[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: vwir »

Skoro tylko na zimnym to chyba nie jest normalne. Podejrzewam spadek napięcia, to akurat się zdarza w 1M. Winny jest bezpiecznik na akumulatorze lub wtyczka na pompie ABS. VAG mógłby tu pomóc, ale najpierw spróbujmy bez niego. Swoją drogą - skoro to już nie ma nic wspólnego z kiepskim odpalaniem to dopisz się do tematu o ABS, bo się śmietnik zaczyna robić.
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

W takim razie ide czyścic, a co do kontrolki będe probował nagrywać i wstawiać na forum żeby wszystko było jasno na czarnym jak zachowuje sie moj silnik
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Kontrolka ABS jest wspólna z ładowaniem, przeglądam filmy i nie widzę jej...
Michal
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

wieczorem go odpale to nagram to czy sie pojawia czy nie, zazwyczaj jest to rano lub po dluzszym postoju tylko

[ Dodano: 2014-10-28, 18:13 ]
Wieczorne odpalanie mojego tolka kontrolka od ABS sie nie zaswiecila, wyciągnąłem te 3 bezpieczniki popsikałem kontaktem S, ale jak słychać silnik nie odpala jeszcze idealnie, coś mu jest tylko nie wiem dalej co;/ auto nie było odpalane od godziny 9.00 do 18.00
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Renovatio »

drag13 jeśli chcesz grzebać coś przy elektryce to najbezpieczniej zwalić klemę z akumulatora, jak widzę po filmiku na nowym aku jest znaczna poprawa, ja bym jeszcze sprawdził świece i tak to zostawił, masz auto które już parę kilometrów ma przejechane i nie musi działać idealnie (być może już trochę wtryski są zużyte). Dążąc do ideału może skończyć się wymianą silnika najlepiej na nowy:P

Co do kontrolki ABS to prawidłowo zapala się po przekręceniu kluczyka ma się pojawić i zgasnąć, jeśli zapala się przy odpalaniu to jest problem albo z aku albo z rozrusznikiem lub instalacja, kontrolka ABS zapala się jeśli napięcie w instalacji spadnie poniżej 10V.
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

hehe jutro rano zapewne przy odpaleniu pojawi sie kontrolka od ABS, co do palenia kolega ma toledo takze w dieslu takze 1.9 i pali mu bardzo dobrze a u mnie jak by dalej nie mial na 100% sily zakrecic, i nie tylko dzialo sie to powtarzam przy minusowej temperaturze ale po dlugim postoju na zimnym silniku
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Renovatio »

drag13 pisze:hehe jutro rano zapewne przy odpaleniu pojawi sie kontrolka od ABS, co do palenia kolega ma toledo takze w dieslu takze 1.9 i pali mu bardzo dobrze a u mnie jak by dalej nie mial na 100% sily zakrecic, i nie tylko dzialo sie to powtarzam przy minusowej temperaturze ale po dlugim postoju na zimnym silniku



To jedynie możesz szukać przyczyn w układzie wtryskowym lub rozruszniku ale to już jest wymagany komputer, i dobry mechanik.
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

Rozrusznik niby byl remontowany, ale co i jak to nie wiem bo sie nie znam, caly czas mam wrazenie ze auto nie pali tak jak powinno gdy zrobiono mu rozrzad i wymieniono filtr paliwa, gdy go kupilem palil z rana od strzala a zaraz po kupnie zostaly wymienione wyzej podane czeaci, moze mam takie tylko odczucie:// pozatym gdy bylo cieplej to przy rozriluchu na zimnym byly nie raz kleby bialo szarego dymu i czuc rope, wymiana aku poprawila odpalanie ale nie do konca, jak jade autem i chce domknac szybe ktora jest juz domknieta to przygasaja przednie swiatla nie wiem czy tak tez powinno byc
Marcin2601
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 19 sty 2014, 15:52

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Marcin2601 »

Przygasające światła w takiej sytuacji to chyba normalne zjawisko. Moim zdaniem nie masz powodów do zmartwień.. mój pali prawie identycznie i się tym nie przejmuje póki co. ;)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Sony »

drag13, to że Ci przygasają światła w opisanej przez Ciebie sytuacji jest naturalnym zjawiskiem. A tak BTW popraw pole "Skąd" zgodnie z regulaminem ;-)
ODPOWIEDZ