[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: DzieX »

Ale my nie dyskutowaliśmy o szybkości nagrzewania (bynajmniej ja), tylko o tym, że na postoju auto nie daje rady ogrzać wnętrza. Moim zdaniem to jest nie do pomyślenia.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: cash »

szymekgd pisze:
Udrożnienie nagrzewnicy nie jest trudne, zdejmuje z króćców węże i do jednego podłączamy wąż ogrodowy z wodą, z drugiego wyprowadzamy wąż poza komorę i płuczemy, dla pewności możemy na początek kamixa lub czegoś podobnego wlać w celu rozmiękczenia ew. osadu ;)


A znajdę gdzieś może schemat przewodów od nagrzewnicy?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: kornat »

cash pisze:A znajdę gdzieś może schemat przewodów od nagrzewnicy?

Jaki schemat? Tam wystają dwa krócce ten po lewej to wlot a po prawej wylot.
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: cash »

kornat pisze:
cash pisze:A znajdę gdzieś może schemat przewodów od nagrzewnicy?

Jaki schemat? Tam wystają dwa krócce ten po lewej to wlot a po prawej wylot.


O tyle mi starczy :mrgreen: o to mi głównie chodziło, dzięki :-)
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: migacz1981 »

DzieX pisze:Ale my nie dyskutowaliśmy o szybkości nagrzewania (bynajmniej ja), tylko o tym, że na postoju auto nie daje rady ogrzać wnętrza.
Wedle własnych przygód i tego co napisałDzieX, jeżeli na wolnych obrotach samochodu leci zimne powietrze z nawiewów a po dodaniu gazu zaczyna grzać to przyczyny należy szukać w niedrożności układu chłodzenia.Może być przytkana nagrzewnica,cieńki wężyk między zbiornikiem wyrównawczym a grubym wężem łączącym głowice z górą chłodnicy,króciec wychodzący z tyłu głowicy od strony skrzyni biegów.Olanie tematu grozi zaklejeniem i w rezultacie niedrożnością układu,stąd już niedaleko do niekontrolowanych ubytków chłodziwa,napuchniętych węży itp.itd. i wtedy już w innym dziale będziecie pytać o koszt wymiany uszczelki pod głowicą a to nie uszczelka.Uszczelkę można typować jeżeli ogrzewanie na początku działa,ale później znika bezpowrotnie,aż do ponownego ostudzenia auta kiedy znowu wraca na chwile.
DzieX pisze: Moim zdaniem to jest nie do pomyślenia.
Moim też ;-)
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Kitaj »

Tak jak migacz pisał wcześniej trudno jest na odległość wiedzieć co się zepsuło. Wszystko też zależy od opisu usterki. Ja myślałem że kolega letnie powietrze lecące z nawiewu nazywa zimnym gdyż tak naprawde gdy tolek osiąga 90 stopni to powietrze z nawiewów wręcz parzy....

Gdy tolek stoi w miejscu na luzie to nigdy nie będzie leciało tak ciepłe powietrze jak wtedy gdy ma 90 stopni i gdy jedziemy. Ale jeżeli koledze wali zimnem jak z klimatyzacji to raczej faktycznie tak jak migacz pisał może być coś przytkane i działa dopiero przy większym ciśnieniu wody czyli po dodaniu gazu ;-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: cash »

migacz1981, ja pisałem już jakiś czas temu z problemami z ubywającym płynem i uszczelką. Ale najpierw byłem u jednego mechanika, zobaczył tylko czy pompa wody cieknie i od razu wskazał na uszczelkę, bo robił niedawno komuś w passacie i pewnie u mnie też. Byłem później na diagnozie CO2 w układzie i wyszedł test negatywnie i znaleźli cieknącą chłodnicę, czego nie zauważyłem zdecydowanie wcześniej, bo płyn gromadził się pod drzwiami pasażera, tu gdzie wychodzą przewody paliwowe i stwierdził, że to na pewno nie uszczelka, zresztą znajomy mechanik też mi to mówił. Zalałem uszczelniacza do chłodnicy i póki co płynu nie ubywa, tylko ten problem z ogrzewaniem został, choć wróciłem teraz do domu włączyłem nawiew na 'HI' i postałem parę min i cały czas leciało ciepło o dziwo, patrzyłem przewody od nagrzewnicy no i tylko tyle wykryłem, że w obu jest płyn :mrgreen: No cóż będę obserwował jeszcze, jutro może jak będę miał chwilę to sprawdzę z tym wężem ;)

[ Dodano: 2012-11-25, 19:15 ]
Jeszcze teraz jak jechałem zauważyłem jedną rzecz. Jechałem i miałem ostry zakręt zwolniłem i wrzuciłem dwójkę i powietrze z nawiewów jak z klimy zaczęło lecieć i zaczęło się ocieplać, później zatrzymałem się i leciało ciepłe przez kilkanaście sek i zgasiłem auto.
ozio21
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 26 gru 2011, 10:38
Auto: 1M
Model: 1.9 ASV
Skąd?: Mińsk Mazowiecki

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: ozio21 »

U was też jak jest zimno i climatronic ustawiony na auto to praktycznie nigdy nie wieje ze środkowych nawiewów tylko z bocznych ?
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: damian1231795 »

Nie wiem nie zwracałem na to uwagi ale było by to uzasadnione odparowywaniem szyb. Rzadko kiedy używam AUTO.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: DzieX »

Potwierdzam - zazwyczaj wieje na nogi i na szybę.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
ODPOWIEDZ