[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
GangstaMarc

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: GangstaMarc »

dominik, tak... tylko zakładam, że w takiej temp jaką mamy się nie włączy (no może w ostatnich dniach by się włączył). Jeśli daję na LO (max chłodzenia) u mnie zawsze się otwiera środkowy nawiew, niezależnie czy jest klima włączona i niezależnie od temp na zewnątrz.
greg605

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: greg605 »

Witam. Oatatnio stałem sie posiadaczem tolka z reczna klima :mrgreen: moje pytanie to : Czy reczna klime da sie właczyc niezaleznie od temp. zewnetrznej? pytam bo chce sprawdzic czy wgl jest sprawna ;) wydaje mi sie ze wogole nie dmucha zimnym :-/
Awatar użytkownika
Zicher
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 30 wrz 2009, 21:40

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Zicher »

Bodajże tylko od +2*C. Kumpel mi mówił, że od +5, ale mój climatronic włancza sprężarkę od +2. Z ręczną klimą jest tak samo (czyli teraz nie sprawdzisz, chyba że nagrzejesz garaż do odpowiedniej temp i wtedy spróbujesz).
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

U mnie przy temp. ujemnych (do -10st.C) klima reczna sie zalacza, ale ustawiam ja na ciepelko ;)

greg605 pisze:[...]wydaje mi sie ze wogole nie dmucha zimnym :-/


To jaka temp. wg. ciebie ma dmuchac? Klima sluzy do obnizania temp. latem, gdy na zewnatrz sa wysokie temp. dodatnie, jezeli wtedy nie schladza to wypada sprawdzic poziom freonu.
greg605

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: greg605 »

Zicher, wiec czekam do wiosny az zrobi sie cieplej :D

szymekgd, chodzilo mi ze nie ma wyraznej róznicy miedzy zimnym nawiewem bez wł. klimy i z wł. klima ;D o
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

Sprawdz czy z klima zalacza sie wentylator, jezeli tak to sprawdz poziom freonu. Nie wiem jaka wydajnosc ma klima w autach, ale nie sadze, ze przy -10st.C na dworzu zbije temp. w ok. +10st.C. To nie agregat chlodniczy ;)
Awatar użytkownika
kado7
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 sty 2011, 20:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kado7 »

Witam, nie dzialala mi klima (myslalem ze to brak gazu w ukladzie) Więc byłem dziś na dobijaniu (u kolegi mojego ojca który ma gaz i sprzęt, ale kompleksowo nie zajmuje się serwisem klimy). Okazało się, że instalacja jest w prawie pełna i ciśnienie w układzie też jest w porządku. Po włączeniu śnieżynki obroty silnika delikatnie jednorazowo się zmieniają, oba wentylatory działają ale powietrze wieje ciepłe :-/ Człowiek u którego byłem powiedział ze może to byc problem z elektryką (jakiś bezpiecznik klimy, kabel itp.). Co Wy na to :?:
kado7
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Sprawdź czy po włączeniu śnieżynki załącza Ci się sprężarka klimatyzacji. Ma ona koło pasowe, które kręci się cały czas, a po załączeniu śnieżynki załącza sie sprzęgło wewnątrz tego koła i sprężarka zaczyna się kręcić. Widać na przykład po ośce sprężarki, że się zaczyna kręcić.
Awatar użytkownika
kado7
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 sty 2011, 20:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kado7 »

Wygląda na to, że sprężarka wogóle nie dostaje prądu. Przewody które wychodzą z kabiny i prowadzą właśnie do sprężarki klimy nie są pod napięciem. Natomiast podłączenie kablem bezpośrednio od akumulatora (przez bezpiecznik) do kostki sprężarki powoduje uruchomienie owego sprzęgła. Moje pytanie: czy w kabinie jest jakiś bezpiecznik (te na aku sa ok), albo przekaznik od klimy? Co może być przyczyną, że (wg. mnie) gdzieś chyba z kabiny nie dochodzi prąd do sprężarki :?:

Co do zdjęcia czy w pustym miejscu nie powinno być jakiegoś przekaznika :?:
Załączniki
DSC00505.JPG
kado7
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

kado7 pisze:czy w kabinie jest jakiś bezpiecznik (te na aku sa ok), albo przekaznik od klimy?

kado7, mamy bezpiecznik od klimatyzacji i ogrzewania w głównych bezpiecznikach.
Znajduje się on pod pozycją 25 i ma 25A...
ODPOWIEDZ