Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
wierny62
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 mar 2010, 00:15

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: wierny62 »

Koledzy powiem Wam na swoim przykładzie ... pierwsze drzwi, które przeciekały były przednie lewe .... jeszcze przed zimą, długo nie czekałem i pojechałem do najbliższego ASO, który znajduje się w Rybniku, zrobili dobrze, do dziś nie cieknie ale cena - jedyne 175 zł co jest absurdem jak zobaczycie przy tym co zaraz opisze.... minęły 3 miesiące i zaczęły cieknąc tylne lewe .... nie zastanawiałem się tylko kupiłem silikon za 20 zł i z teściem na garażu odkręciliśmy tapicerkę z drzwi ( bardzo szybko i łatwo ) odkręciliśmy czarną blachę (nie całkiem) która jest przymocowana do drzwi i uszczelnialiśmy silikonem następnie przy dokręcaniu silikon wychodził wystarczy przejechac palcem wzdłuż blachy i wszystko dokręcic tak do dziś nic mi nie cieknie nie trzeba żadnych folii, uszczelek itp koszt to jedynie 20 zł za silikon.


http://i49.tinypic.com/330zeyc.jpg
wystarczy poluzowac te śruby (zaznaczyłem na żółto) i wcisnąc tam silikon ... dokręcamy śruby a resztki silikonu, który wyszedł wystarczy rozprowadzic wzdłuż tej czarnej blachy i uwierzcie mi nie dajcie się nabrac na tych pajacy z ASO co Was skasują grube pieniądze u mnie 175 zł za 1 parę drzwi ... czyli jakbym robił u nich 4 to prosty rachunek 700 zł nie moje ... a dołożę drugie tyle i mam wyjazd z zagranicę last minute hehehe.... pozdro
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

wierny62 : moim zdaniem lepiej dac uszczelke cena podobna bedzie a mniej babrania się mi silikon po ostrej zimie puscil wsadzilem uszczelki i jest git jeszcze wazne ze jak wymienia się seryjne glosniki na inne to trzeba to pouszczelniac jak sie daje dystanse itp, ja teraz czekam az znajde czas i pojade na dzialke i rozbiore dzwi pasażera bo mi cieknie i puscił właśnie silikon czego bym sie nie spodziewal walne uszczelki i bedzie gitarra:D:)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2010, 14:21 przez jonson22, łącznie zmieniany 1 raz.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Szymek08 »

Jest dokładnie jak kolega jonson22 pisze :-) ja poszedlem za Jego radą i wsadzilem uszczelke typu "P" i jest suchutko :lol: wczoraj tylko ze 4 krople wody sie pojawilo ale to raczej nie po szybie tylko miedzy drzwiami sie dostaly (uszczelka miedzy tylnimi a przednimi nie dochodzi do konca drzwi) - ale normalnie taki deszcz jak był to 2-gi raz na oczy widzialem - więc mialo praco cos sie przedostac ;-) TYLKO USZCZELKA typu "P"
cobi
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2010, 17:47

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: cobi »

hmmmm jakie 1300 zł ??? dzisiaj w seacie na dmowskiego we wrocławiu krzykneli mi 300 zł za uszczelnienie pary drzwi. we wtorek jade na serwis czas roboty na jedne drzwi 1 godzina więc nie wiem skąd 1300 zł i co oni Ci robili te 3 dni
Cobi
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

cobi, cobi zrób samemu zadna filozofia chyba ze masz lenia:D:P
cobi
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2010, 17:47

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: cobi »

lenia nie mam ale brak czasu...
Cobi
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

jutro chyba wolne lub dzis :P maks 2 h powinno ci zajac pasażer i kierowca
cobi
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2010, 17:47

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: cobi »

jutro rano wylatuje autko na PARKINGU
Cobi
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: regii.kr »

no dobra robota :)
Awatar użytkownika
matti
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 paź 2009, 12:33

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: matti »

Fatum wody i mnie nie minął myślałem że mnie to nie dotyczy czytałęm oczywiście temat wody i czasem sprawdzałęm i niby było sucho cały maj lało dzisiaj leje i czekam na słońce żeby sie zabrać za uszczelnianie bo mnie normalnie zatkało jak zobaczyłęm tyle wody :evil:
Narazie mam ręczniki pod gumami na wykładzinach i wymieniam co dziennie bo to jest po prostu jakaś masakra :evil: :evil: w starych golfach nie miałęm takiego problemu
ODPOWIEDZ