Rozrząd - wymiana, części

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: tomsz666 »

Podpowie ktoś gdzie w Białymstoku kupić tanio te wszystkie potrzebne części i zmienić rozrząd? W ilu powinienem się zamknąć? Polecajcie dobre warsztaty/mechaników w Białym które nie zdzierają kasy a robią dobrze.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: peter174 »

jak ma byc dobrze to nie koniecznie najtaniej ale zeby pogodzic te dwie sprzeczności to polecam warsztat u Krzycha na Jaroszowce (Familijna 8) http://www.eurowarsztat.pl/klienci/pl/katalogfirm/108
https://sites.google.com/site/happyservicecorp/

sam tam serwisuje auto juz ponad 4 lata i poki co nie zawiodłem się ... gosc zna się na tym co robi jak mało kto ;-)
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: tomsz666 »

Powiedz mi kolego peter174 jakie części mam kupić ( nazwa, symbol ) do wymiany całego rozrządu ( paski, rolki, napinacze, pompa itp. itd ). Dzwoniłem do nich i za wymianę 300zł liczą jeśli mam swoje części. Z ich częściami za wszystko ok. 600-700zł. Nie wiem czy to dobra cena, może ktoś policzy i powie czy warto? Nie wiadomo co tam za części wstawiają skoro taka cena, a może nie wszystko wymieniają?
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: peter174 »

wymieniają wszystko co trzeba + ewentualnie pompa wody ... a co do czesci to biora z sprawdzone i pewne czesci a nie najtansze zamienniki ... tak wiec jak nie masz pewnosci co brac to wal do nich niech ci montuja na swoich czesciach a nie bedzisz zalowal ...
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: tomsz666 »

Wybieram się tam na dniach. Czy istnieje jakieś "hasło" na które dostanę zniżkę w tym serwisie?
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: macsta12 »

cześć
Panowie dzisiaj zajrzałem sobie do rozrządu, który rzekomo poprzedni właściciel wymieniał i mam pytanko czy ta mała rolka prowadząca na górze powinna gdy się nią pokręci (po wciśnięciu paska czyli rolki nie dotyka) kręcić się jeszcze chwile czy powinna od razu stanąć?
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: bartek »

macsta12,
na pewno nie powinna się zacinać, huczeć itp. jak jest w miarę świeża to nie będzie się obracała kręciła swobodnie
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: macsta12 »

Właśnie troche mnie zdziwiło, bo rolka kręci sie strasznie lekko jakby już łożysko było padnięte, ale nic niepokojącego nie słychać.
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Koszi »

Koledzy mam silnik AHF i w styczniu będę musiał zmienić rozrząd.
Mam więc pytanie :)
Contitech przewiduje dwa rodzaje pasków CT 1044 (ponoć przedłużona żywotność - tak piszą na allegro) oraz CT 946 (zwykły).
A w Intercars znowóż jest napisane że CT 1044 jest od nr silnika: 595 001 a CT 946 do tegoż nr silnika.
To jak to z tym jest? Rzeczywiście ten pierwszy pasek jest mocniejszy czy to ściema?
Można go zastosować tak jak piszą na allegro do każdego nr silnika typu AHF?
bronisław

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: bronisław »

Pasek CT 1044 ( wzmocniony ) możesz zastosować ale musisz założyć napinacz z metalową bieżnią. Analogicznie jest w systemie GATES-a pasek 5543XS do pewnego numeru silnika a po tym numerze pasek 5559XS.
ODPOWIEDZ