Jak dbać o lakier?

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

Jak dbać o lakier?

Post autor: SZUBAR »

Ja jeszcze nie słyszałem żeby w seatach odchodził lakier bezbarwny, wiem że KIA miała z tym problem. Myślę że u ciebie to są objawy ponownego lakierowania, może to świadczyć o wypadkowej przeszłości Tolka.
SZUBAR
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

Jak dbać o lakier?

Post autor: mlody158 »

Seaty maja dobre lakierki, mi odchodzi z tylnej klapy ale miałem malowaną nawet wosku tam nie za poleruje bo się nie da, bezbarwny przeważnie odchodzi jak się źle polakieruje tzn na suchą farbę musi być jeszcze nie do końca wyschnięta, mi tzn. nie mi tylko gościowi co kupiłem spier i teraz wychodzi na szczęście tylko klapa byłą malowana.
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

Jak dbać o lakier?

Post autor: piotr_192 »

Dokładnie kolego ja miałem tak w moim poprzednim samochodzie alfie romeo była malowana jak kupowałem nie widziałem nic pojeździłem troche myłem na myjniach karcherem i zaczął odchodzić bezbarwny lakier. To są objawy ponownego malowania nieudolnego lakiernika który nie umiał tego dobrze zrobić.
mario100
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 12 lis 2009, 23:31

Jak dbać o lakier?

Post autor: mario100 »

A co powiecie na to że brat mój miał nowego tolka z salonu i też mu odchodził lakier bezbarwny z dachu

[ Dodano: 2011-04-23, 22:22 ]
Chyba że to jest pech rodzinny
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Jak dbać o lakier?

Post autor: tony »

mario100 pisze:A co powiecie na to że brat mój miał nowego tolka z salonu i też mu odchodził lakier bezbarwny z dachu

mógł spaść z lawety :lol:
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Jak dbać o lakier?

Post autor: szymekgd »

mario100 pisze:A co powiecie na to że brat mój miał nowego tolka z salonu i też mu odchodził lakier bezbarwny z dachu

[ Dodano: 2011-04-23, 22:22 ]
Chyba że to jest pech rodzinny


Pewnie byl "bezwypadkowy" ;)
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Jak dbać o lakier?

Post autor: Bonbini »

U mnie też odchodzi w kilku miejscach bezbarwny, bo kiedyś blacharz błotniki robił. Nie robi mi to, póki rdzy nie widzę :-D
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Jak dbać o lakier?

Post autor: damian1231795 »

Witam. Jak najlepiej usunąć pasy widoczne po lakierowaniu? Dosłownie jak samochód stoi w słońcu to widać jak lakiernik operował pistoletem.Jest może do tego jakiś wosk?Chodzi o lewe drzwi a dokładniej na tym wypukleniu w górnej części drzwi.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
woyti93
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:31

Jak dbać o lakier?

Post autor: woyti93 »

Może być ciężko. Lakiernik powinien zrobić przejścia i odpowiednio wypolerować, żeby nie było widać tych "pasów". Teraz może pomóc polerka u kogoś kto ma pojęcie, ale cudów nie ma co się spodziewać.

Edit
Ps. Szczerze mogę polecić kosmetyki z Turtle Wax, na prawdę robią robote ;)
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

Jak dbać o lakier?

Post autor: olinek2 »

Damian, najprawdopodobniej te pasy są zrobione na bazie, a tu już nic niestety nie pomoże, idź się kłócić do lakiernika że zwalił robotę...
ODPOWIEDZ