[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

zawieszone obroty

Post autor: kristof »

Sytuacja wygląda tak:
w czasie jazdy i przy dojezdzaniu do np swiateł wciskam sprzegło obroty stoją na 1000-1100 , w momencie całkowitego zatrzymania samochodu opadają na wartosc prawidłową i to musze zatrzymac auto dosc stanowczo z barankiem bo jesli wyhamuje delikatnie to obroty nie opadają
Ostatnio czyszczono przepustnice z adaptacją ale to samo działo sie tez przed czyszczeniem tylko zdarzało sie rzadziej więc nie upatruje tu związku
Macie moze jakieś pomysły ?? Wszelkie sugestie mile widziane
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: maniekmc »

Kriss, może Ci jakiś czujnik mieszanki spadł, albo dostaje jakiegoś lewego powietrza- od wczoraj wiem że różne rzeczy mogą się okazać w praniu. Musisz ściągnąć osłonę i bardzo dokładnie przejrzeć przewody odmowe i czujniki- bo wiem,że na kompie masz 0 błędów odnośnie silnika i jego pracy.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
miko19643
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 31 lip 2008, 14:43
Kontakt:

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: miko19643 »

może sprawdż szczelność przewodu serwa pompy hamulcowej
endriu1234
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 17 sty 2009, 10:29
Kontakt:

szarpie w czasie jazdy

Post autor: endriu1234 »

witam wszystkich mam toledo2000r z silnikiem 1.6SRmam problem że jak odpale silnik to nie rowno pracuje. Problemem jest też że w czasie jazdy tak jakby szarpał czy przerywał do obrotow 3tys. czuć to bardzo a jeśli go przeciągne powyżej 3tys.obrotow to nie czuć tego szarpania byłem w serwisie podpieli pod komputer wykazało błąd czujnika masy i nic więcej. Pozniej sam wymyłem przepustnice przepływomierz wymieniłem świece i nic się nie zmieniło. Dodam jeszcze że jak się zagrzeje na postoju 90stopni ze wentylator sie załączy to jakby dobrze pracował i rowno :-|
jesteśmy razem
ALLka

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: ALLka »

Przewody wymieniłeś?
Masz LPG?
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: tony »

a co to jest za model 1,6 SR (16V czy 8V)??
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
endriu1234
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 17 sty 2009, 10:29
Kontakt:

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: endriu1234 »

przewodw nie wymieniałem w serwisie powiedzieli ze dobre nie ma potrzeby założyłem instalację poł roku temu i pięknie chodził a silnik jest 8zaworowy
jesteśmy razem
ALLka

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: ALLka »

tak się dzieje zarówno na PB jak i LPG?
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: CYRULIK »

kurna to demon mocy :-D ;-)
a poważnie moze to jednak wina uszczelki pod głowica, co piszesz o tym w innym wątku
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
ALLka

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: ALLka »

aaa nie zwróciłam uwagi na toże ta sama osobia pisze :D

Cyrulik ma rację w tym wypadku jest bardzo duże prawdopodobieństwo uszkodzenia uszczelki pod głowicą. Tak na mój skromny babski rozum, jak auto się nagrzeje to i uszczelnia dlatego może po włączeniu wentylatora przestaje szarpać :)
ODPOWIEDZ