Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

Przecież jeśli mu się wylewa przez kratkę głośnika to co da uszczelnianie styku blachy z drzwiami? Moim zdaniem w takiej sytuacji najlepsza folia. U siebie tak zrobiłem i w aucie pustynia.
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: sroczkin »

vwir pisze:Przecież jeśli mu się wylewa przez kratkę głośnika to co da uszczelnianie styku blachy z drzwiami? .

Dziwne pytanie. Jesli juz ma sie zabierac do uszczelnienia okolicy glosnika to moze tez i pociagnac sobie wokol blachy. To jest tylko porada z opisem ktory to ja i wielu czlonkow tego forum zastosowalo i pozbylo sie problemu z woda. Akcja z folia jest bardzo skuteczna ale tez i czaso/praco chłonna a i gwarancja na skutecznosc nie jest wieczna. ASO po takim zabiegu daje gwarancje 2 letnia. Jedno jest pewne jesli zrobi to za pomoca folii w pozniejszym czasie przy ewentualnych awariach wymagajacych rozbierania boczkow i odkrecania blachy nie bedzie mosial bawic sie z usowaniem starego silikonu i nakladaniu nowego. Jaki sposob pozbycia sie wody wybierze zalezy tylko od niego. Zyczmy mu aby jak najszybciej pozbyl sie problemu bo jesien obecnie mokra a kazda woda w dywanikach powoduje ze z czasem zaczna smierdziec. Do usuwania wody z dywanikow polecam saszetki Metylan Stop Wilgoci wyciagaja cala wilgoc z dywanikow i z auta.
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kuzio »

A wiec tak, uszczelnioną blachę mam sylikonem dół i boki trochę i to raczej daje rade więc zamiana tego na uszczelkę czy coś raczej nic nie zmieni, dzisiaj sprawdziłem te otworki na dole w drzwiach ale tak jak i przy poprzednich kontrolach były ok i dołożyłem jeszcze ten przewód na dole który ma ułatwiać odpływ wody przez odgięcie uszczelki:
Obrazek



Obrazek
Zobaczymy czy teraz będzie cokolwiek lepiej bo póki co woda znajdowała się na tej uszczelce koło czerwonej linii i na plastiku. Często woda dostawała się między uszczelkę a ten plastik progu albo spływało po plastiku i w dywan. Ogólnie jak więcej popada to woda jest na całym zewnętrznym progu (tam gdzie te czarne "naklejki") na uszczelce koło czerwonej linii i czasem się przelewa po plastiku albo miedzy plastikiem a uszczelka :-/ no nie ciekawie. Dałem ten przewód na dole dzisiaj i wyciągnąłem gumę z pod nóg u pasażera i póki co nikt tam nie będzie jeździł i będę obserwował. Teraz kwestia pogody. Jak dalej będzie lipa to zostaje folia. Na szczęście dzieje się tak tylko w drzwiach z przodu u pasażera. Są one co prawda trochę opadnięte ale to jak są otwarte, jak się je zamknie to wskakują na swoje miejsce więc to raczej nie ma znaczenia :roll:
Ostatnio zmieniony 10 lis 2012, 22:18 przez kuzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
kriss
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 22 sie 2011, 13:17

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kriss »

Tylko dodam. Polecano mi wcześniej rozwiązanie zarówno z folią, jak i wymianę uszczelek, ale ponieważ temat ma juz 5 lat, więc i prawdopodobnie rozwiązania zmieniły się. Miesiąc temu usłyszałem, że wystarczy wymienić zmurszałe ze starości uszczelnienie blach we wszystkich drzwiach na nowe i to wystarczy. Przeciekanie głośników czy inne źródła przecieków mogą być następstwem zbyt długiego czasu "nieprawidłowej gospodarki wodą w drzwiach" ;). W moim samochodzie zrobiłem próbę na drzwiach kierowcy, a ponieważ poskutkowało, to zleciłem takie same czynności w pozostałych. Miałem przecieki w trzech. Teraz wszystkie są suche. Uszczelki okazały się dobre. Co do osuszania dywaników, to bez kompletnego demontażu i kompleksowego suszenia raczej się nie obejdzie, ale... kupiłem dużą strzykawkę, igły i w ten prymitywny sposób przynajmniej wyciągnąłem ze dwa-trzy litry wody spod nóg kierowcy. Reszta nie była aż tak mokra. Sugeruję wbicie igły w środkowej części koło fotela i wyciąganie wody niewyjmując igły, tylko odkręcając pełna strzykawkę od niej. Niestety proces bardzo czasochłonny i wymaga powtórzenia przez kilka dni. Stawiałem samochód na podjeździe i woda w nocy zlewała się ku fotelowi. Po wymontowaniu poźniej w warsztacie całego badziewia ze środka okazało się, że nie było nic do aż tak poważnego suszenia. Suszarka przez parę godzin wystarczyłaby w zupełności.
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: tomsz666 »

sroczkin pisze:Wez odkrec boczki potem blache...


Czy aby zdjąć blachę nie trzeba rozwiercać nitów? U mnie fabryczne głośniki również są mocowane na nity. Po zdjęciu boczka drzwi kierowcy widać pod głośnikiem zaciek od wody ( biały ślad ). Uszczelkę dałem pod blachę po odkręceniu jej, trochę odginałem i przyklejałem( na zdjęciu zaznaczone tylko miejsce jeszcze bez uszczelki ). Niewygodnie to robić samemu także radze wziąć "szwagra" do pomocy ;-)

Obrazek

A jeśli chodzi o ten przewód co ma odkształcić uszczelkę to u mnie jest coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Nie robiłem tego, wygląda jakby było tak od nowości ( wszystko to 1 gumowa całość ). Co o tym myślicie?

Czy aby pozbyć się przecieku przy głośniku muszę rozwiercać te oryginalne nity i zakleić dookoła silikonem bądź położyć uszczelkę?
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kuzio »

tomsz666 no też mam pod drzwiami chyba 2 takie czarne plastiki jak u Ciebie na ostatnich zdjęciach ale u mnie chyba nie spełnia to swojej roli :-|
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: tomsz666 »

U mnie to nie plastik tylko guma.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartek »

kuzio pisze:ale u mnie chyba nie spełnia to swojej roli

a jaką rolę to ma spełniać wg Was?
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: tomsz666 »

No chyba taką jak kawałek przewodu przymocowany w tym miejscu.
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kuzio »

No w sumie u mnie też jest to guma, a nie plastik, źle napisałem. A w jakim celu to nie wiem...
Najlepszym sposobem na ograniczenie wody w drzwiach będzie chyba kupno garażu wtedy auto mniej czasu będzie stało na dworze i na ewentualnym deszczu :-D
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
ODPOWIEDZ