[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
wojtas1103
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2010, 00:01

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: wojtas1103 »

tak, chyba znam.
Awatar użytkownika
rednight20
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:24

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: rednight20 »

witam! ostatnio zrobilo mi sie jakies zwarcie i radio nie dziala-wywalilo bezpiecznik w desce 15, wymienilem go i nic. Bezpiecznik w radiu caly i jeszcze mam na kablu bezpiecznik i tez caly a radio nie dziala-czy ktos wie co moglo sie stac i czy radio sie spalilo?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Roxon40 »

A z czego się to zwarcie zrobiło ? Mówisz że bezpiecznik na kablu cały. Proponuję wziąć miernik do ręki zdjąć obudowę lub zobaczyć na kostce zasilającej radio czy jest napięcie. Jeśli na kostce wchodzącej do radia napięcie jest to znaczy że spaliło się coś wewnątrz radia. Jeśli napięcia nie ma to szukać awarii w linii zasilającej radio.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Alicante
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 25 gru 2010, 13:17
Auto: Toledo 1M Sport
Model: 1,9 TDI ASZ
Skąd?: Kraków / Mielec

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Alicante »

DENEBO pisze:Muszę wyjąć i dać do naprawy ewentualnie wymienić na inne, ponieważ nawala mi potencjometr głośności - jest to bardzo denerwujące brrrr


Właśnie mam ten sam problem z potencjometrem, dlatego mam pytanie: czy można to naprawić tanim kosztem, czy nie bardzo sie opłąca, DENEBO, jak to sie skończyło u Ciebie?
wodar
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 20 kwie 2011, 19:25

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: wodar »

Kupiłem transmiter fm. Ustawiam na nim falę i próbuję na radiu i nie umie bo jak chce ustawić tą samą częstotliwość to mi ucieka fala automatycznie do pierwszego lepszego fm. Po prostu nie wiem jak zrobić ręczne szukanie. Dodam że radio Aura CD. Prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Roxon40 »

Bo pewnie szukasz na RDS. Spróbuj poszukać fali na tym przycisku AM/FM. Przy RDS zawsze będzie szukał lepszego sygnału radiowego.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
wodar
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 20 kwie 2011, 19:25

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: wodar »

OK dzieki. Spróbuję .
Awatar użytkownika
Bocheck
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:35
Auto: 1M
Model: 1.9 TDi AGR
Skąd?: Nowa Ruda- Słupiec

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Bocheck »

Musisz: nacisnąć przycisk FM/AM i następnie przytrzymać przycisk DX/MAN aż radio przełączy się do manualnego ustawiania fali (ok 3 sekund) i wtedy ustawić falę. By ją zapisać w pamięci wciskasz i przytrzymujesz cyferkę pod którą chcesz zapisać.
Bocian

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Bocian »

Napiszę w tym temacie pomimo radia brisa (kaseciak). Otóż mam to radyjko i powstał pewien problem. Mam nadzieję, że opisując go nie zagmatwam zbytnio. Otóż gdy wsiadam do auta i chcę włączyć radio muszę wpisać kod (kod znam więc problemu nie ma z kodem), lecz gdy wyłączę zapłon i znów załączę i chcę skorzystać z radia to znów mam safe i wpisywanie kodu. Nawet jest lepiej. Gdy mam wyjęty kluczyk to gdy włączę radio, pojawi się napis safe i potem wpisuje kod i radio zapala się na sekundę, potem wyłącza i znów po ponownym załączeniu safe i kod i tak w kółko. Denerwujące to trochę :/ Tak więc zajrzałem w instrukcję. Znalazłem funkcję aby wyłączyć blokowanie radia kodem. Lecz gdy wszedłem do auta zauważyłem (było już ciemno), że świeci mi się dioda w radiu taka mała czerwona (mruga jak alarm) a wcześniej tak nie było. Mimo to wyłączyłem kodowanie i teraz nie ma problemu z kodem lecz wolałbym by było jak wcześniej, czyli z załączonym kodem, ale nie w taki sposób jak w problemie. Wcześniej dioda nie migała i nie musiałem wpisywać kodów. Radiem się nie bawiłem, więc pewnie jakieś małe zwarcie albo coś w tym stylu. Zna ktoś taki problem i jak go rozwiązać? Dzięki wielkie z góry za pomoc :)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Roxon40 »

Ale tak miałeś od początku czy teraz ci się to zaczęło dziać. Bo z twojego opisu to wygląda na to że radio nie ma podtrzymania z akumulatora więc jak wyciągasz kluczyk ze stacyjki to się resetuje. Tu powinno pomóc zamiana przewodów plusowych w kostce.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ