Błędy z VAGa prośba o pomoc

ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: szymekgd »

K@mil pisze:no i co myslicie o tej temperaturze z klimatronika czy to wina wlasnie tego czujnika ?


Czujnik pewnie do wymiany.

K@mil pisze:I jeszcze jedno pytanie czy blad 17965 moze być błędem tymczasowym (chodzi mi to czy mogł wystąpić gdy np auto bylo delikatnie traktowane (styl jazdy dziadka do 90km/h) a po odmuleniu po okolo 500km moze minąć ? czy raczej nie ?


Moze, jezeli odmulisz i nie bedzie pozniej czynnikow zamulajacych, tj. zatkanego kata, lejacych wtryskow, oleju lejacego sie na geometrie z egra itp.Blad 17965 nie jest bledem tymczasowym, po skasowaniu wroci gdy nastapi przeladowanie turbiny.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: koti »

vwir, ja też u niego kupiłem czujnik i działa normalnie.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
K@mil
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 29 lip 2011, 19:11
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Toruń

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: K@mil »

Ja mam troszke inny :D
taki dokladnie http://allegro.pl/czujnik-temperatury-v ... 24251.html

w sklepie za 63zł mam czujnik firmy chyba EPS co o nim powiecie ?

no i jeszcze pytanko o błąd

Kod: Zaznacz cały

00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
            30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
            27-10 - Implausible Signal - Intermittent


gdzie znajduje sie ten czujnik i o co chodzi ? no i czy wymieniać :P
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: DzieX »

Ja założyłem (EPS) i działa.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
K@mil
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 29 lip 2011, 19:11
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Toruń

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: K@mil »

Czujnik wymieniony Firma FAE ... swiece juz nie grzeja tak dlugo (wogole) ... temp wskazuje juz dobrze... tylko mam pytanie jaka rozbieżnośc w temp macie miedzy climatronikiem a wskaznikiem na wyswietlaczu ?

no i kto mi pomoze co z tym czujnikiem temp oleju (czy to jest ten wkrecony pod filtr oleju) itp czy go wymieniać
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: szymekgd »

W dluzszym okresie czasu nie powinno byc duzej rozbieznosci miedzy climatronikiem i zegarami. Zalezy to od bledow pomiarowych i aproksymacji temp. wskaznika (czujnik jest nieliniowy) w zegarach.
K@mil
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 29 lip 2011, 19:11
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Toruń

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: K@mil »

szymekgd pisze:W dluzszym okresie czasu nie powinno byc duzej rozbieznosci miedzy climatronikiem i zegarami.


po dluzszej caly czas trzyma mi 90stopni i na liczniku i na climatroniku

Powiedz mi jak to wygląda przy zimnym aucie oraz przy postoju np
(auto bylo rozgrzane do 90stopni i postój na około 20min.) Ja zauważyłem ze na climatroniku temp mi spadnie a na liczniku nie...tez tak macie ? *(spadnie i bedzie rosła do tych 90)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: szymekgd »

Czujnik temp. jest analogowy i sygnal w zegarach jest "prostowany" i tak np. moze wskazywac temp. 90st dla rzeczywistej z zakresu od 80do 95st.

*Jezeli bedziesz mial wachania odczytow temp. podczas jazdy, w korkach, na trasie to powinienes blizej przyjrzec sie czujnikowi, termostatowi i pompie wody (skrajnosc).
K@mil
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 29 lip 2011, 19:11
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Toruń

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: K@mil »

*Jezeli bedziesz mial wachania odczytow temp. podczas jazdy, w korkach, na trasie to powinienes blizej przyjrzec sie czujnikowi, termostatowi i pompie wody (skrajnosc).


tylko ja zauwazylem ze temp mi spadnie na climatroniku i nie podczas jazdy tylko jak np zostawie auto pod domem i pójdę do domu coś zjeść a później znów odpale.. (na liczniku nic nie spada) tak samo podczas jazdy na climatroniku nic nie spada...dlatego sie pytam was czy olać ten climatronik i jego wskazania
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: szymekgd »

Logiczne jest, ze skoro climatronic wyswietla wartosci cyfrowe, pobrane z ecu, to pokazuje aktualna temperature plynu w ukladzie i opisywane przez Ciebie zachowanie jest normalne, tj. temp. plynu podczas postoju spadla.
ODPOWIEDZ