[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
M_azu_R
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2012, 08:06

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: M_azu_R »

jakieś 2 miesiące temu spalanie wynosiło 10,6 przy jeździe na klimie... Po wymianie układu wydechowego radykalnie wzrosło, bo o 1,6l/100km, czyli prawie 15%. Czy kiepskiej jakości układ wydechowy może być przyczyną? Mechanik wymienił mi środkowy i końcowy tłumik, potem stwierdził, że samochód jest za głośny i wymienił mi końcowy na innej marki, ale środkowy nadal został ten sam. Mi się wydaje, że samochód i tak jest zbyt głośny, a do tego na nierównościach wydaje mi się, że wpada w jakiś rezonans i tłucze mi o coś i dźwięk niesie mi się po całej ramie, a do tej pory nawet na dziurach było cichutko... Jak myślicie, może to być przyczyna?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: Roxon40 »

Może warto sprawdzić auto VAG-iem czy nie ma błędów ?? Sam układ wydechowy nie spowoduje nagle zwiększonego zużycia paliwa.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
suhhar

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: suhhar »

chyba ze mistrzu mechanik odpiął ci sonde i zapomniał podpiac albo jakies zwarcie zrobił i ją zjarał itp. Szukania moze byc duzo.
M_azu_R
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2012, 08:06

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: M_azu_R »

VAG wykryje ewentualny problem z sondą?
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: powe88 »

Wykryje ale jak zrobisz logi dynamiczne na vagu w ten czas będzie widać jak sonda pracuje
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: damian1231795 »

Radziu pisze:ja mieszkam 3 km od miasta, dojezdzam do pracy i mam srednie spalanie 6,8 l/100 przy bardzo spokojnej jezdzie. tak pokazuje komputer i sprawdzelem 3x po tankowaniu i tez wychodzi niecale 7

Gratuluje poczucia humoru albo jakiegoś unikatowego egzemplarza tolka. Tyle to na trasie nie osiągniesz kolego Radziu.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
lipton1977
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 maja 2010, 09:40
Auto: Octavia
Model: 1.4 Tsi
Skąd?: piaseczno

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: lipton1977 »

Ja też robiłem różne testy z jazdą na emeryta ,wolne-szybkie rozpedzanie hamowanie silnikiem itp i nie chce wyjśc inaczej jak 10 w mieście na trasie 8-10 ale 6,8 to miałem tylko spalanie chwilowe. ;-)
lipton1977
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: Radziu »

damian1231795 pisze:Gratuluje poczucia humoru albo jakiegoś unikatowego egzemplarza tolka. Tyle to na trasie nie osiągniesz kolego Radziu.

inaczej wyjść nie chce, obecnie (delikatne mrozy) wg komputera jest 7,0 (średnia z 5400 km). spalanie chwilowe podczas jazdy 90km/h pokazuje 5,5-6,0. oczywiście wystarczy wzniesienie żeby skoczyło do góry. gdy jest mróz tak jak obecnie wzrasta chwilowe do 6,5-7,0, więc stąd zapewne i średnie mi skoczyło... wczoraj dotankowałem do pełna po przejechaniu 118 km, weszło 8,4 litra co daje spalanie 7,12 l/100...
Polik89dr
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2012, 09:15

[1M] Zwiększone spalanie - gdzie tkwi problem ?!

Post autor: Polik89dr »

Właśnie czytam ten wątek i mogę spać spokojnie, a mianowicie martwiłem się że mi spalanie wzrosło z 8,8l/100km do 9,2l, jeśli wam palą nawet ponad 10l. Mam silnik 1.8 20V. :-D, dodam że tydzień temu wymieniałem rozrząd, filtry, oleje i złączkę elastyczną przy kolektorze bo się trochę przedmuchała.
tomczas
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2013, 22:19
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Opole

wysokie spalanie, spadek mocy - błąd sondy oraz przepustnicy

Post autor: tomczas »

Witam serdecznie
Problemem, którego nie potrafię rozwiązać, jak również na kilku warsztatach rozłożyli już ręce jest problem który wpływa na zawyżone spalanie (11,5/100) oraz na spadek mocy auta. Krótki opis co się dzieje/działo:
-błąd czujnika temp. do wskaźnika płynu chłodzącego G2(czujnik wymieniono - zamiennik, błąd zniknął)
- regulacja z sondą lambda (mimo kasowania ciągle wraca, nowa przepływka nie pomogła, parametry sondy właściwe)
- kolejny problem który wystąpił po przełożeniu przepływki to błąd - serwo motor pozycji przepustnicy, auto czasem gaśnie zaraz po odpaleniu, obroty leciutko falują).
Proszę o rady w temacie, gdyż przyczyn może wiele (diagnosta doradza wymianę komputera, wgranie oprogramowania, bądź wymianę czujnika temp. na oryginał). Inny znów żeby wymienić jednak sondę. Kolejny by przeczyścić przepustnice i zaadaptować. Niektórzy już rozłożyli ręce. Z góry dziękuje za odp.
ODPOWIEDZ