Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Raczej nie bardzo. Zagadaj na LC do RafRoo albo do funfel'a. Mają dojścia, więc może Ci to załatwią. Nie mogę nawet choroba znaleźć numeru katalogowego tych śrubek, ale w ASO możesz je dostać bankowo, bo sam kiedyś kupowałem.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

Podjedź na pierwszy lepszy szrot. Te śruby występowały w różnych VW/Seatach/Skodach, więc nie będzie problemu ze znalezieniem.
suhhar

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: suhhar »

powiedzcie mi co za debil w toledu na podszybiu wymyślił taki plastik w który wchodzi wiazka kabli w gume i to wszystko na 2 srubki plastikowe ??? to mi sie ruszało i lała sie tam woda. Toż to woła o pomste do nieba !

[ Dodano: 2014-09-20, 21:52 ]
woda dalej w aucie po ulewnych deszczach ;/ ręce mi juz opadają, wlewa sie gdzies przez drzwi kierowcy, obstawiam ze przy zamknietych drzwiach woda scieka po uszczelce i zamiast gdzies splywac to sie zatrzymuje na polaczeniu drzwi i kabiny i wlewa sie do srodka. Ktoś miał taki przypadek ?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Roxon40 »

Tak. Odkręcasz boczek, potem odkręcasz blachę, ładnie silikonem dół plus gdzieś do połowy góry objeżdżasz i skręcasz wszystko do kupy. Cieszysz się że się nie leje do auta. To taki patent na szybko ale działa.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
suhhar

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: suhhar »

hej ja juz to zrobiłem i wlasnie dalej po tym sie wlewa, teraz była burza u mnie niezle lało auto stoi pod górkę i jest sucho o co koman ? wszystko mam na silikon porobione, jedyna opcja jak czytalem 30 stron tego tematu to wlasnie ta uszczelka drzwi ze za ciasna jest i woda nie ma gdzie splywac, ktoś jakis kabel pod spodem drzwi przykleił zeby mogla woda splywac w doł. Spróbuje tego może pomoże.

[ Dodano: 2014-09-23, 09:58 ]
teraz woda znowy sciega spod nog czy tomoze byc szyba ? ktoś miał taki przypadek ? bo juz wychodze z siebie.
ODI
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Jaworzno/Kraków

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: ODI »

suhhar pisze:teraz woda znowy sciega spod nog czy tomoze byc szyba ? ktoś miał taki przypadek ? bo juz wychodze z siebie.

Jeśli mowa o stronie kierowcy to ja miałem. Leciało przez skrzynkę bezpieczników z podszybia bo odpływ był zawalony śmieciami a uszczelka nie trzymała jak powinna. Sięgnij ręką pod kierownicę i wymacaj otwory w osłonie, wewnątrz jest taka gąbka i u mnie była cała mokra po każdym deszczu.
suhhar

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: suhhar »

tak mialem to samo ale ja to zakleilem wszystko tydzien temu silikonem i dalej cieknie, chyba ze silikon szklarski puscił jakims cudem.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

suhhar, jeśli już zastosowałeś badziewie jakim jest silikon to wiedz na przyszłość, że powinien on mieć neutralne PH coby Ci lakieru nie zeżarło. Drzwi polecam uszczelniać jedynie folią. Silikon to zło. Na podszybiu OK, ale nie w drzwiach. Będziesz chciał wymienić zamek i musisz skrobać.
Adzioll
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2011, 02:12

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Adzioll »

Uszczelniłem silikonem wszystkie drzwi wydawało się być ok, ale niestety po opadach deszczu w nogach pasażera bagno :/ Na progach już woda nie stoi. Może mi się tymi korkami w podłodze lać? Bo wykładzina przy progu sucha dopiero przy siedzisku po prawej stronie się pojawia. W weekend bede szuszył podłogę, ale nie mam tyle czasu żeby czekać aż wyschnie mi i ta pierwsza mata od podłogi pomyślałem żeby kupić taka http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-fil ... 55559.html i po prostu dociąć. Zda to egzamin?
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: NED »

Jeśli to w nogach pasażera to możesz mieć źle założoną osłonę na filtrze przeciw pyłkowym, jest to częsta przyczyna zalewania wnętrza , lub zapchane odpływy na podszybiu.
NED
ODPOWIEDZ