[ALL] Akumulator

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[ALL] Akumulator

Post autor: siwy_a1 »

maciekbed25 troszkę mały masz ten aku... Ja dzisiaj kupowałem do swojego 1,6 16V 105KM i według katalogów Centry, wziąłem Futurę 64Ah 640A.
siwy_a1
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Akumulator

Post autor: migacz1981 »

golotheone pisze:bo aktualnie,chciałem wyjechać i..........2 razy pokręcił i zgasły kontrolki,druga próba i to samo,i to nie po raz pierwszy mialem :( więc teraz go ładuje i czeka mnie kupno nowego,bo przy tych mrozach to non stop będe ładował.
Nim kupisz nową baterię sprawdz jeszcze ten gruby przewód który idzie od + baterii do rozrusznika bo on też może sprawiać problemy.Sąsiad ma 1M 1.6 benz.i też mu gorzej palił jak zaczeło się robić wilgotno na dworze ale tylko jak postał pod chmurką nawet bez mrozu a po całej nocy w garażu zapalał lepiej niż pod Biedronką po półgodzinnych zakupach.Po krótkiej rozmowie przypomniał sobie że miał ten przewód sztukowany bo przy próbie przekrencenia kluczyka gasły kontrolki i zacholowali go do warsztatu i tam na szybko stwierdzili "złamanie" przewodu ale nie mieli czasu i materiału na wymiane całości i zesztukowli w jakiś nieznany mi sposób ten przewód a sąsiad o tym zapomniał (ma swoje lata) ale ja mu na szczęście o tym przypomniałem i dziś pali mu tolek na dotyk.Przepraszam za OT
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Akumulator

Post autor: damian1231795 »

Ja też do swojego kupiłem centre future 64Ah i jak narazie nie ma problemów z niedoładowaniem aku choc na wlepce w bagażniku jest podane że powinno być 60Ah. Wcześniej miałem boscha 55Ah i też był dobry ale szybko tracił prąd jak np. słuchałem muzyki na wyłączonym silniku teraz tego problemu nie ma.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[ALL] Akumulator

Post autor: piotrek148 »

Witam.
Chciałbym przed zimą podładować akumulator. Powiedzcie mi czy jak odłaczę akumulator na czas ładowania to nic sie nie stanie z komputerem?
Awatar użytkownika
Maestro_86
Forumowicz
Posty: 574
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:40
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Kielce

[ALL] Akumulator

Post autor: Maestro_86 »

Nic sie nie stanie. Jedyne co to pokasuje Ci sie komputer pokładowy zegarek, radio i licznik km (ten kasowalny) :-P aha i jeszcze Ci się rozprogramują szyby przednie. nie będzie domykania samoczynnego po krótkim naciśnięciu guzika więc się nie przestrasz. będziesz musiał każdą szybą dojechać do końca i przytrzymać i samo sie zaprogramuje :-)

A ja dziś zakupiłem Varte Silver 74AH 750A mam nadzieje że będzie dobrze kręcić ;)
Fuck false, true love, and enjoy life ! ;
Moja Seacina :) http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=4758
I Audiczka... http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=7432
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[ALL] Akumulator

Post autor: piotrek148 »

Ok dzięki Maestro :)
A czy po zakończonym cyklu ładowania mam auto odpalić i czekać aż np osiagnie temperature roboczą, etc. ??
Bo słyszałem ze powinno się tak zrobić zeby komputer sie ustawił czy coś....
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Akumulator

Post autor: Pendzik »

Ja wyciągałem swój aku nie raz i nic takiego nie robiłem po montażu i nigdy nie było problemu. Wkładasz baterie ustawiasz zegarek, radio etc., odpalasz brykę i jedziesz :-D
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[ALL] Akumulator

Post autor: OMEGA »

piotrek148 pisze:Ok dzięki Maestro :)
A czy po zakończonym cyklu ładowania mam auto odpalić i czekać aż np osiagnie temperature roboczą, etc. ??
Bo słyszałem ze powinno się tak zrobić zeby komputer sie ustawił czy coś....

O takim czyś słyszałem ale w hondzie civic chyba 5gen.
Awatar użytkownika
NaiLer
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 03 maja 2011, 13:40

[ALL] Akumulator

Post autor: NaiLer »

Mam jakiś problem z akumulatorem. tzn nie wiem czy z samym akumulatorem bo stary mi nagle padł, potem kupiłem nowy, ale stary też podładowałem i włożyłem go, podziałał miesiac padł, włozylem ten nowy i tez pochodzil miesiac i znow padł. Co moze byc nie tak?
Chciałem dodać że autem jeżdze tylko na weekendach, tygodniowo robie ok. 10 km.
Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Akumulator

Post autor: szymekgd »

co to znaczy: "padl", sprawdzales ladowanie?
ODPOWIEDZ