Szum/wiatr w aucie

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Szum/wiatr w aucie

Post autor: dominik »

kolego co do szyb mogło być kiedyś tak iż komuś one spadły podczas podnoszenia / opuszczania i jak je znów ustawiał mógł nie mieć domkniętej do końca,,,, przerabiałem to :) opadła mi lewa szyba z przodu i rozkręciłem drzwi odłączyłem silniczek i szybę rękami do góry podniosłem i założyłem silniczek... sprawdź ile Ci wchodzą drzwi w uszczelkę... czy tyle samo z przodu co i z tyłu...
mielcza
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2010, 15:21

Szum/wiatr w aucie

Post autor: mielcza »

znaczy mam sprawdzić ile wchodzą SZYBY w uszczelkę drzwi tak? no ok,dzięki za pomoc będe sie brał za to jak sie trochę lepiej poczuję (grypa).
A tak z ciekwosci to w jaki sposób najlepiej zdejmować tapicerkę z drzwi? są tam jakieś śrubki? zaczepy? z dołu z góry? :-) wole zapytać niż zniszczyć :?:

Pozdr
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Szum/wiatr w aucie

Post autor: Szymek08 »

Na samym początku opusc szybe tak o ok 7 cm. Na samym dole boczka masz dwie sruby TORX i jak sciagniesz ten czarny uchwyt (musisz go srubokretem rozpołowić) masz dwie sruby na krzyzaka i je tez odkrecasz. POtem podwazasz boczek od dołu az puszcza wszystkie zaczemy. Nastepnie podnosisz boczek do gory i wysuwa sie z prowadnicy przy szybie i odpinasz kable i linke od klamki. Na blasze ktora Ci sie ukaze masz dwie takie zaślepki o srednicy ok 5 cm - je otwierasz i twoim ocza powinny sie ukazac dwa mocowania szyby ze sruba jesli dobrze pamietam nr 13. Nastepnie ustawiasz szybę. No a na koniec wszystko składasz w odwrotnej kolejnosci. Pozdrawiam i powodzenia przy robocie :-)
mielcza
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2010, 15:21

Szum/wiatr w aucie

Post autor: mielcza »

Wielkie dzięki :-)
pozdro
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Szum/wiatr w aucie

Post autor: Szymek08 »

Nie ma problrmu wkoncu po to jest to forum zeby sobie pomagać :-)
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

Szum/wiatr w aucie

Post autor: siemionek78 »

Panowie ja mam taki sam problem jak kolega mielcza, tzn szumi mi i troche wieje w drzwiach kierowcy powyzej 100km/h, sprawdzalem szyby i jest oki, zauwazylem ze jest wieksza szczelina w drzwiach kierowcy niz u pasazera, tak jakby troche odstawaly od gory. Drzwi pasazera ,,chowaja'' sie pod dachem auta. Zastanawiam sie czy jest to oznaka osiadlych drzwi na zawiasach, jak temu zaradzic co ,,dokrecic'', gdzie poszukac. Uszczelka wydaje sie byc w porzadku.Czy ktos mial podobnie i co zrobil zeby to naprawic, z gory dziekuje za podpowiedzi
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Szum/wiatr w aucie

Post autor: vwir »

Możesz w prosty sposób upewnić się z tymi uszczelkami. Wytnij pasek papieru, przytrzaśnij go drzwiami i spróbuj wysunąć. Powinieneś wyraźnie czuć, że uszczelka go trzyma i ciężko go wyciągnąć. No i tak co kawałek na całym obwodzie drzwi.

A jeśli drzwi udstają u góry to regulujesz to wysunięciem dolnego zawiasu na zewnątrz. Wtedy dół drzwi się wysunie a góra schowa. Regulowałem tylko drzwi z tyłu, ale z przodu pewnie jest podobnie. Musiałem ściągnąc plastiki ze słupka (od wewnątrz auta) bo tam właśnie są łby śrub trzymających zawiasy.
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

Szum/wiatr w aucie

Post autor: dziubek6 »

ja mam odwrotnie jak siemionek, na górze dociśnięte aż za bardzo dół odstaje. Spróbowałbym to wyregulować ale nie wiem jak sie do tego zabrać. Spróbuję jak mówi vwir
1.9 AHF
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

Szum wiatru w Toledo czy to normalne?

Post autor: adrian2901 »

Witam!
Nie znalazlem nic podobnego wiec pisze na ogolnych. W moim Tolku strasznie slychac w srodku szum wiatru, jest to troche denerwujace, efekt jest taki jakbym szumialo z przodu boku lewego i prawego. Przy predkosciach dotykalem i nie wieje nigdzie a szum slychac tak jakby jakas dziurka byla i przez nia wiatro wchodzil... Czy u was w Tolkach tez tak jest? a jak ktos mial podobny problem i go rozwiazal to prosze o napisanie jak. Z gory dzieki.
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

Szum/wiatr w aucie

Post autor: Pendzik »

Kolego wiem że piszesz że szumi w środku i może to głupio zabrzmi ale sprawdź jak zamontowana do zderzaka jest ramka od tablicy rejestracyjnej (czy ładnie całą długością przylega do zderzaka). U mnie po wymianie na nową (odstawała trochę po bokach) zaczęło świstać a przed nie było tego problemu.
ODPOWIEDZ