Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: asteriks »

Jutro muszę zrobić prowizorkę z kabelka na uszczelce. Jak będzie cieplej to się zabiorę za zdejmowanie boczków. Przy takim mrozie bardzo łatwo coś urwać ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

Nawet bez mrozów łatwo urwać mocowania tapicerki. One są tanie, możesz sobie kupić od razu tak z 10 i będziesz miał na dłuuuuugi czas. Takie: http://allegro.pl/spinka-spinki-tapicer ... 57120.html
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: asteriks »

Dobra, dzięki. Po dzisiejszym teście wodnym widzę że kapie z okolicy głośnika. Ehh... Jutro spróbuję oblecieć tą blachę uszczelniaczem dekarskim lub silikonem. Byle do wiosny. Potem myślę zrobić to po Bożemu.
Obrazek
Forsecoo
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2016, 22:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Hajnówka

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Forsecoo »

Witam!

Problem ten sam woda pod nogami kierowcy. W sobotę biorę się za 4 drzwi i lokalizację przyczyny.

Czy korki w podłodze lepiej uszczelnic od środka czy można od dołu bitumem np.?

Pozdrawiam.
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: hCYk »

Chłopaki wytłumaczy mi ktoś z was dokładnie jak ściągnąć te trzy plastiki które są między progiem a wnętrzem auta. Nie chce nic połamać a mam podejrzenie gdzieś pod wykładziną jest dużo wilgoci i chciałbym zobaczyć co tam się dzieje. Jeden zachodzi pod uchwyt otwierania maski, drugi jest na środku a trzeci zachodzi na środkowy słupek. Pomoże ktoś ?
Obrazek
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: asteriks »

Kolego, po kolei:
- narożnik (tak go nazwijmy, ten plastik na słupku koło rączki otwierania maski) - pociągnij najpierw w górnej części w kierunku środka auta a potem do tyłu - są tam dwie spinki blaszane, jedna trzyma się słupka u góry a druga na dole trzyma się progu
- osłona progu - ciągniesz do góry - masz tam 2 lub 3 blaszki (tak przynajmniej jest po stronie pasażera, ale od kierowcy powinno być to samo)
- słupek - nie pomogę ;)

Mowa o czymś takim (http://allegro.pl/spinka-blaszka-bagaznika-ibiza-leon-toledo-octavia-i5983434864.html)
Obrazek
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: hCYk »

Dzięki kolego. Jutro muszę sprawdzić co tam się dzieje. Jeszcze jedno pytanie. Znacie jakieś sprawdzone środki na usuwanie pleśni? Bo dzisiaj podczas odkurzania podniosłem ten sztywny dywanik a pod spodem dwie białe plamki na ok 1 cm każda. Ręce mi opadły. Ciekły mi drzwi pasażera i kierowcy ale uporałem się z tym zaraz po zakupie ale jak widać poprzedni właściciel albo tego nie zauważył albo to ignorował...
Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: DzieX »

Z tym progiem to trzeba najpierw odkręcić śrubki w okolicach słupka środkowego. Słupek wystarczy pociągnąć na górze. Dodam, że te narożniki są dość łamliwe.
Najlepiej wymienić wygłuszenie w przypadku pleśni.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: hCYk »

No tak myślałem że część wygłuszenia pod nogami kierowcy będzie do wymiany. Na razie pogoda niestety na to nie pozwala. Jest dość zimno i panuje dość duża wilgotność a jak już będę to rozdzierał to pasowałoby żeby wyschło jak należy. Mam nadzieję że jakoś uda mi się tam dostać bez wyciągania fotela kierowcy. Kupiłem sobie środek Savo jednak jest na bazie chloru i strasznie odbarwia materiał. Niby pod dywanikami i tak nie będzie widać ale jakiś tam niesmak pozostanie. Sięgnąłem więc po ocet i wodę. Zmieszałem w proporcjach 1 do 1 i wlałem do małej buteleczki z rozpylaczem. Codziennie po robocie jak odstawiam auto do garażu zraszam te miejsca tak żeby zatrzymać rozwój no i może częściowo zniknie. Zobaczymy w oczekiwaniu na cieplejsze dni.
Obrazek
Bob_slej
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 04 kwie 2015, 12:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa /Ciechanów

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Bob_slej »

WItam,

znacie może jakiegoś dobrego speca w Warszawie lub okolicach, który załatwi problem raz a dobrze ? Oprócz ASO oczywiście.
ODPOWIEDZ