[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Szymek08 »

Teraz Koledzy niestety nie da rady. bo Własnie przywiozłem bańki na wymianę dla siebie, ojca i wujaszków. a w Berlinie bede nie wcześniej niż za 3 miesiace. Bo aktualnie robie szkolenie na egzaminatora prawa jazdy kat. B i w polowie marca mam egzamin wewnętrzny no i potem Państwowy więc sie trzeba zacząć uczyć ;-) Ale wejdżcie na stronkę niemiecka www.auto-tip.de moze wysyłają paczki do polski. Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-02-06, 20:30 ]
Na stronce jest link do szukania opon wchodzicie w niego i potem na niebieskim tle wciskacie Motorol
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: sebol89 »

Szymek08 to my mieszkamy o sąsiedzku :-) To może jak dałbyś radę to przy następnej okazji bym u Ciebie zamówienie złożył. daj znać jak się będziesz tam wybierać. Egzaminatorów w Wordzie brakuje, bo połowa skorumpowana była :-)
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Szymek08 »

Jak bede jechał to dam znać :-) wiem ze ich brakuje dlatego ten kurs robię - ale ja skorumpowany nie jestem <zygi> A kiedys mozemy sobie razem pojeździc bo czasami w chodzieży jestem bo babcie odwiedzam. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Lucas »

A nie łatwiej i szybciej kupić ze zniżkami w jakimś IC albo Focie ?
Warsztaty mają 40% rabatu. Więc jakby się dogadać to zawsze może być taniej :P
A ja kupiłem Motul'a z dobrego źródła za niecałe 160 zł z przesyłką :D
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: sebol89 »

Szymek08 ja nie mówię, że to Ciebie dotyczy :-) Ja swojego Tolka odbieram dopiero pod koniec lutego. Potem jeszcze opłaty muszę po robić więc trochę to zejdzie :-( Jak tutaj bywasz to się ustawić można :-)

Lucas pisze:A ja kupiłem Motul'a z dobrego źródła za niecałe 160 zł z przesyłką :D


A gdzie to dobre źródełko? :-)
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Lucas »

Kumpel co ma Leona załatwiał mi z LC. A to dlatego tylko, że mi się nie chciało tam rejestrować :D
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: kornat »

Można u niego również nabyć oliwkę
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=19263
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Martinez »

Obecnie stoję przed wyborem oleju, czytając opinie i szukając własciwego rozwiązania znalazłem oto taki zapisek:

Jeśli silnik ma duży przebieg i zaczyna „brać” olej należy przejść z syntetycznego na półsyntetyczny. Jeśli i to nie pomoże trzeba wybrać mineralny. Do mocno wyeksploatowanych silników są specjalne oleje mineralne (np. Shell Mileage 15W-50, Castrol GTX Mileage 15W-40), które uszczelniają i wyciszają silnik oraz zmniejszają zużycie oleju.

Gdy stosowany był olej mineralny niezbyt dobrej jakości, to zalanie do takiego silnika oleju syntetycznego, który ma bardzo dobre własności myjące, spowoduje rozszczelnienie silnika i wypłukanie osadów. A to może skończyć się zatkaniem kanałów olejowych i zatarciem silnika. Jeśli nie wiemy jaki był stosowany olej, a silnik nie ma dużego przebiegu, bezpieczniej jest wlać półsyntetyk, który nie niesie takich zagrożeń jak syntetyk, a znacznie lepiej chroni silnik niż mineralny. Natomiast do silnika o dużym przebiegu bezpieczniej jest zalać olej mineralny dobrej. Poziom oleju powinno się sprawdzać najlepiej przy każdym tankowaniu lub przed dalszą podróżą. Prawidłowy poziom to pole pomiędzy znakami minimum i maksimum na bagnecie kontrolnym. jakości. Ryzyko wypłukania osadów i rozszczelnienia nie będzie wówczas duże. Nie ma określonej granicy przebiegu, przy którym należy przejść z syntetyka na mineralny. Zależy to tylko od kondycji silnika."
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Lucas »

Jeśli chodzi o mineralny to do naszych TDi chyba nie jest najlepszym pomysłem, bo zimą lubi się z niego zrobić lekka galaretka, a to już bardzo kiepsko dla turbiny chyba.

Ja się wahałem, w końcu zdecydowałem się na pełny syntetyk i póki co silnik pracuje bardzo ładnie :)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Roxon40 »

Też z wielkimi obawami przeszedłem z oleju ( podobno półsyntetyk) ale tego nie wiem bo nigdzie wzmianki, na pełen syntetyk Motula X-Cess. Zrobiłem już prawie 2000 km i nic się nie dziej. A zrobiłem to przy przebiegu 130 tyś.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ