zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: igi84 »

stoi wyzej gdyz sprezyna jest nowa nie jak stara juz wyeksploatowana niemartw sie z czasem opadnie ;p poprostu sprezyna jak i kazdy element sie zuzywa kiedys mialem golfa 2 wymienialem wszystko czyli amorki i sprezyny i zadna dziura mu niebyla straszna:)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: jonson22 »

szybko wam opadna na naszych polskich drogach::) chyba ze gwint wsadzicie to wtedy byla by jakas regulacja ja sie jeszcze zastanawiam bo mnie tez czek awymian aamorkow i czy nie wsadzic gwintu jakiegos.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: igi84 »

W zasadzie gwintowane zawieszenie mogło by być dostosował byś je do własnych potrzeb, ale wydaje mi się ze gwintowane zawieszenie również będzie Tolka utwardzał. Ja chyba wolałbym żeby jednak stal wyżej czyli alternatywne co do stanu naszych dróg;p
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: jonson22 »

mam wersje sport jak sie przesiadlem z xsary do tolka to mnie kregosłub bolał tak po miesiacu przestalo bo za twardo i za sztywno bylo ale ja chce jeszcze twardziej wszystko to kwestia funduszy u mnie i jak dlugo nim pojezdze tego wszystkiego jeszcze nie przemyslałem :D:)w najgorszym wypadku wsadze seryjne amorki, w poprzednim samochodzie po wymianie tez poszedl troche do gory ale po ok 3 miesiacach wrocil do normy:)
Power
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2010, 11:43

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: Power »

Nie wiem czemu Wam tak szkoda tej osłony silnika, przecież zamiennik takiej osłony nowy kosztuje coś koło 50 zł, a pamiętaj kolego że jak zmienisz 195/65 R15 na 205/60 R16 to zwiększysz średnicę i licznik Ci nie będzie pokazywał faktycznej prędkości tylko będzie zaniżał i wiesz ile jedziesz? :-|
*Power* Toledo II 1,9 TDI 110 KM AHF
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: jonson22 »

jak ma nawigacje to będzie wiedział ile jedzie faktycznie większość liczników o 10 % zawyża prędkość, co do osłon to nie kosztują po 50 zl lecz w okolicach 100 zl zamienniki:)
Power
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2010, 11:43

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: Power »

jonson22 pisze:jak ma nawigacje to będzie wiedział ile jedzie faktycznie większość liczników o 10 % zawyża prędkość, co do osłon to nie kosztują po 50 zl lecz w okolicach 100 zl zamienniki:)


A jak nie ma nawigacji? To palec ma za okno wystawić i sprawdzić czy wieje mocno i jedzie już 100 czy może to jest jeszcze 90 km/h? A osłona pod silnik kosztuje 70 zł.
*Power* Toledo II 1,9 TDI 110 KM AHF
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: jonson22 »

najlepiej to jak wystawi głowę i będzie sprawdzał jak szybko mu rozwiewa włosy :D:P z reszta sa strony na których mozna sie dowiedzieć jak będzie okłamywał licznik po zmianie ogumienia, i czasem zmiana wychodzi na dobre :)
airvolf

Jakie sprężyny kupić ????

Post autor: airvolf »

Koledzy nie chciałem zakładać nowego tematu wiec mam takie pytanie a mianowicie szukam sprężyn zawieszenia takich na których samochód delikatnie stoi wyżej niż jak na fabrycznych sprężynach miałem sportowe zawieszenie chciałem zmienić
na fabryczne kupiłem sprężyny na allegro niemieckiej firmy GH ( chyba tylko na niemieckie drogi ) a jaki wynik ?? samochód miękko i nisko zawieszony dwie osoby z tyłu i samochód obniża się prawie do odbojów
Bol3k

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: Bol3k »

Sportowe zawieszenie, tzn. co - amorki + sprężyny?? Bo jak wsadzałeś "sportowe" sprężyny na seryjne amorki to gratki.. amorki na śmietnik ;)
ODPOWIEDZ