[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Pawcio3city »

No i to jednak był rozrusznik. Pojechałem z reklamacją do mechanika i tym razem bardziej się przyłożył i autko pali elegancko. Jeszcze rano sprawdzę, ale myślę, że będzie dobrze.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: bartek »

hehe, a nie mówiłem ;-)
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: sebol89 »

Odstawiłem mojego Tolka do mechanika. Dzisiaj rano to już zwątpiłem. Pierwsze dwie próby odpalenia były właśnie takie przymulone. Następne już były lepsze, rozrusznik wyraźnie przyspieszył. Ale i tak nie odpalał. Kręciłem kręciłem no i w końcu zaskoczył. Zdziwiło mnie to, że rozrusznik jakby miał dobre obroty a silnik milczy. Kupiłem filtr paliwa Manna. Świece miesiąc temu wymieniane. Co jeszcze może mieć przyczynę tak słabego odpalania?
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: bartek »

kąt wtrysku
czujnik temp
przekaźnik świec
jakość paliwa
powietrze w układzie paliwowym
....
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: sebol89 »

powietrze mają sprawdzić. jakość paliwa - Orlen ON VERVA za 4,47!! A z resztą to mam nadzieję, że sprawdzą. Może faktycznie świece nie grzeją, bo silnik jakby martwy. Nie załapuje nawet lekko. Zobaczymy jutro co majstry powiedzą. Póki co dzięki bardzo
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

A bateria?

U mnie w mrozie -10st. pierwszy rozruch wyglada podobnie, rozrusznik kreci, przy niektorych polozeniach walu z wiekszym oporem, komp sie resetuje i odbiorniki pradu przygasaja ( ;) ), ale auto odpala, pewnie akku daje za maly prad rozruchowy, pozostaje mi tylko dla upewnienia sie podmienic akku.



Podlaczylem inny akumulator i odpala elegancko, rozrusznik prawie odlatuje, ale to tylko dlatego, ze zewn. akku ma skromne 150Ah ;) Co ciekawsze jak zgasze auto po 1-2min pracy to moge je bez problemu odpalic z pominieciem grzania swiec...
Ostatnio zmieniony 01 gru 2010, 21:59 przez szymekgd, łącznie zmieniany 1 raz.
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: sebol89 »

Bateria niby dobra. Dopiero później było słychać że słabnie. Pewny być nie mogę. Ale myślę że to wina baterii nie jest
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Wyplosz »

jedź sprawdzić aku na miernik może juz ma mały prąd rozruchowy , albo po prostu spróbuj go naladowac małym prądem przez noc i zobaczysz czy to cos dało
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

sebol89 pisze:Bateria niby dobra. Dopiero później było słychać że słabnie. Pewny być nie mogę. Ale myślę że to wina baterii nie jest


Podmien ja, albo odpal z innego przez kable, moja bateria jest tez db, doladowana, ale duzego pradu do szybkiego rozruchu nie jest w stanie dac. Do -6st.C nie bylo problemu z tym problemu.
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Pawcio3city »

Mi przez ten cały rozrusznik padał aku. Tulejki były do dup.. i przez to akumulator się szybciej rozładowywał. W efekcie już zrobiony rozrusznik chętnie kręci ale do kręcenia potrzebuje prądu. Po niezbyt eleganckim odpaleniu zapalała mi się na ok 2, 3 sekundy kontrolka ABSu na desce. Wyczytałem, że jest to spowodowane słabym naładowaniem baterii. W tej chwili akumulator się ładuje. Rano nadejdzie dzień sądu. Jeśli dalej będzie robił problem z odpaleniem to zostawiam go na kolejną noc u mechanika.
ODPOWIEDZ