[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
agamiarz

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: agamiarz »

Ja mam w jednym miejscu minimalną nieszczelność. Znajomy polecił mi,żebym kupiła uszczelniacz do chłodnic. Coś tego rodzaju jak w linkach poniżej:
http://moto.allegro.pl/uszczelniacz-do- ... 09604.html
http://moto.allegro.pl/uszczelniacz-wyc ... 61430.html

Czy ktoś stosował coś takiego? Zastanawiam się czy to jest skuteczne i nie ma skutków ubocznych. Prosiłbym o opinie
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Sony »

agamiarz pisze:kupiła


agamiarz pisze:Prosiłbym


Czyżby rozdwojenie jaźni :D ?

agamiarz, jeśli zastosujesz się do instrukcji zastosowania tego płynu to efektów ubocznych być nie powinno ;)

Czyli m.in.
Nie stosować w zanieczyszczonym lub nawet częściowo niedrożnym układzie chłodzenia.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Sony, to pewnie wymowka gdy nie bedzie widac efektow ;) Z drugiej strony nie poznaje Cie, stoisz twardo przy G12, a pozwalasz koledze wlewac jakis wynalazek :-D
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Sony »

szymekgd, a moim zdaniem to wcale nie wymówka. Jeśli układ jest zanieczyszczony lub częściowo niedrożny to taki preparat może go całkowicie zatkać i będzie wtedy kaplica :652: Przy G12 owszem stoję twardo, bo takowy jest dedykowany dla Naszych aut, ten preparat natomiast ma zupełnie inne zadanie niż G12, więc kiepskie porównanie z Twojej strony :P
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Sony, nie kiepskie, dolewajac ten preparat zmieniasz sklad chemiczny plynu i jego wlasciwosci, wiec nie wiem co jest gorsze: sprawdzony, alternatywny plyn przeznaczony do ukladow chlodzenia czy mieszanka G12 z uszczelniaczem :-D
Powiem szczerze, ze balbym sie wlewac ten wynalazek, jakos nie przekonywuje mnie, ze uszczelni tylko chlodnice,nie wplywajac na kanaliki w silniku, termostat, pompe wody itp..
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: kuba88w »

agamiarz, też miałem niby w jednym miejscu nieszczelność i przy wymianie chłodnicy okazało się, że chłodnica miała w kilku miejscach różowy nalot z płynu a na dodatek rdza się pojawiła także nie wiem czy jest sens się w to bawić ;-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Sony »

szymekgd, opinie na temat tych specyfików są akurat podzielone. Do uszczelnienia chłodnicy czy nagrzewnicy się to jak najbardziej nadaje. Gorzej z uszczelnieniem części ruchomych, więc to akurat jest uzależnione od tego gdzie cieknie.

Jeżeli kupi się uszczelniacz renomowanej firmy, który spełnił wszelkie atesty etc. to problemu być nie powinno. Fakt faktem jednak, że to nie jest rozwiązanie na lata.
agamiarz

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: agamiarz »

Rozumiem. Co do tego "kupiła" to literówka ale zdarza się hehe :)
laska8452
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2011, 20:54

Znikanie płynu chłodniczego 1.6 ;99 LPG

Post autor: laska8452 »

Witam. Toledo kupiłem 2 miesiące temu. Wszystko cacy lala (muszę go trochę podnieść do góry jeszcze), a tu w trasie po ok. 300 km zapaliła się kontrolka od płynu chłodniczego. Myślę może było mało. no dobra . najbliższa stacja paliw. Borygo. Dolałem 0.5 litra i jadę dalej. za 2 tygodnie znowu trasa. Znów kontrolka. Pod maską okazało się, że znowu ubyło płynu. Pod blokiem na asfalcie jest sucho pod nim. Gdzieś ucieka. Średnio na 600 km 1l płynu muszę dolać. Pomocy !!!. :-( Niedługo oddaję go do mechanika. Ale co wy sądzicie ?
laska
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Nie dymi na bialo, nie ma oleju w plynie, benzynie itp. to pewnie masz nieszczelnosc i plyn po prostu odparowywuje, wiec nie ma sladow.
ODPOWIEDZ