście. Nie wiem.
Do tych co im szyby parują - macie wode w matach tylko jescze na dole i nie czujecie pod ręką.
Do zdziwionych że ciekną przednie drzwi a woda z tyłu - bo podłoga jest pochyła.
Pozdrawiam
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

olop76, w dolnych uszczelkach wytnij trójkąciki i woda spłynie zdejmij boczek wyczysc odpływy uszczelnij jeszcze głosnik i jego podstawę która sie przykręca do dzwi, zdejmij uszczelki i je poszysc bo lubia w nich casem kamyki tkwic i sie zapychaja w nich rynienki.
olop76

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: olop76 »

Jonson22 dzięki wielkie :) pierwsza myśl to były trójkąciki - rozumiem że sprawa jest Ci bardzo dobrze znana i spotkałeś się z tym osobiście.
Dzięki za szybką odpowiedź. Pozdrawiam
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

oczywiście ja powycinałem i udrożniłem kanaliki w drzwiach bo były pozapychane do tego uszczelki poczyściłem i popsikałem silikonem w spay dla zmiękczenia
gregstone
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 14 kwie 2010, 11:42

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: gregstone »

Z problemem wody juz "prawie" sie uporalem. Mianowicie uszczelnilem wszystkie drzwi, wysuszylem auto (pogoda teraz sprzyja). Zauwazylem jedna rzecz: jak jezdze teraz z klima przy tak wysokich temperaturach pod nogami i wycieraczka kierowcy zbiera mi sie znowu woda. Deszcze nie padaja, auto mam wysuszone i jak jezdze na klimie to tylko wtedy zbiera mi sie tam woda, gdzie mam szukac przyczyny? moze mam cos zatkane, jakis odplyw? Guma z wycieraczki jest morka i dywanik tez zroszony woda.
Awatar użytkownika
kajtek110
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:28

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kajtek110 »

klima jak się poci to ma odpływ w do komory silnika,pod tym srebrnym wygłuszeniem za silnikiem,może ci się tam coś przytkało i woda poszukała innej drogi do wnętrza auta,jak odkręcisz schowek (bodajże same torxy)to dojrzysz wentylator i zobacz gdzie tam woda ucieka
Awatar użytkownika
matti
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 paź 2009, 12:33

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: matti »

olop76, to też prawda co piszesz zawsze po deszczu otwierając drzwi kierowcy woda z chlustem wylewa sie z progu
wczoraj powydzierałem wszystko uszczelniłem blachy przy drzwiach Pogoda jest super do suszenia smród niemiłosierny :lol:
pokombinuje jeszcze z uszczelkami
TomekTomek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 26 lip 2009, 18:41
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: TomekTomek »

Witam jak myślicie czy przyklejenie uszczelki pod drzwi tak aby zamykając drzwi uszczelki zwarły się i może nie przepuszczą wody i nie przeleje się woda przez tą dolną uszczelkę do środka, albo nakleić drugą uszczelkę na uszczelkę i będzie takie podwyższenie i może też się nie przeleje woda, troszkę estetycznie będzie źle wyglądać. Co o tym sądzicie.
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

TomekTomek: to jak tak chcesz zrobic to lepiej wyjmij te uszczelkę z progu i wsadz tam w jej rowek jakiś cienki kabel i nasadz znow wtedy pojdzie do góry a estetyka pozostanie taka sama, lecz jak sie ma szczelne dzwi to sie nie powinno nigdzie przelewać:) ja mam do zrobienia dzwi pasazera i faktycznie zbiera sie woda na progu i sie troche wlewa po otwarciu ale uszczelnilem dzwi kierowcy i wody nie ma na progu a przed uszczelnieniem mi zalewalo tak samo jak i pasazera:) wiec wydaje mi sie ze naklejanie uczczelki na uszczelke nie ma sensu:)
ODPOWIEDZ