Detailing

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Detailing

Post autor: Danielek. »

Antek1987, Ile zapłaciłeś za regał ?
Awatar użytkownika
Antek1987
Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 16 paź 2011, 22:26
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 SDI
Skąd?: Puszcza Mariańska

Detailing

Post autor: Antek1987 »

Danielek., dokładnie 69.90zł, każda półka wytrzymuje do 80kg więc wystarczy :-)
Awatar użytkownika
Procent
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: 20 sie 2012, 01:05

Detailing

Post autor: Procent »

Auto Finesse Tripple już w półeczce z kosmetykami. Czekam na aure i kilka godz czasu i jedziemy z tematem. Nie wiem cy jechać to na miękkim padzie czy ręcznie. Niby do zastosowania ręcznego, ale jakby obroty na 1200 wziął ewentualnie na 900 to nie powinno się nic dziać

[ Dodano: 2013-03-23, 12:15 ]
Antek1987, ja mam teraz mniejszy zbiór kosmetyków. Wosk Colli 476, Chemical Guys butter wax, APC Tenzi, do środka dodo juice na plastiki, wczoarj nabyty auto finesse tripple, aplikatory gąbkowe i piankowe, kilka ścierek z mikrofibry, czarny pad Bolla na maszynę do polerki, i oczywiście Sonaxa X treme 2 do odnawiania lakieru, na felgi automax, aluchrom, dwa filce na wiertarkę. Resztę oddałem tacie jakieś inne k2 autoland itd bo i tak tego już uzywał nie będę
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Detailing

Post autor: bartekmk »

Procent pisze:k2 autoland itd


nie każdy produkt z tych firm jest do dupy. tak samo jak w przypadku sonaxa.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Detailing

Post autor: Danielek. »

Z K2 w ostatnim czasie używałem produkt do mycia silnika Akra i radził sobie bardzo dobrze,ale znalazłem jeszcze tańszy i nieco silniejszy od firmy "Moje Auto".
Kilka lat temu prałem tapicerkę w Seicento K2 Tapis i też wyszło całkiem fajnie,a i zapach miał przyjemny być może zauroczenie było to spowodowane brakiem porównania do innych środków,ale przecież o to w tym biznesie chodzi żeby sprzedać coś co będzie dawało jakiś tam minimalny efekt najtańszym kosztem na który każdy może sobie pozwolić przy okazji co weekendowych zakupów w markecie.Jeśli ktoś chce profi środki to inwestuje większą kasę w produkty od którego wymaga działania na stosunkowo wyższym poziomie niż od typowech "marketówek".
W początkach "szczytu dbania o auto" miałem sporo styczności z produktami K2,w końcu kto by inwestował 200zł za wosk jeżdżąc Seicento i ucząc się w technikum gdzie każdy grosz był skrupulatnie i przemyślanie inwestowany a jedynym dochodem była kilku godzinna praca po szkole w markecie za jakieś tam kieszonkowe :-)
Tak wygląda kropelkowanie wosku K2

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Procent
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: 20 sie 2012, 01:05

Detailing

Post autor: Procent »

ja osobiście z tym startuję na wiosnę jak się jej doczekamy.
Obrazek
muszę jeszcze dokupić APC, jakiś praparat do mycia silnika i myślę nad glinką
Awatar użytkownika
ilek8822
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:21

Detailing

Post autor: ilek8822 »

Procent glinka to podstawa, nie ma co się zastanawiać ;)
Awatar użytkownika
Procent
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: 20 sie 2012, 01:05

Detailing

Post autor: Procent »

Testowałem AF Tripple i szczerze mówiąc jest to lipa i strata pieniędzy jak narazie. Temp co prawda 3 st, ale nieznaczna poprawa na lakierze. nie wiem może temperatura zła, i ogólem warunki, albo mam tak styrany lakier. Zobaczymy jak się zrobi cieplej bo teraz to praktycznie kicha jakich malo. Chemical guys butter wax i colli 476 to wogóle niebo, a ziemia. Wlaśnie skończyłem wiskować butterem i powiem szczerze że jest piękna tafla "szkła" na aucie. Mają przyjść jeszcze śniegi więc tak tylko zabezpieczyłem na ten czas bo pogoda płata figle w tym roku i nie daje mi przygotować dokładnie tak jak chce auta
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Detailing

Post autor: Danielek. »

Procent, Mogles zrobic jakas 50 :)
Ja czekam do weekendu majowego bede mial troche wolnego aby poswiecic jeden dzien na auto.
Zastanawiam sie czy robic korekte czy przykryc rysy SRP i na to FK :) Kupilem pare ciekawych rzeczy na ten sezon do testow ale jeszcze duzo czeka w kolejce :)
Awatar użytkownika
Procent
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: 20 sie 2012, 01:05

Detailing

Post autor: Procent »

poka, poka
ODPOWIEDZ