[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
kuicets
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2013, 10:39

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: kuicets »

Witam na forum!

Mam od wczoraj pewien problem. Przejechałem jakieś 20km po mieście, gaszę silnik i po 2 minutach chcę odpalić - kontrolki świecą, jak przekręcam kluczyk do końca to tak jakby trochę wszystko przygasa, ale rozrusznik nawet nie kręci. Postałem z 15 minut i odpalił od strzała.

Przejechałem z 150km w trasie i powtórka - od razu nie kręci rozrusznikiem tylko po kilkunastu minutach. Za następne 200km - to samo.

Moja teoria - pierwsze śniegi, zawiewa po silniku wodą i może gdzieś zwarcie robi? Jak postoi to przesycha i jest gitara. Ma to sens? Zna ktoś w Gdańsku jakiś ludzki serwis żeby mnie nie wydymali i uczciwie na to spojrzeli? (mieszkam od niedawna).

Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: DzieX »

Po mojemu to słaby akumulator.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
kuicets
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2013, 10:39

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: kuicets »

DzieX pisze:Po mojemu to słaby akumulator.


Raczej nie... Na początku nawet nie próbuje kręcić rozrusznikiem a po jakimś czasie pali jak należy. Aku zmieniany rok temu...

Druga sprawa - jak otworzyć maskę gdy urwał mi się ten dzyndzel plastikowy, który trzeba pociągnąć?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Sony »

Druga sprawa - jak otworzyć maskę gdy urwał mi się ten dzyndzel plastikowy, który trzeba pociągnąć?
Musisz wyczuć paluchem taką sprężynkę, naciskasz ją pociągając maskę i otwierasz.
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: exodus »

kuicets jeśli rozrusznik nie reaguje na przekręcenie kluczyka na ciepłym silniku a na zimnym odpala normalnie to być może wina rozrusznika, w którym coś tam się wiesza (szczotki?), skutkuje postukanie młotkiem, kluczem w bendiks tymczasowo a doraźnie regeneracja. Miałem tak w kadecie. Jeździłem z młotkiem, na mieście maska w górkę, dwa trzy stuki i odpalał. :lol:
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: bartekmk »

kuicets, elektromagnes do wymiany. koszt 60-80zł plus wymiana około 2h. elektromechanik skasuje w granicach 150zł.
Awatar użytkownika
Dayanka
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 04 sty 2009, 12:54

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Dayanka »

Hej.nie wiem czy w dobrym"tym" pisze, ale pisze. Coś strasznie mi skrzypi z przodu głównie przy lewym kole. Skrzypi przy skręcaniu w lewą stronę ale również podczas jazdy drogą. Ale wtedy zdecydowanie delikatniej.Co to może być?
Diabła Wart Ten Mężczyzna, Który Nie Wie Czego Chce!
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: futrosky »

Dayanka, skrzypi czy piszczy ?
i przy lekkim hamowaniu również ?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: vwir »

Dayanka pisze:Hej.nie wiem czy w dobrym"tym" pisze, ale pisze. Coś strasznie mi skrzypi z przodu głównie przy lewym kole. Skrzypi przy skręcaniu w lewą stronę ale również podczas jazdy drogą. Ale wtedy zdecydowanie delikatniej.Co to może być?


Zerknij tutaj: viewtopic.php?t=997
Sprawdź gumy stabilizatora (na postoju pokołysz przodem samochodu naciskając na błotnik od góry) albo ewentualnie łożysko amortyzatora (na postoju kręć kierownicą na maks w lewo i na maks w prawo).
Awatar użytkownika
Dayanka
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 04 sty 2009, 12:54

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Dayanka »

Skrzypi.
Kręciłam kierownicą na postoju, i jak kręcę w lewo to skrzypi strasznie, ale jak kręcę w prawo na początku skrzypi później coraz słabiej.
Przy hamowaniu nie jestem pewna, może leciutko skrzypi, ale podczas jazdy też skrzypi. Delikatnie.
Diabła Wart Ten Mężczyzna, Który Nie Wie Czego Chce!
ODPOWIEDZ