[1L] Nie chce odpalać

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
marek9651

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: marek9651 »

Witam,zeby nie tworzyc nowego tematu to napisalem tutaj. Dzisiaj idac do pracy,otworzylem drzwi od garazu,wsiadam i odpalam no i wlasnie.. przekrecam kluczyk w stacyjce, rozrusznik rusza,ale auto po puszczeniu kluczyka gasnie,w ogole nie odpala, wyciagnalem go z garazu i popchnalem i na 2 biegu zaskoczyl, po pracy odpalil perfekcyjnie. Pozniej mial lekkie zaciecie.. problem dot. toledo 1L 1.6. CO moze byc przyczyna? Czyzby swiece do wymiany?
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Szymek08 »

a może paliwo ci się cofa (postaw auto tyłem wyżej niż przód i zobaczysz czy to to) - jak to cofajace się paliwo to zaworek zwrotny założyć i tyle. Chyba że pompa paliwa zaczyna niedomagać.... Jak włączasz zapłon to złychać charakterystyczny dźwięk załączającej się pompki????????
marek9651

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: marek9651 »

tak slychac, bylem teraz zobaczyc i odpala tak jak odpalal czyli na dotyk ;) Nie wiem co to moglo byc, a przy okazji mam duzy klopot m.in. ciagle mi ubywa plyn chlodniczy jak myslicie uszczelka pod glowica ? Dodam,ze po otworzeniu korka od oleju nie ma nic charakterystycznego. Ostatnio coraz bardziej musze dolewac... i nawet w polowie trasy..
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: tony »

a nie plami?
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
marek9651

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: marek9651 »

Dzisiaj wreszcie zauwazylem,ze cieknie z pompy wody i to bardzo.. teraz kupe rozbierania bedzie xD chyba,ze uszczelnie na razie proszkiem :P
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: szymekgd »

marek9651 pisze:ze uszczelnie na razie proszkiem :P


To nie chlodnica...
Michal
marek9651

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: marek9651 »

to nie tylko uszczelnia chlodnice..
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: szymekgd »

marek9651, pewnie, ale nie licz, ze uszczelni Ci pompe i to pewnie na walku...
Michal
marek9651

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: marek9651 »

Powiem Ci,ze troche uszczelnilo nie kapie prawie nic,ale i tak bedzie wymiana plynu i pompy gdzies za 2 tyg. a jutro mam wyjazd i to byla tylko taka chwilowa naprawa.:P
suhhar

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: suhhar »

odrazu napisze ze proszek jest dobry ale na chwile. Bratu kiedys ciekla nagrzewnica zasypal proszek i byla gitara ale...po pol roku zatarła mu się pompa wody pekl pasek rozrządu i narobiło sie szambo. Po sciagnieciu pompy i rozebraniu okazało sie ze całe łopatki były z tego proszku. A wiec...lepiej nie ryzykować.
ODPOWIEDZ