[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
adamwwy

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: adamwwy »

Złacze masz po kierownicą. Jest taka jakby półeczka na 2 spinkach(?) przekręcanych. Zdejmujesz to i masz 2 kostki luzem. Białą i czarną chyba. I to jest złącze obd. A jak te czujniki sprawdziłeś bez komputera?? :shock:
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: Tomas »

a ktoś pomyślał o najbardziej błachej sprawie? Kiedyś kumplowi samochód zaczą palić 2x więcej niż normalnie i okazała się niesamowita awaria - filtr powietrza masakrycznie zabity wszelakim syfem ( a też myślał, że wszystko mu w silniku popadało) . Wymienił i autko wróciło do normy. :mrgreen:
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
korsarz717
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2009, 18:54

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: korsarz717 »

Na poczatek pragne podziekowac ze Ktos sie zainteresowal moim postem,a odpowiadajac na pytania: -Wszystkie zlocza elektryczne pod maska czyscilem specjalnym srodkiem,co objawilo sie tym ze zaczelo dzialac Ssanie,ktore tez nie dzialalo,ale najwidoczniej cos nie mialo styku i pomoglo.Spalanie jednak sie nie zmienilo.Co do zlacz OBD przeszukalem wszystkie mozliwe miejsca w kturych powinno byc,lecz nie znalazlem.wiec w tej kwestii jestem juz kompletnie w dolku.Sonda lambda jest na swoim miejscu,nie mam pewnosci czy jest sprawna,ale raczej tak,poniewaz auto chodzi rowno,nic nie przerywa nie faluje.Wracajac do odpowiedzi kolegi na temat filtra powietrza,to zeczywiscie jeszcze wczoraj,cos mnie tknelo i przyjzalem sie temu elementowi.-Filtr (albo raczej jego wklad)wymienialem miesiac temu,i nic to nie zmienilo,lecz zastanowilo mnie dojscie powietrza do filtra,i okazalo sie ze filtr jest w sumie nie zbyt drozny,kierownica powietrza w filtze miala przysloniety wlot,usunolem to ustrojstwo,filtr zrobil sie teraz glosniejszy ale zeczywiscie spalanie chyba jednak wreszcie spadlo,zaczalem sie nawet zastanawiac czy nie zalozyc filtra sportowego.Dziekuje za sugestie,prosze jeszcze o opinie na temat filtrow sportowych.Ja osobiscie bede teraz testowal spalanie,i napeno napisze czy zeczywiscie to bylo przyczyna i czy spalanie radykalnie spadlo.Jeszcze raz wszystkim Bardzo Dziekuje!!!!
wojo26
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2009, 10:52

witam wszystkich

Post autor: wojo26 »

co do tego złącza do kompa,to może się również znajdować koło lewarka zmiany biegów,tam gdzie drążek wchodzi w podłogę,ta osłona jest na zatrzaskach,spróbuj:)
:-D pozdrawiam
wojo26
Awatar użytkownika
lukasz578
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:36

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: lukasz578 »

S O N D A ...i tylko ona ;]
Kiero
M_azu_R
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2012, 08:06

Spalanie 1,8 20v

Post autor: M_azu_R »

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie spalania w Toledo 1M 1,8 20v.
Chodzi dokładnie o to, że fakt faktem jeżdżę po Wrocławiu, więc ruch jest spory, moja jazda to prawie 100% miasto i krótkie odcinki jednak rzadko stoję w korkach, ruch umiarkowany. Jeżdżę spokojnie, z reguły do 2 tys obrotów, czasami na dłuższych prostych dla rozruszania silnika 4 tys no i spalanie osiąga 12,3 l/100km wg komputera. Rozumiem, zima, miasto itp ale jak na mój styl jazdy to z deka chyba za dużo... Czy to spalanie to normalna sprawa czy powinienem się przejechać do jakiegoś warsztatu? Poza tym wydaje mi się, że trochę długo rozgrzewa mi się silnik, ile wam zajmuje rozgrzanie tego motoru? U mnie na odcinku 5 km wskazówka trochę drgnie jedynie. No i ssanie trochę długo jest uruchomione, ale nie wiem czy to jest normalne?
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: Kitaj »

Jak na 100% miasto i te temp to spalanie i tak masz oki jak na ten silnik ;-)
Co do wolnego nagrzewania to proponuje wymienić termostat, po szukaj na forum jest o tym temat :-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: Radziu »

ja mieszkam 3 km od miasta, dojezdzam do pracy i mam srednie spalanie 6,8 l/100 przy bardzo spokojnej jezdzie. tak pokazuje komputer i sprawdzelem 3x po tankowaniu i tez wychodzi niecale 7
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: Kitaj »

Niech spróbuje wymienić termostat. Auto szybciej sie nagrzewa, krócej chodzi na ssaniu = mniej pali ;-)

Jak czytałem mniej wiecej spalania dla tego silnika to oscylowały w okolicach 10l więc wydaje mi się że 100% miasto a tym bardziej wrocek to 12 nie powinno dziwić :-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: Roxon40 »

Scalone proponuję jeszcze raz przeczytać wątek od początku a następnym razem proszę się dopisywać do tematów.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ