[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: powe88 »

Na zimnym odpal i sprawdzaj węże czy termostat od razu puszcza płyn na chłodnicę jeśli tak to termostat do wymiany, jeżeli nie czyli puszcza po osiągnięciu 90 stopni to czujnik temperatury może być walnięty.

Zobacz ile masz płyny w zbiorniczku wyrównawczym.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: kornat »

powe88 pisze:Na zimnym odpal i sprawdzaj węże czy termostat od razu puszcza płyn na chłodnicę jeśli tak to termostat do wymiany, jeżeli nie czyli puszcza po osiągnięciu 90 stopni to czujnik temperatury może być walnięty.

A co jeśli termostat za wcześnie się otwiera, zamiast przy 87*C otworzy się przy np. 65*C? I Twoja teoria legła w gruzach ;)
Jak pada czujnik to wskazówka potrafi paść z 90*C do 60*C wciągu paru sekund i zaraz się podnieść. Dodatkowo można sprawdzić czujnik VAGiem.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Sony »

szymekgd, temperaturę w kabinie na climatronicu zawsze zmniejszam na jedną kreskę jak się podnosi, żeby silnik szybciej załapał temperaturę roboczą ;)
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: powe88 »

kornat pisze:
powe88 pisze:Na zimnym odpal i sprawdzaj węże czy termostat od razu puszcza płyn na chłodnicę jeśli tak to termostat do wymiany, jeżeli nie czyli puszcza po osiągnięciu 90 stopni to czujnik temperatury może być walnięty.

A co jeśli termostat za wcześnie się otwiera, zamiast przy 87*C otworzy się przy np. 65*C? I Twoja teoria legła w gruzach ;)
Jak pada czujnik to wskazówka potrafi paść z 90*C do 60*C wciągu paru sekund i zaraz się podnieść. Dodatkowo można sprawdzić czujnik VAGiem.


Przecież napisałeś to samo co ja :mrgreen: a jeśli chodzi o czujnik temperatury to nie miałem z nim do czynienia więc się nie pisałem :-P
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: kornat »

powe88, a to musiałem źle zrozumieć. Myślałem, że Ci chodziło o to że zaraz po odpaleniu jak będzie puszczał płyn na duży obieg a nie sprawdzał w całym zakresie temperaturowym ;)
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: cash »

Ja zauważyłem przed chwilą jak wróciłem z pracy, że dolny wąż mam zimny. A przejechałem ok 20km z czego prawie połowa po mieście. Temperatura na dworze +4st.. Czyżby termostat walnięty? Wymieniałem w sumie jakieś 2m-ce temu go. Termsotat Wahlera. Temp. 90st. średnio tak łapie po ok. 5-7km. Jeszcze dodam nie wiem czy to coś wspólnego z tym, ale na postoju mam zimne powietrze z nawiewu, jak dam w obroty to leci cieplejsze, ale nie do końca zadowalające :-D
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Kitaj »

Nagrzewa ci się prawidlowo. Dlaczego chce wymieniać termostat? Przecież auto ci się nie grzeje bo mówisz że łapie 90 stopni. Dolny wąż jest zimny bo termostat działa prawidłowo. Gdybyś miał zepsuty termostat to albo gotowałby ci się płyn albo ciągle miałbyś niedogrzany silnik. Jak włączysz duzy nadmuch to mały obieg płynu nie wyrabia z dostarczaniem ciepła do wnętrza kabiny dlatego leci zimne i dlatego miedzy innymi po chwili trzymania większych obrotów zaczyna lecieć cieplejsze ;-) Pewnie jak zaczyna leciec zimne powietrze to od razu zaczyna spadac temp na wskazniku
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

cash pisze:dolny wąż mam zimny.


cash pisze:Czyżby termostat walnięty?


Skoro trzyma to sprawny jest.

cash pisze:ale na postoju mam zimne powietrze z nawiewu, jak dam w obroty to leci cieplejsze, ale nie do końca zadowalające


Diesle tak mają.
Michal
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: cash »

Myślałem, że ja dolny ma nagrzaniu zimny to coś nie tak, ale coś mi się pomyliło widocznie, dzięki :)
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: DzieX »

szymekgd pisze:Diesle tak mają.


Co??? Nie wiem czy diesele tak mają, ale na 99.9% nie. U mnie IDENTYCZNY objaw dawała nagrzewnica. Po wymianie działa elegancko.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
ODPOWIEDZ